• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apklausus D. Britanijoje dirbančius lietuvius, lenkus, čekus, ukrainiečius ir kitus emigrantus iš Rytų Europos paaiškėjo, kad ketvirtadalis jų gyvena visiškoje socialinėje ir kultūrinėje atskirtyje – nemoka užsirašyti pas gydytoją, nebendrauja su vietiniais gyventojais, nežino savo teisių.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak tyrimą atlikusio Josepho Rowntree fondo, didžiausia emigrantų iš Rytų Europos šalių integravimosi visuomenėje problema – tai, kad jie nemoka anglų kalbos, pranešė BBC.

REKLAMA

Fondo atstovai, apklausę 600 emigrantų prieš tai, kai Rytų Europos šalys buvo priimtos į ES ir po jų priėmimo, nustatė, kad tik trečdalis D. Britanijoje gyvenančių emigrantų lanko anglų kalbos kursus. Pačių emigrantų teigimu britai su jais yra mandagūs, tačiau stengiasi išlaikyti atstumą.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrime dalyvavo statybose ir žemės ūkyje dirbantys emigrantai, o taip pat iš Rytų Europos atvykusios vaikų auklės.

Du trečdaliai apklaustųjų prisipažino nežinantys, kaip užsirašyti pas gydytoją. Beveik pusė nėra gavę jokios informacijos, susijusios su jų kaip emigrantų statusu ir teisėmis. Keturi iš dešimties pareiškė, kad britai su jais elgiasi kaip su lygiais, tačiau 3 iš 10 su tuo nesutiko.

Fondo vadovė Julia Unwin BBC pareiškė, kad šis tyrimas atskleidė, jog D. Britanijos vyriausybė turėtų vertinti emigrantus „ne tik kaip paprasčiausią darbo jėgos resursą“. Ji paragino šalies vyriausybę skirti daugiau pastangų atvykusiųjų iš Rytų Europos šalių integravimui į visuomenę, net jei šie žmonės neplanuoja pasilikti šalyje visam laikui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų