Rusijos diplomatų pas mus gali nelikti: Lietuva tariasi su sąjungininkais dėl jų išsiuntimo

Lietuva su sąjungininkais tariasi, kaip išreikšti solidarumą Čekijai dėl agresyvių Rusijos veiksmų, sako prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais.

Prezidentas visiškai remia Čekijos pastangas sumažinti užsienio karinės žvalgybos buvimą NATO šalies teritorijoje, ir žinoma, solidarizuojasi su tais veiksmais, kurių ėmėsi Čekijos vyriausybė“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė Asta Skaisgirytė.

„Čekijos vyriausybė paprašė NATO ir ES partnerių solidarumo, dabar diplomatiniais kanalais tariamės, kaip tą solidarumą būtų geriausia visiems kartu išreikšti“, – sakė ji.

Čekijos vyriausybė, remdamasi žvalgybos ataskaita, pareiškė, kad Rusijos karinės žvalgybos agentūra GRU 2014 metais surengė du sprogdinimus, iš kurių vienas pražudė du žmones ir padarė reikšmingos materialinės žalos.

Dėl to Čekija iš šalies išsiuntė 18 rusų diplomatų, kuriuos laiko slaptais agentais. Šios šalies Vyriausybė paprašė partnerių ją paremti ir taip pat išsiųsti dalį Rusijos atstovybėse dirbančių galimų agentų.

A. Skaisgirytė ketvirtadienį sakė, kad minėtas sprogdinimas Čekijoje ir bandymas nunuodyti Skripalius Jungtinėje Karalystėje šokiruoja dėl Rusijos veiksmų.

„Šokiruoja tai, kad tos operacijos daromos Europos Sąjungos ir NATO šalių teritorijoje“, – tvirtino ji.


Rašyti komentarą...
i
ingrida
2021-04-22 13:52:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
bedančiai šunyčiai prieš Rusijos galybę
Atsakyti
0

N
Na
2021-04-22 15:25:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Durnu ui nėra ribų. Ką tie diplomatai prisidirbo kad reikia iš siust? Nesuprantu ar mūsų vadams protas pravažiavo? Vienas sako kad Putinas žudikas. Ką nužudė ponas Nauseda gal žinai? Buvusioji Rusija pavadino teroristinės šalimi. Adomenas Amerikos diplomate Baltarusijai ikurdins Lietuvoje kadagi Belarusija vizos neišduoda. Covid aš veikia. Nuo kvailumo skiepų dar nėra.
Atsakyti
0

G
Grigorij
2021-04-22 10:52:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apsiš*ksit. Nebent norit, kad ir RU neliktu jusu diplomatu.

Eilini karta isitykinu, kiek svarbu butu issiusti Putinui Nuosedos skalpa. Tai ir BY tranzita galimai isgelbetu, ir LR nuo nauju akibrokstu. Na, po Nuosedos apkaltos prireiks budelio - kreipkites. :)))
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų