patarėja

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „patarėja“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „patarėja“.

Į vicemeres Vilniuje siūlomos Dulkio patarėja Bieliūnė, Meiželytė

Išrinktasis Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas siūlo į vicemerės postą skirti visuomenės sveikatos, psichologinės ir socialinės pagalbos ekspertę Simoną Bieliūnę. Tuo metu Laisvės partija teikia dabartinės administracijos direktoriaus pavaduotojos Donaldos Meiželytės kandidatūrą – jai būtų patikėtos ikimokyklinio, bendrojo ir neformaliojo ugdymo sritys, jaunimo reikalai bei sporto ir sveikatinimo klausimai.

Šimonytės patarėja ryšiams su Seimu tapo Laura Liutvinskienė

Ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės patarėja ryšiams su Seimu pradeda dirbti Laura Liutvinskienė, penktadienį pranešė Vyriausybė.  L. Liutvinskienė pastaruoju metu dirbo vyriausiąja patarėja Vyriausybės kanceliarijoje, kuravo Vyriausybės teisėkūros planavimo bei kokybės tobulinimo klausimus. Ji anksčiau yra dirbusi investicinės aplinkos eksperte viešojoje įstaigoje „Investuok Lietuvoje“ bei Seimo narės Ingridos Šimonytės patarėja Seime.

Iš Nausėdos komandos pasitraukė patarėja, ją pakeis MRU profesorė

Mykolo Romerio universiteto profesorė Jolanta Urbanovič nuo lapkričio 7 dienos taps prezidento Gitano Nausėdos patarėja švietimo klausimais, pranešė Prezidentūra. Tuo metu iki šiol švietimo grupėje dirbęs patarėjas Paulius Baltokas paskirtas prezidento atstovu Seime, jis nuo spalio 31 dienos dirbs Vidaus politikos grupėje.  Pranešama, kad ligšiolinė prezidento atstovė Seime Rėda Brandišauskienė dėl asmeninių priežasčių pasitraukė iš valstybės vadovo patarėjos pareigų.

Vaiko pinigus reikia didinti mažiausiai iki 90 eurų – prezidento patarėja

Vaiko pinigai kitąmet turėtų būti padidinti mažiausiai iki 90 eurų per mėnesį, teigia prezidento vyriausioji patarėja. „Vaikų pinigai yra pagrindinis instrumentas padėti šeimoms, kurios augina vaikus. Mes manome, kad turi padidėti vaikų pinigai. Mažiausiai iki 90 eurų nuo dabartinių 80 eurų per mėnesį“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė vyriausioji prezidento patarėja ekonominės ir socialinės politikos klausimais Irena Segalovičienė.
2022-08-25

Prezidento patarėja: „Perlas Energija“ turėtų atlyginti valstybės išlaidas jos klientams

Valstybė turėtų iš nepriklausomos elektros tiekėjos „Perlas Energija“ išsireikalauti lėšas, kurias išleis pasirūpinti šios įmonės klientais, kai bendrovė nutarė stabdyti savo veiklą, sako prezidento vyriausioji patarėja.

Nausėdos patarėja Skaisgirytė: dėl sankcijų naftai svarbiausia buvo peržengti psichologinę ribą

Įvedant sankcijas rusiškai naftai svarbiausia buvo peržengti psichologinę ribą, o toliau reikia pradėti diskusijas dėl embargo dujoms, sako prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė.
Aktualijos 2022-05-31

Nausėdos patarėja: kylant kainoms antrą pusmetį gali tekti dar kartą peržiūrėti biudžetą

Kylant maisto produktų kainoms antrąjį pusmetį gali tekti grįžti prie biudžeto peržiūros, dar kartą bandant amortizuoti infliacijos augimą sunkiau gyvenantiems žmonėms, sako prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja ekonomikai ir socialinei politikai Irena Segalovičienė.

Britų premjerą po vakarėlių skandalo paliko dar viena patarėja

Jungtinės Karalystės ministrą pirmininką Borisą Johnsoną paliko dar viena aukšto rango patarėja – jau penktas premjero artimos aplinkos žmogus, palikęs Dauningo gatvę per pastarąją parą, penktadienį pranešė televizija „Sky News“. Elena Narozanski, specialioji ministro pirmininko patarėja moterų ir lygybės, ekstremizmo, skaitmeninių technologijų, kultūros, žiniasklaidos ir sporto departamento klausimais, tapo dar viena premjero komandos nare, atsistatydinusia dėl karantino metu Dauningo gat...
2022-02-04

Traukiasi Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Raminta Stanaitytė-Česnulienė

Prezidento komandoje – pokyčiai. Traukiasi Komunikacijos grupės vadovė, Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Raminta Stanaitytė-Česnulienė. Tai naujienų portalui tv3.lt patvirtino pati patarėja. R. Stanaitytė-Česnulienė portalui tv3.lt teigė nusprendusi keisti karjeros kryptį. Prezidento vyriausioji patarėja komunikacijai teigė, jog dirbs iki šių metų vasario 16 dienos, o tuomet kurį laiką atostogaus. „Darbus baigsiu iki vasario 16-osios. Po metų darbo Prezidentūroje keičiu karjeros kryptį.

Šimonytės patarėja: neramumų apimtame Kazachstano mieste gali būti apie 100 lietuvių

Neramumų apimtame didžiausiame Kazachstano mieste Almatoje gali būti apie 100 Lietuvos piliečių, pagalbos prašymų kol kas nesulaukta, teigia premjerės patarėja Rasa Jakilaitienė.  Anot jos, situacija Kazachstane aptarta ir ketvirtadienį vykusiame Vyriausybės nacionalinio saugumo komisijos posėdyje. „Užsienio reikalų ministerija stebi situaciją ir koordinuojasi veiksmus su Europos Sąjungos partnerių atstovybėmis Kazachstane.
Aktualijos 2022-01-06
REKLAMA
REKLAMA

Prezidento patarėja: privalomas skiepijimas turi eiti kartu su žalos atlyginimu

Prezidentas Gitanas Nausėda kaip pagrįstą vertina siūlymą nustatyti privalomą skiepijimą tam tikrų sektorių darbuotojams, tačiau kartu turi būti nustatytas žalos kompensavimo mechanizmas, sako šalies vadovo patarėja socialiniams klausimams Irena Segalovičienė. „Prezidentas jau anksčiau yra pasisakęs ne kartą, kad matytų pagrįstumą tokiame sprendime, ypatingai kalbant apie gyvybiškai svarbius sektorius. Tačiau prezidentas išsako ir, jo nuomone, būtinas sąlygas.

Šimonytės patarėja: nepasiskiepijusieji galėtų būti gydomi namuose

Mažėjant COVID-19 pacientams skirtų reanimacijos lovų skaičiui, premjerės Ingridos Šimonytės patarėjos Živilės Gudlevičienės nuomone, ateityje gali tekti priimti sprendimą nepasiskiepijusius asmenis nebeguldyti į ligonines, o skirti jiems gydymą namuose. „Iš tiesų tos kalbos, kad negydyti šitų nepasiskiepijusių asmenų, jos nėra irgi tokios, kad tai būtų sprendimo būdas.

Gitano Nausėdos komandoje – nauja patarėja

Prezidento komandą papildė nauja patarėja – nuo penktadienio Gitanui Nausėdai socialinės politikos klausimais patarinės Vaida Budzevičienė. Kaip BNS informavo Prezidentūra, naujoji Ekonominės ir socialinės politikos grupės patarėja pastaruosius dvejus metus dirbo Vyriausybės kanceliarijoje, vadovavo Strateginio planavimo ir stebėsenos grupei. V. Budzevičienė anksčiau dirbo ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje.
Aktualijos 2021-09-17

Nausėdos patarėja: svarbu drausmingai laikytis kasmetinio pensijų didinimo

Vidutinė pensija su būtinuoju stažu 2024 metais galėtų pasiekti 565 eurus, tačiau politikai turi drausmingai laikytis kasmetinio pensijų didinimo, sako prezidento patarėja Irena Segalovičienė.  „Tikslas yra pasiekiamas, tačiau labai svarbu, kad politikai laikytųsi drausmingai kasmetinio pensijų didinimo.
2021-08-26

Prezidento patarėja Skaisgirytė: labai didelė tikimybė, kad susidarys nauja migracijos banga

Latvija ir Estija taip pat svarsto statyti fizinį barjerą savo pasienyje, ieškoma galimybių bendrai siekti europinio finansavimo išorinės Europos Sąjungos sienos apsaugai stiprinti, sako prezidento patarėja Asta Skaisgirytė. Anot jos, apie tai kalbėta ir Kijeve viešinčio prezidento Gitano Nausėdos susitikimuose su šalių vadovais, Krymo forumo dalyviais.
Aktualijos 2021-08-24

Prie Bilotaitės komandos jungiasi buvusi Grybauskaitės patarėja Ulbinaitė

Pokyčiai vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės komandoje. Prie jos jungiasi buvusi Dalios Grybauskaitės patarėja Daiva Ulbinaitė. Šią žinią savo „Facebook“ paskyroje pranešė pati patarėja. „Daryk pats arba padėk darantiems – taip man visada atrodė teisinga.

Pokyčiai ministrės Bilotaitės komandoje: pareigas palieka patarėja

Pirmadienį vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės patarėjos komunikacijai pareigas paliko Lina Laurinaitytė-Grigienė, pranešė ministerija. „Dėkoju L. Laurinaitytei-Grigienei už bendrą darbą tokiu iššūkių kupinu metu – migracijos krizės akivaizdoje. Tikiu, kad ši patirtis „mūšio lauke“ bus naudinga ateityje ir nuoširdžiai linkiu sėkmės“, – pranešime cituojama vidaus reikalų ministrė.

Prezidento patarėja: į Lietuvą turėtų atvykti daugiau Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ pareigūnų

Išaugus nelegaliai migracijai iš Baltarusijos, į Lietuvą turėtų atvykti daugiau Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ pareigūnų, sako prezidento Gitano Nausėdos patarėja. „Kaip žinoma, jų jau 30 atvyko į Lietuvą. Dar planuojamas papildymas“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė šalies vadovo vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė. Tikslių skaičių ji neįvardijo.
Aktualijos 2021-07-08

Prezidentūra sureagavo į paviešintą susirašinėjimą su Užsienio reikalų ministerija

Reaguodama į paviešintą Prezidentūros ir Užsienio reikalų ministerijos (URM) susirašinėjimą dėl šalies pozicijos prezidento Gitano Nausėdos vizito Švedijoje metu, jo patarėja sako, kad tai yra įprasta praktika. „Tai yra įprasta praktika rinkti informaciją prieš kiekvieną užsienio vizitą“, – antradienį žurnalistams sakė prezidento vyriausioji patarėja Raminta Stanaitytė-Česnulienė. Ji taip pat pridūrė, kad G. Nausėda „neklausė, kaip pasisakyti Stokholme“. Pirmadienį naujienų portalas lrytas.
Aktualijos 2021-06-15

Prezidento patarėja: tokio masto renginio kaip NATO viršūnių susitikimas Lietuvoje nėra buvę

Tokio masto renginio kaip NATO viršūnių susitikimas, Lietuvoje turintis įvykti 2023 metais, Lietuvoje dar nėra buvę, todėl laukia dideli pasiruošimo darbai, sako prezidento patarėja Asta Skaisgirytė. „Tokio masto susitikimo turbūt Lietuvoje nėra buvę. Gal panašus buvo, kai Lietuva pirmininkavo Europos Sąjungai 2012 metais ir Vilniuje buvo surengtas ES Rytų Partnerystės susitikimas.
Aktualijos 2021-06-15

Prezidento patarėja: kone kas pusmetį sulaikomi neblaivūs teisėjai rodo sistemines bėdas

Kone kas pusmetį sulaikomi neblaivūs teisėjai rodo sistemines problemas teismuose, sako prezidento Gitano Nausėdos patarėja Jūratė Šovienė. LRT radijui ketvirtadienį kalbėdama apie prie vairo neblaivų įkliuvusį Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėją Arvydą Daugėlą, ji pabrėžė, kad tai yra „absoliučiai nesuderinama su teisėjo pareigomis“, o neblaivus asmuo prie vairo „tampa potencialia žudymo mašina“. „Sakyčiau, tai užtraukia gėdą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų“, – teigė patarėja.

Rusijos diplomatų pas mus gali nelikti: Lietuva tariasi su sąjungininkais dėl jų išsiuntimo

Lietuva su sąjungininkais tariasi, kaip išreikšti solidarumą Čekijai dėl agresyvių Rusijos veiksmų, sako prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais. „Prezidentas visiškai remia Čekijos pastangas sumažinti užsienio karinės žvalgybos buvimą NATO šalies teritorijoje, ir žinoma, solidarizuojasi su tais veiksmais, kurių ėmėsi Čekijos vyriausybė“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė Asta Skaisgirytė.

Šimonytės patarėja: plintant Covid-19 atmainai, galimi užsidarymai savivaldybėse

Plintant britiškajai COVID-19 atmainai, galimi lokalūs užsidarymai savivaldybėse, kuriose situacija bus blogiausia, teigia premjerės patarėja sveikatos klausimais Živilė Gudlevičienė. „Jeigu rodikliai ims blogėti, apie tolesnius atlaisvinimus kalba turėtų būti santūresnė ir peržiūrimi scenarijai, ką galime atverti ir ko negalime atverti“, – BNS penktadienį sakė patarėja. „Būtų svarstomi, ko gero, lokalūs užsidarymai tose savivaldybėse, kuriose situacija tikrai blogėtų“, – pridūrė ji.

Dulkio patarėja: kryptinga vakcinacijos kampanija prasidės kovo viduryje

Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad kovo viduryje Lietuvoje prasidės kryptinga informacinė kampanija apie skiepus nuo koronaviruso. „Kovo viduryje jau prasidės kryptingoji informacinė kampanija, labiausiai orientuota į grupes, kurios tuo metu vakcinuojamos, ir reklamos kampanija, kuri leis pasiekti kiekvieną Lietuvos žmogų“, – portalui 15min.lt sakė ministro Arūno Dulkio atstovė spaudai Aistė Šiukšta.

Prezidento patarėja: valstybinius egzaminus įmanoma surengti sklandžiai

Valstybinius egzaminus įmanoma surengti sklandžiai, taip pat spėti jiems pasiruošti, sako prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja švietimui, mokslui ir kultūrai Jolanta Karpavičienė. „Prezidentas mano, jog praeitų metų patirtis rodo, kad galima susitelkus užtikrinti sklandų valstybinių brandos egzaminų įgyvendinimą ir taip pat spėti jiems adekvačiai pasiruošti“, – trečiadienį po šalies vadovo susitikimo su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene sakė J. Karpavičienė.
Aktualijos 2021-01-27

Ramūnas Vilpišauskas. Lietuvos užsienio politika – principai be strategijos?

Šio mėnesio viduryje po prezidento sušaukto Užsienio reikalų koordinacinės tarybos posėdžio jo vyriausioji patarėja užsienio reikalams Asta Skaisgirytė teigė, kad „reikia parengti ilgalaikę Lietuvos strategiją Baltarusijos klausimu“. Tai derėtų suprasti, kaip pripažinimą, kad ligšiolinė Lietuvos politika Baltarusijos atžvilgiu nebuvo rezultatyvi.

Karbauskis Nausėdos patarėjos įrašą laiko įžeidimu, prašo įvertinti elgesį

Valdančiųjų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis prezidento patarėjos Jūratės Šovienės įrašą feisbuke vertina kaip įžeidimą ir prašo Gitano Nausėdos įvertinti jos elgesį. R. Karbauskio pasipiktinimo sulaukė prezidento vyriausiosios patarėjos teisės klausimais privačiai draugams pasidalyta istorija apie, kaip teigiama, jos tetos pokalbį su kitu žmogumi, kur ši agituoja Seimo rinkimuose nebalsuoti už valstiečius.

Prezidento komandoje – nauja patarėja teisės klausimais

Šią savaitę Prezidentūros Teisės grupėje dirbti pradėjo nauja prezidento patarėja Gerda Štaraitė-Barsulienė. „Gerda yra sukaupusi 15 metų teisinio darbo patirties“, – BNS sakė prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis. G. Štaraitė-Barsulienė yra baigusi teisės magistro studijas Vilniaus universitete bei apgynusi socialinių mokslų daktaro laipsnį Mykolo Romerio universitete, stažavosi Konstancos bei Turibos universitetuose.
Aktualijos 2020-09-08

Prezidento patarėja: provokacijoms iš Baltarusijos „Laisvės kelio“ metu buvo pasirengta

Galimoms provokacijoms iš Baltarusijos sekmadienį pasienyje vykstant „Laisvės kelio“ solidarumo akcijai buvo pasirengta, sako prezidento patarėja Asta Skaisgirytė. Interviu Žinių radijui antradienį ji teigė, kad aktyvių veiksmų reaguojant į Lietuvos oro erdvę kirtusį baltarusių sraigtasparnį nesiimta siekiant išvengti rimtesnio konflikto.  „Nesutikčiau, kad buvo visiškai neprognozuojami tie veiksmai, buvo daromos tam tikros prielaidos ir joms atitinkamai pasirengta.

Prezidento patarėja: Vaičiūno siūlymas dėl Astravo AE geras, bet nepakankamas

Energetikos ministro siūlomas variantas neįsileisti į Lietuvą elektros iš Astravo atominės elektrinės (AE) yra geras, bet tobulintinas, teigia prezidento patarėja Asta Skaisgirytė.  „Tai, ką sutarė ministras Ž. Vaičiūnas yra gerai, tačiau tai nėra pakankamai gerai, kad eitume tuo keliu iki galo. Todėl derybos tęsiasi.

Prezidento patarėja: susitarimas dėl Astravo elektros netenkina, derybas reikia tęsti

Vyriausybei anksčiau teiktas ir jos nepatvirtintas Baltijos šalių susitarimo dėl Astravo atominės jėgainės projektas netenkina, todėl energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas turi tęsti derybas ir siekti Lietuvos interesus atitinkančio dokumento, sako prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė. „Prezidentas nori, kad ministras Ž. Vaičiūnas tęstų tas derybas ir susiderėtų tekstą, kuris tenkintų Lietuvos Vyriausybę, prezidentą, mus visus.
Aktualijos 2020-06-18

Seimo rinkimuose dalyvaus buvusi Grybauskaitės patarėja

Buvusi kadenciją baigusios prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja Daiva Ulbinaitė ketvirtadienį pranešė savarankiškai kandidatuosianti į Seimą šiemet vyksiančiuose rinkimuose. D. Ulbinaitė BNS informavo, kad dėl vietos parlamente ji varžysis Dzūkijos vienmandatėje rinkimų apygardoje, nes tai yra kraštas, kuriame ji užaugo ir kurio problemas žino geriausiai.

Prezidento patarėja: ugdymo turinys turi būti parengtas ir skaitmeninėse platformose

Ugdymo turinys mokykloms, ypač atsižvelgiant į atsiradusį nuotolinio mokymo poreikį, turi atsirasti ne tik vadovėliuose, bet ir skaitmeninėse platformose, portalui LRT.lt sako prezidento patarėja Sonata Šulcė. „Kadangi mes nežinome, kaip mokymo procesas vyks rudenį, labai svarbu, kad ministerija identifikuotų, kad taupant mokytojų resursus ir gerinant ugdymo kokybę, kuri vienoda ir prieinama visiems mokiniams, būtų sukurta ta mokymosi bazė“, – sakė S. Šulcė.

Kultūros ministras bando išsrėbti tai, kas privirta: atvyko į spektaklį atsiprašyti aktorės Kuodytės

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas bei prezidento patarėja Sonata Šulcė ketvirtadienio vakarą atvyko į aktorės Viktorijos Kuodytės spektaklį atsiprašyti dėl nesusipratimo, kai ji nebuvo įleista į Prezidentūrą atsiimti Nacionalinės kultūros ir meno premijos. „Atvykau į Jaunimo teatro spektaklį, kur ji vaidina, su Prezidentūros atstovais jos asmeniškai atsiprašyti ir suderinti oficialų iškilmingą premijos įteikimą, kaip turi būti“, – LRT televizijai sakė kultūros ministras.

Buvusi patikėtinė per prezidento rinkimus Gervinskaitė tapo premjero patarėja

Premjero Sauliaus Skvernelio patarėja jaunimo ir nevyriausybinių organizacijų veiklos klausimais nuo pirmadienio paskirta Ieva Gervinskaitė.  Per prezidento rinkimų kampaniją pernai I. Gervinskaitė buvo S. Skvernelio patikėtinė.

Prezidento patarėja Seimo sprendimą dėl miškų vadina kova su „išsigalvotais baubais“

Prezidento Gitano Nausėdos patarėja sako, kad Seimo įvestas draudimas vienam asmeniui įsigyti daugiau kaip 1,5 tūkst. hektarų miško yra kova su neegzistuojančia problema. Patarėja teisės klausimais Jūratė Šovienė parlamentarų nustatytą ribojimą pavadino „graudžiu ir kartu juokingu“. Prezidentas G. Nausėda buvo vetavęs šį įstatymą, bet Seimas jo veto atmetė.

Smūgis Melaniai Trump: jos pasamdyta draugė „išmesta“ po D.Trumpo įniršio

JAV prezidento Donaldo Trumpo žmona, pirmoji ponia Melania Trump vėl atkreipė į save dėmesį – ir šį kartą tai tikrai ne drabužių ar namų klausimas. Ji atleido savo seną draugę Stephanie Winston Wolkoff iš pareigų po to, kai paaiškėjo informacija apie 26 milijonų dolerių susitarimą, rašo news.com.au. M.Trump teko atleisti savo draugę Stephanie paaiškėjus informacijai, kad ji už pagalbą planuojant Donaldo Trumpo inauguraciją gavo 26 milijonus JAV dolerių.
2018-02-28

Prezidentės patarėja: įvaikinimas turi būti skatinamas visomis priemonėmis

Valstybė turi skatinti vaikų paėmimą iš globos įstaigų visomis įmanomomis priemonėmis ir lengvatomis, įskaitant didesnes išmokas globėjams, sako prezidentės vyriausioji patarėja socialinei ir ekonominei politikai Lina Antanavičienė. „Manau, pinigai turi būti, žmonės turi ir gyventi už kažką, ir vaikus aprūpinti, bet tai neturi būti jokiu būdu verslas“, – antradienį Žinių radijui teigė L.Antanavičienė, kalbėdama apie iniciatyvas Seime skirti didesnę piniginę paramą globėjams.

Prezidentės patarėja užsiminė, kas negerai su naujuoju Darbo kodeksu

Darbo kodekse nėra suderinti darbdavių ir darbuotojų interesai, todėl reikės ieškoti balanso, sako prezidentės patarėja Lina Antanavičienė. „Naujojo Darbo kodekso sukeltas susipriešinimas visuomenėje parodė, kad per metus skirtus kodeksui parengti ir apsvarstyti to padaryti nesugebėta, liko taip ir nesuderinti darbdavio ir darbuotojo interesai.

Prezidentės patarėja: politinė sistema išgyvena stiprų sukrėtimą

Politinė sistema išgyvena stiprų sukrėtimą, sako prezidentės Dalios Grybauskaitė patarėja Rasa Svetikaitė, teisėsaugai paskelbus apie įtarimus dėl liberalų ir „darbiečių“ korupcijos.

Prezidentės patarėja: nereikia dramatizuoti apsipirkimo Lenkijoje

Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja ragina nedramatizuoti lietuvių išvykų apsipirkti į kaimyninę Lenkiją. Lina Antanavičienė mano, jog pasienio prekyba vyksta daugelyje pasaulio šalių, o mažinti pridėtinės vertės mokestį (PVM) reikia atsargiai, nes jo pajamos yra svarbios šalies biudžetui. „Nereikia dramatizuoti to, kas iš tikrųjų turbūt nėra drama. Tas apsipirkimas Lenkijoje, taip vadinama pasienio prekyba, kas vyksta pas mus, vyksta ir daugelyje pasaulio valstybių.

Prezidentės patarėja: dėl pieno supirkimo kainų reguliavimo gali nukentėti smulkieji ūkininkai

Seimo sprendimas reguliuoti minimalią pieno supirkimo kainą yra keistas, sako prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja. Lina Antanavičienė mano, kad jo efektas, tikėtina, bus priešingas - perdirbėjai visai nesupirks pieno iš smulkiųjų ūkininkų. „Minimalių pieno supirkimo kainų įtvirtinimas įstatymu yra toks, sakyčiau, keistokas dalykas todėl, kad Lietuvoje turbūt nerastume kito įstatymo, kur aiškiai įrašytos tam tikros produkto ar paslaugos kainos.
2016-03-29

Traukiasi dar viena prezidentės patarėja

Nuo liepos iš prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjos pareigų traukiasi Virginija Būdienė. Pastaruoju metu ji buvo šalies vadovės vyriausioji patarėja vidaus politikos klausimai, anksčiau ji vadovavo patarėjų švietimo, mokslo, kultūros ir nevyriausybinių organizacijų klausimais grupei. Kaip BNS nurodė prezidentės spaudos tarnyba, V.Būdienė vyriausiosios patarėjos pareigų nebeis nuo liepos 2 dienos. Iš darbo ji išeina savo prašymu.
Aktualijos 2015-06-08

Žurnalistams nutekėjusi slapta informacija – nebe valstybės paslaptis

 Valstybės saugumo departamento (VSD) parengta pažyma apie prieš prezidentę Dalią Grybauskaitę rengiamas informacines atakas nebėra valstybės paslaptis. "Lietuvos ryto" televizijos žiniomis, ji pavirto riboto naudojimo tarnybine paslaptimi. Paviešintos informacijos slaptumo lygį sušvelnino VSD ekspertų komisija Departamento atstovas Vytautas Makauskas sakė, kad jų ekspertų komisija prokuratūrai paaiškino, kas yra svarbu, o kas ne tiek. Viešai VSD motyvų neaiškina.

Kauno vicemero patarėja sportui taps čiuožėja ant ledo I.Tobias

Kauno vicemero Stanislovo Buškevičiaus visuomenine padėjėja taps čiuožėja ant ledo Isabella Tobias, praneša Kauno miesto savivaldybė. "Viena iš mano, kaip vicemero, kuruojamų sričių Kaune yra sportas. Nors pats esu aktyviai sportuojantis ir propaguojantis sveiką gyvenseną, tačiau profesionalus žvilgsnis iš šalies, kritinis situacijos vertinimas man bus labai naudingas. Mieste veikia sporto mokyklos, vystomos įvairiausios sporto šakos, tarp jų ir čiuožimas ant ledo.
Aktualijos 2013-11-27

Prezidentės patarėja kritiškai vertina Seimo norą aiškintis VSD informacijos nutekinimą

Prezidentės patarėja Rasa Svetikaitė teigia, kad Seimas neturėtų dubliuoti teisėsaugos darbo aiškinantis, kaip žiniasklaidai nutekėjo informacija apie Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymą. Ji kritiškai įvertino tai, kad antradienį į Seimo posėdį kviečiami VSD generalinis direktorius Gediminas Grina ir generalinis prokuroras Darius Valys, kuriems grupė parlamentarų yra pateikę klausimų dėl slaptos pažymos paviešinimo.

Premjero patarėja apie „Chevron“: jie išeis patys

Premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius žada, kad bus ištirtas jo patarėjos Jūratės Juozaitienės elgesys per susitikimą su Žygaičių bendruomene dėl skalūnų dujų žvalgybos. "Ji aiškina, kad tai buvo sumontuota, sukarpyta, kaip mėgstama Lietuvoje kalbėti, bet turime tai iki galo išsiaiškinti (...) Kiek aš peržiūrėjau, pagal tą įrašą galima suprasti, kad ji dėstė tam tikrus argumentus prieš investuotojus.

Prezidentės patarėja: svarstomi viešųjų pirkimų pakeitimai turi trūkumų

Ūkio ministerijos parengtos ir daug diskusijų sukėlusios viešųjų pirkimų įstatymo pataisos turi trūkumų, nes įtvirtintų mažiau viešumo, teigia prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja. Pasak jos, prezidentė nepritars įstatymo pataisomis, kuriomis, nors ir prisidengiama siekiu supaprastinti viešuosius pirkimus, atveriamas kelias didesnei korupcijai ir neracionaliam lėšų panaudojimui.
Aktualijos 2013-09-17

B. Vėsaitės komandai – 35 tūkst. litų išeitinių kompensacijų?

Ūkio ministrės postą paliekančios Birutės Vėsaitės politinio pasitikėjimo komandai gali tekti išmokėti apie 35 tūkst. litų išeitinių kompensacijų, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“. Pasak dienraščio, kompensacijos bus išmokamos, jei per mėnesį buvę B. Vėsaitės pavaldiniai nebus paskirti į naujas pareigas valstybės tarnyboje. Ministrės komandą sudaro trys viceministrai ir dvi patarėjos. Penktadienis yra paskutinė B. Vėsaitės kaip ūkio ministrės darbo diena.
Aktualijos 2013-05-31

Dirbusi vos savaitę V. Gogelienė pasitraukė iš vidaus reikalų ministro patarėjos pareigų

 Vidaus reikalų ministro Dailio Alfonso Barakausko („Tvarka ir teisingumas“) komandą paliko patarėja ryšiams su visuomene Vaiva Gogelienė.  V. Gogelienė, ministro komandoje dirbusi tik šiek tiek daugiau nei savaitę ( vasario 14 – vasario 22) iš pareigų pasitraukė savo noru. „Išsiskyrė mūsų su ministru požiūris į darbą ir viešuosius ryšius“, – pirmadienį BNS sakė ji.
Aktualijos 2013-02-25
Į viršų