JT teisių ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, jam reikia gydymo užsienyje

Grupė Jungtinių Tautų teisių ekspertų trečiadienį išreiškė nerimą dėl prastėjančios įkalinto Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno sveikatos ir paragino skubiai evakuoti jį iš Rusijos gydymui.

„Manome, kad pono Navalno gyvybė yra rimtame pavojuje“, – pareiškė keturi nepriklausomi ekspertai žodžio laisvės, kankinimo, neteisminio mirties bausmės vykdymo ir teisės į fizinę ir psichinę sveikatą klausimais.

Jie paragino Rusijos pareigūnus leisti A. Navalną „evakuoti skubiam gydymui užsienyje“ bei pabrėžė, kad „Rusijos vyriausybė yra atsakinga už pono Navalno gyvybę ir sveikatą, kol jis yra sulaikytas“.

A. Navalnas, kuris tęsia bado streiką vienoje Rusijos pataisos kolonijoje, kalinamas sunkiomis sąlygomis be tinkamos medicininės priežiūros ir jam uždrausta susitikti su savo pasirinktu gydytoju, sakė ekspertai.

„Mes esame labai sunerimę dėl to, kad ponas Navalnas yra laikomas tokiomis sąlygomis, kurios gali prilygti kankinimams ar žiauriam, nežmoniškam ar žeminančiam elgesiui ar bausmei“, – sakė ekspertai, kuriuos skiria JT, bet kurie nekalba šios organizacijos vardu.

Jų komentarai pasirodė Rusijoje vykstant protestams A. Navalnui palaikyti, o policijai sulaikius dešimtis žmonių, įskaitant pagrindinius įkalinto opozicionieriaus bendražygius.

A. Navalnas buvo areštuotas sausio mėnesį sugrįžęs į Rusiją iš Vokietijos, kur gydėsi po sunkaus apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga. A. Navalną kėsintasi nunuodyti pernai rugpjūtį. Jis neteko sąmonės lėktuve, skridusiame iš Sibiro į Maskvą. Keletą dienų opozicionierių gydė vietos gydytojai, o vėliau jis buvo nuskraidintas gydytis į Berlyną.

Vakarų ekspertai nustatė, kad A. Navalnas buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. A. Navalnas kaltina Maskvą, bet V. Putino administracija neigia, kad yra kaip nors su tuo susijusi.

Vasarį A. Navalnas buvo nuteistas kalėti pustrečių metų už tai, kad pažeidė 2014-aisiais byloje dėl sukčiavimo jam skirtos lygtinės bausmės sąlygas, kai gydėsi Vokietijoje. 

REKLAMA

Jis buvo uždarytas Pokrovo pataisos kolonijoje Vladimiro srityje, maždaug 100 km į rytus nuo Maskvos.

Kovo 31 dieną garsiausias Rusijos prezidento Vladimiro Putino oponentas paskelbė bado streiką, reikalaudamas tinkamo gydymo dėl nugaros skausmų bei kojų ir rankų tirpimo.

„Esame nepaprastai susirūpinę, kad dabartinis pavojus pono Navalno gyvybei, vėliausias jo įkalinimas ir išpuoliai prieš jį praeityje, įskaitant pasikėsinimą į jo gyvybę praėjusį rugpjūtį naudojant nervus paralyžiuojančią medžiagą „Novičiok“,.. yra sąmoningo keršto jam už kritiką Rusijos vyriausybei modelio dalis ir šiurkštus jo žmogaus teisių pažeidimas“, – sakė JT ekspertai.

Paminėdami ankstesnes Europos Žmogaus Teisių Teismo nutartis, ekspertai pabrėžė, kad „nėra galiojančio teisinio pagrindo pono Navalno suėmimui, teismui ir įkalinimui Pokrove“.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-04-21 21:16:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul JT teisiu ekspertai Rusijos fasistui nusiuncia prostituciu ir uzsako p*deru masaza.
Atsakyti
0

W
WW
2021-04-22 07:29:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
ten daug zuliku reikalingas gydymas uzsienyje, tai davai visus i amerika....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų