Dienraščio ,,The Independent” žurnalistų atliktas tyrimas rodo, kad kiekvienais metais Anglijoje dingsta vis daugiau žmonių.
Anot labdaringos organizacijos ,,Dingę Žmonės” (Missing People) turimų duomenų, Anglijos policija per paskutinius metus gavo maždaug 250,000 pranešimų apie dingusius be žinios žmones, t.y., maždaug 30,000 daugiau nei įprastai.
Kiti šaltiniai (policijos duomenys ir kitos organizacijos) nurodė, kad dingusiųjų per pastaruosius metus skaičius gali siekti ir 275,000. Jei tokie skaičiai iš tiesų teisingi, tai reiškia, kad šalyje dingsta po žmogų kas dvi minutes.
Dauguma dingusiųjų būna rasti ar grįžta savo laisva valia, bet likusiųjų likimas taip ir lieka neaiškus. Kaip rodo policijos turimi duomenys, dingusių asmenų, apie kuriuos nieko nežinoma jau daugiau kaip metus laiko, šalyje gali būti nuo 16,000 iki 20,000.
Tarp jų buvo ir Melani Hal (Melanie Hall). Paskutinį kartą ją matė Batčklubo (Bathclub) naktiniame klube 1996 metais. 13 metų tėvai laukė ir tikėjosi išvysti savo dukterį gyvą. Tačiau, kaip paaiškėjo, prieš keletą savaičių šalia greitkelio M5 rasti žmogaus palaikai, buvo jų nužudytos dukters.
Tačiau, anot policijos atstovų, yra nemažai atvejų, kai ir radus žmogaus kūną, nepavyksta nustatyti jo tapatybės. Anglijos ligonėse ir morguose nuolat guli apie 1,000 neatpažintų žmonių kūnų. Dauguma jų ir lieka neatpažinti, jų niekas nepasigenda metų metus.
Didžiąją daugumą dingusių žmonių Anglijoje sudaro vaikai. Taip pat itin dažnai dingsta paaugliai, tačiau jie po keletos dienų arba pareina patys, arba būna randami pas draugus. Dažniausiai (net 71 procentas) dingsta 13-17 metų merginos.
Tačiau tarp suaugusiųjų daugiausia (73 procentai) dingsta vyrai. Apskritai suaugusiųjų dingimai išaiškinami sunkiausiai. Su ,,Dingę Žmonės” organizacijos pagalba kas savaitę yra surandama apie 10 dingusių be žinios žmonių.