Korėjos pusiasalyje didėjant įtampai, Pekinas taip pat paragino laikytis rimties.
"Pastebėjome KLDR (Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos) pastabas ir reiškiame savo apgailestavimą", - eilinėje trumpoje spaudos konferencijoje sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Hong Lei (Hong Lėjus).
"Raginame su tuo susijusias šalis laikytis rimties ir demonstruoti santūrumą", - pridūrė jis.
"Kinijos nekintanti pozicija yra realizuoti šio pusiasalio denuklearizaciją ir ginti pusiasalio bei Šiaurės rytų Azijos taiką ir stabilumą", - sakė atstovas.
Kinija dešimtmečius buvo vienintelė svarbi Šiaurės Korėjos sąjungininkė ir yra didžiausia jos prekybos partnerė, tiekianti šiai skurdžiai valstybei svarbią jai reikalingos energijos dalį.
Nuo vasario, kai Pchenjanas įvykdė savo trečią per septynerius metus branduolinį bandymą, Pekinas ne kartą skelbė panašius raginimus. Tas branduolinis bandymas išprovokavo griežtesnes Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos ekonomines sankcijas Šiaurės Korėjai.
Įtampa Korėjos pusiasalyje pastarosiomis dienomis smarkiai padidėjo; penktadienį, kelios valandos po to, kai JAV į bendras su Pietų Korėja karines pratybas atsiuntė sunkiai susekamus ir branduolinį ginklą gabenti galinčius bombonešius B-2, Pchenjanas nurodė raketiniams daliniams pasirengti smogti Jungtinėms Valstijoms.
Toks įsakymas buvo duotas JAV gynybos sekretoriui Chuckui Hageliui (Čakui Heigeliui) pareiškus, kad Vašingtono neįbaugins karingi Pchenjano grasinimai ir kad JAV yra pasirengusios reaguoti į "bet kokį galimą atvejį".