REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos humanitarinės pagalbos krovinius vežanti 280 sunkvežimių kolona antradienį išvažiavo į Ukrainą, Vakarų šalims perspėjant Maskvą nepanaudoti pagalbos pastangų kaip dingsties invazijai.

Ukrainai skelbiant, kad Rusija yra sutelkusi 45 tūkst. karių prie jos sienos, NATO pareiškė, jog yra „didelė tikimybė“, kad Maskva gali pradėti karinę intervenciją Ukrainos rytuose, kur Kijevo vyriausybės pajėgos vis labiau spaudžia prorusiškus separatistus.

Valstybinė naujienų agentūra ITAR-TASS pranešė, kad ta sunkvežimių kolona išvažiavo iš Pamaskvio, todėl tikėtina, kad Ukrainos sieną, esančią už maždaug 1 000 kilometrų į pietvakarius, ji pasieks po poros dienų.

„Viskas buvo suderinta su Ukraina“, – radijas „Business FM“ citavo prezidento Vladimiro Putino atstovą Dmitrijų Peskovą.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos valstybinė televizija „Rossija 24“ parodė kelis baltus sunkvežimius, išvažiuojančius iš Alabino miestelio netoli Maskvos.

Vienas ten buvęs „Rossija 24“ korespondentas sakė, kad kolona turėtų atvykti prie Ukrainos sienos po 2–3 dienų, kur ją pasitiks Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto (TRKK) atstovai.

REKLAMA

Rusija nurodė, kad pagalbos siunta bus gabenama bendradarbiaujant su TRKK.

Tuo tarpu TRKK pirmadienį nurodė pateikusi atitinkamą dokumentą Rusijos ir Ukrainos pareigūnams. Tačiau ši nepriklausoma agentūra pažymėjo, kad jai reikės visų šalių sutikimo, taip pat saugumo garantijų, nes kolona neturės ginkluotos palydos.

„Reikia išsiaiškinti šios operacijos praktines detales prieš pradedant vykdyti tą iniciatyvą“, – sakė TRKK operacijų Europoje ir Centrinėje Azijoje vadovas Laurent'as Corbazas (Loranas Korbazas).

-------------

Kad Maskva išsiuntė „humanitarinį konvojų“ bent jau iki galo nesuderinusi nei su Ukraina, nei su tarptautine organizacija Raudonasis kryžius, aiškėja iš ITAR-TASS išplatinto pranešimo.

REKLAMA
REKLAMA

Kremliaus valdžia ir tarptautinisTaudonojo kryžiaus komitetas nustatys, kur turės atvykti humanitarinę pagalbą rytų Ukrainos gyventojams gabenantii automobilių kolona, skelbiama čia su nuoroda į Rusijos Ypatingųjų situacijų ministeriją.

„Klausimai dėl humanitarinės pagalbos Ukrainos gyventojams perdavimo punkto bus sprendžiami kartu su tarptautine organizacija raudonasis kryžius ir Ukraina“, sakė šios ministerijos atstovas Aleksandras Drobyševskis. Anot jo, kelyje kolona užtruks kelias dienas. Skaičiuojama, kad Ukrainos sieną ji turi pasiekti rugpjūčio 13 d.  

(papildyta 9:56)

Ukraina sutikimo nedavė

Anksčiau JAV prezidentas Barakas Obama telefonu kalbėdamas su Italijos ministru pirmininku Matteo Renci pabrėžė, kad humanitarinė pagalba į Ukrainą iš Rusijos gali būti teikiama tik tuo atveju, jei tam pritars Kijevas. Tačiau tokio sutikimo Ukraina nedavė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos liaudies deputatė Irina Geraščenko socialiniame tinkle Facebook skelbia, kad „Ukraina nesutiko įsileisti jokių konvojų iš Rusijos, kad ir kaip Kremlius norėtų. Luhanske dėl teroristų veiksmų susidarė kritinė padėtis aprūpinant taikius gyventojus maisto produktais ir vandeniu. Ukrainos valdžia stengiasi jiems padėti, tačiau į teritoriją, kurią kontroliuoja banditai, nėra galimybės saugiai atgabenti produktų. Todėl prezidentas (P. Porošenko) siūlo siųsti tarptautinę humanitarinę misiją, kurią koordinuotų Raudonasis kryžius. Ji vyktų per Ukrainos teritoriją, suderintu maršrutu ir saugoma Ukrainos kariškių ir tarptautinių stebėtojų. Daugiau jokių kariškių ar konvojų. Jokių Rusijos atstovų ten neturi būti. (...) Ukrainos valdžios atstovai reikalauja, kad būtų kontroliuojama, jog krovinys bus pristatytas taikiems gyventojams ir nepatektų į teroristų rankas“.

REKLAMA

Tarptautinės Raudonojo kryžiaus organizacijos atstovai pabrėžia, kad humanitarinės pagalbos krovinio negali lydėti „joks ginkluotas eskortas“.  

 Nepaisant to, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad Kremlius nusprendė pasiųsti į Ukrainą „humanitarinį konvojų“, o užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas tikino, kad ši misija iniciatyva suderinta su Raudonuoju kryžiumi.

Tačiau šioje organizacijoje S. Lavrovo žodžių nepatvirtino. „Raudonasis kryžius mano, kad humanitarinės pagalbos Donbasui teikimo iniciatyvai turi pritarti visos suinteresuotos pusės“, teigia jų atstovai.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenko anksčiau taip pat buvo užsiminęs, kad į Luhansko sritį reikėtų siųsti humanitarinės pagalbos misiją. Jis ssiūlė, kad kartu su Ukrainos parengtu kroviniu būtų gabenama tarptautinės organizacijos Raudonasis kryžius, JAV, ES ir Rusijos pagalba.

REKLAMA

(papildyta 11:56)

B. Obama: Rusijai gresia naujos sankcijos

Rusijos „humanitarinė misija“ Ukrainoje, vykdoma be Kijevo sutikimo, gresia naujomis sankcijomis, tvirtina JAV prezidento Barako Obamos spaudos tarnyba.

Baltieji rūmai praneša, kad „prezidentas ir ministras pirmininkas apsvarstė situaciją Ukrainoje, ir patvirtino, kad bet kokia intervencija į šios šalies teritoriją, net ir vykdoma kaip humanitarinės pagalbos misija, turi būti vykdoma tik gavus formalų nedviprasmišką Ukrainos vyriausybės sutikimą“. „Bet kokie Rusijos žingsniai, pažeidžiantys šiuos reikalavimus, nepriimtini, pažeidžia tarptautinę teisę. Tai privers taikyti Rusijai naujas sankcijas“, praneša Baltieji rūmai.  

Informacija BNS ir Balsas.lt

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų