Apie tai leidinyje „Forbes“ rašo žurnalistas Melikas Kaylanas, cituoja UNIAN.
Niūrūs vaizdai
Pasak jo, vaizdas Ukrainos sąjungininkams atrodo niūrus, nes Rusija ir toliau negailestingai šturmuoja Ukrainos kariuomenės pozicijas šalies rytuose, griauna ištisus miestus ir žudo civilius, o Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms vis dar trūksta amunicijos ir karių.
„Iš dalies dėl to, kad Vakarų partneriai, tokie kaip Amerika ir Vokietija, laiku nesuteikė pakankamos paramos“, – pridūrė apžvalgininkas.
M. Kaylanas paaiškino, kad dėl sąjungininkų „vėlavimo“ Ukrainos elektros sistema buvo beveik visiškai sunaikinta, o tai verčia gyventojus bėgti į užsienį.
Taikos derybos, kurių tikisi Ukraina ir Vakarai
Žurnaliistas apžvelgė žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, pagal kurią siūlomos paliaubos leidžia Rusijai išlaikyti okupuotą teritoriją mainais į Maskvos pritarimą dėl Ukrainos stojimo į NATO.
Tačiau apžvalgininkas pastebėjo, kad NATO nepriima naujų narių, kurios yra konfliktinėje padėtyje, net jei jis buvo „įšaldytas“. Dėl to prisijungimas prie Aljanso, pasak M. Kaylano, užtruks, o Rusija „nestovės vietoje“.
Apžvalgininko manymu, net jei darytume prielaidą, kad Ukraina įstos į NATO, nėra jokių garantijų, kad Aljanso narės reikalui esant aktyviai dalyvaus tiesioginėje karinėje konfrontacijoje su Rusija.
„O kas atsitiks, jei [Donaldas] Trumpas bus prezidentas? Deja, kad ir kaip bežiūrėtumėte, yra reali tikimybė, kad bet koks dabar pasiektas kompromisas tiesiog sukels didesnių problemų. Jei Rusijos priverstinės taikos galimybės atrodo niūrios, jos dar niūresnės, nei manote“, – pridūrė M. Kaylanas.
Taikos derybos, kurių tikisi Rusija
Apžvalgininkas mano, kad Kremlius taip detaliai parengė paliaubų planus, kad Vakarai negalės prilygti. Jis pasiūlė pažvelgti į iliustratyvią Gruzijos patirtį – kai 2008 m. rusai įsiveržė į Gruziją, jie sustiprino savo valdžią Pietų Osetijoje ir Abchazijoje. Tuometinis Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis, matydamas silpną Vakarų ryžtą, paskelbė vienašališkas paliaubas ir pasitraukė iš fronto linijos.
Maskvos Tbilisiui pasiūlytos ir tuometinio Prancūzijos prezidento Nicolas Sarkozy perduotos taikos sąlygos buvo „tokios vienašališkos, kad M. Saakašvilis jų atsisakė“, sakydamas, kad prieš jį prasidės valstybinis sukilimas, jei jis sutiks su šiomis „sąlygomis“.
Kremliaus vadovas Vladimiras Putinas tada pareikalavo, kad Gruzija visam laikui paliktų Pietų Osetiją ir Abchaziją, o M. Saakašvilis, be kita ko, atsistatydintų.
Žurnalistas M. Kaylanas pažymi, kad tai susiję su numanomu taikos susitarimu Ukrainoje.
„Kremliaus planas yra maždaug toks: Zelenskis būtų priverstas perleisti okupuotas teritorijas, mainais į pažadus prisijungti prie NATO. Tuo metu, kai NATO įsibėgėtų ir pradėtų įstojimo procedūras, ultranacionalistiniai Ukrainos kariuomenės elementai sukiltų ir surengtų perversmą prieš Zelenskį už tai, kad atidavė Donbasą ir Krymą. Vakarai atkakliai priešintųsi kariniams pučistų lyderiams. V. Putinas užplūsta Ukrainos eterį propaganda apie Vakarų klastingumą, kankinančiaii lėtą ir nepakankamą paramą Ukrainai, Zelenskio antidemokratinę valdžios centralizaciją ir panašiai“, – mano apžvalgininkas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!