Mobilizuotų kareivių giminaitės, dar žinomos kaip judėjimas „Put Domoj“ (rus. „Kelias namo“), reikalauja grąžinti savo sūnus ir vyrus iš fronto linijos. Nepriklausomas Rusijos naujienų portalas „The Moscow Times“ skelbia, jog tai vyksta dėl to, nes kariai laikomi karo zonoje ilgiau, nei žadėta. „Put Domoj“ protestai tapo vienu didžiausiu Kremliaus vidaus politikos iššūkių pastaraisiais mėnesiais.
Ryškiausias pasipriešinimas
Tačiau mobilizacijos priešininkai netruko sulaukti atsako. Judėjimas „Katiuša“, tapo ryškiausiu „Put Domoj“ priešininku. Pats kontrjudėjimo pavadinimas gali būti aliuzija į populiarią sovietinę karo dainą.
„Katiuša“ nariai ne vien palaiko Rusijos rėžimo lyderį Vladimirą Putiną, bet ir kuria prokarinį ir provyriausybinį turinį, kurį galima išvysti panašios ideologijos naujienų agentūrose ir televizijos kanaluose.
Prorusiškam judėjimui priklauso mažiausiai 15 viešai matomų narių, kurie yra kilę iš Rusijos ir Maskvos okupuotų Ukrainos teritorijų. Didelė dalis šių moterų teigia, jog jos neva yra Ukrainoje kariaujančių Rusijos karių giminaitės. Nepaisant to, rasti ryšių tai įrodyti nepavyko.
Pati organizacija teigia, jog ją finansuoja visuomenės aukos. Tačiau kito nepriklausomo žurnalistikos portalo „Holod“ tyrimas parodė, kad pagrindinis „Katiuša“ prokarinių trumpametražių filmų rėmėjas yra su Rusijos vyriausybe susijęs Interneto plėtros institutas.
Vadovauja senatorės
Kitas judėjimas, kuris buvo sukurtas greta „Put Domoj“ yra „Ženksoje Dviženije“ (rus. „Moterų judėjimas“), kurį remia Rusijos valdančioji partija „Vieningoji Rusija“.
„Ženskoje Dviženije“ vadovauja su Ukraina besiribojančios Belgrodo srities Valstybės Dūmos deputatė Natalija Polujanova ir Federacijos Tarybos senatorės Galina Karelova bei Darija Lantrarova. Jos atstovauja Voronežo ir aneksuotai Ukrainos Luhansko sričiai.
Dalyvauja ir vaikai
Šio judėjimo narės savo regionuose organizuoja humanitarinės ir karinės pagalbos rinkimo akcijas: pina maskuojamuosius tinklus bei prižiūri viešą prokarinę veiklą.
„Ženskoje Dviženije“ nesenai surengė karo tematikos madų šou, kuriame kaip modeliai pasirodė kareivių žmonos, motinos ir vaikai.
„Visaip galima laukti vyro. Vienos pasineria į melancholiją ir depresiją, o kitos stengiasi naudinga praleisti kiekvieną valandą, kad padėtų priartinti pergalę ir užnugario“, – rašoma „Ženskoje Dviženije“ socialinių tinklų įraše.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!