• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos Generalinė prokuratūra iškėlė bylą šalies ekspremjerei ir opozicinės partijos „Batkivšina“ lyderei Julijai Tymošenko, praneša naujienų portalas Compromat.ru..

REKLAMA
REKLAMA

Ji kaltinama viršijus įgaliojimus būnant premjere ir 8,5 mln. dolerių išeikvojimu. Prieš tai tokio paties kaltinimo pagrindu buvo sulaikytas buvęs šalies gamtos apsaugos ministras Georgijus Filipčukas. J. Tymošenko iškeltą bylą iš karto pavadino valdžios mėginimu susidoroti su opozicija.

REKLAMA

J. Tymošenko buvo iškviesta į Generalinę prokuratūrą, kur jai buvo paaiškinta, jog prieš ją iškelta baudžiamoji byla dėl pinigų, gautų pardavus Japonijai anglies dvideginio kvotas (pagal Kioto protokolą, šalys siekdamas sumažinti šiltnamio efektą, gauna aplinkos teršimo kvotas, o jei jų pritrūksta – gali nusipirkti iš kitų), panaudojimą ne pagal valstybės interesus. Teigiama, kad J. Tymošenko vietoj to, kad gautais milijonais paremtų Ukrainos ekologines programas, ji pinigus nukreipė į pensinį fondą.

REKLAMA
REKLAMA

Prekyba taršos kvotomis tapo įmanoma 2008 metais, kai Europos rekonstrukcijos ir vystymosi bankas baigė jų pirkimo ir pardavimo projektą. 2009 metų kovą Ukrainos valdžia, už kurios vairo tuo metu buvo Julija Tymošenko, su Japonija pasirašė susitarimą pagal kurį dalis Ukrainos kvotų atitenka japonams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot Ukrainos nacionalinio banko duomenų, gegužę į šalies iždą buvo pervesta 375 mln. dolerių.  Po metų Generalinė prokuratūra pradėjo tyrimą dėl šių lėšų panaudojimo ne pagal paskirtį. Kaip pareiškė Generalinės prokuratūros atstovas spaudai Jurijus Boicenko, „J. Tymošenko kol kas nieko negresia. Mes iš jos tik gavome pasižadėjimą neišvykti iš šalies“.

REKLAMA

Tačiau opozicijos lyderė tai neigia. Pasak jos, į prokuratūrą ji atėjo be advokato, o tai reiškia, kad jokie kaltinimai jai pateikti negalėjo būti ir joks pasižadėjimas neišvykti padarytas nebuvo. Vis dėl to, tai padaryti prokuratūra mėgins kitą kartą per kelias ateinančias savaites.

REKLAMA

„Teroras nukreiptas prieš opoziciją tęsiasi toliau – sistemingai ir pagal planą, – po apklausos pareiškė J. Tymošenko. – Aš ką tik sužinojau, jog prieš mane iškelta baudžiamoji bylą už tai, kad aš gautus pinigus panaudojau pensijoms sumokėti; už tai, kad aš krizės laikotarpiu sumokėdama žmonėms jų pensijas padariau didžiulį nusikaltimą. V. Janukovičius tokiu elgesiu peržengia visas ribas. Nuo šiol jam reikės atsakyti už kiekvieną represiją prieš opoziciją ir už tai, ką daro visiems Ukrainos piliečiams“ – liejo pyktį J. Tymošenko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valdžios atstovai tuo tarpu prašo opozicijos nekelti nereikalingos įtampos. „Nemanau, kad sąžiningiems ir prieš įstatymą nieko nedarantiems Ukrainos piliečiams kas nors gresia. Tačiau tie, kurie priprato krautis turtus iš valstybės tarnybos, privalo suprasti, jog tie laikai baigėsi. Nepriklausomai nuo to, opozicijoje ar ne vagis yra, jis turės už nusikaltimus prieš šalies visuomenę nešti atsakomybę“, – teigė parlamento narys Aleksandras Jefremovas.

REKLAMA

Nepaisant to, politikai opozicijoje įsitikinę – artėja politinis „valymas“. Jų įrodymai – tai iškeltos bylos prieš Julijos Tymošenko vyriausybės narius. Represijų įrodymu jie laiko ir buvusio gamtos apsaugos ministro Georgijaus Flilipčuko sulaikymą. Tačiau kitaip ne Tymošenko, jo kelionė į Generalinę prokuratūrą nesibaigė taip laimingai kaip jai: jam tą pačią dieną buvo pateikti kaltinimai, o jau dienos pabaigoje buvo sulaikytas.

G. Filipčukas yra kaltinamas „sunkias pasekmes sukėlusių įgaliojimų viršijimu“ ir dėl to gali būti įkalintas nuo trijų iki šešerių metų. Buvęs vicepremjeras Aleksandras Turčinovas savo kolegos sulaikymą aiškina bendrovės „Vanco Prykerchenska“ veikla, mat ji turėjo išgauti anglies klodus netoli Juodosios jūros. Iš viso, kaltinimai buvo pateikti jau trims opozicijos parlamentarams, įskaitant Juliją Tymošenko ir Georgijų Filipčuką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų