REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

130-ąją karo Ukrainoje dieną rusų okupantai toliau apšaudo miestus ir civilius objektus. Rytų Ukrainos Slovjansko mieste žuvo bent šeši žmonės. Šalies karinių pajėgų Generalinis štabas skelbia, kad gynėjai traukiasi iš Lysyčansko. Ukrainos vadovas sako, kad tai padaryta saugant žmones.

130-ąją karo Ukrainoje dieną rusų okupantai toliau apšaudo miestus ir civilius objektus. Rytų Ukrainos Slovjansko mieste žuvo bent šeši žmonės. Šalies karinių pajėgų Generalinis štabas skelbia, kad gynėjai traukiasi iš Lysyčansko. Ukrainos vadovas sako, kad tai padaryta saugant žmones.

REKLAMA

Sekite svarbiausius sekmadienio įvykius su tv3.lt:. 

23:18 | Zelenskis pakomentavo atsitraukimą

Ukrainos prezidentas sekmadienio vakarą pasirodžiusiame vaizdo pranešime paaiškino, kodėl karinė vadovybė nusprendė atitraukti karius iš Lysyčansko.

„Sienas mes atstatysime, žemes atkariausime, o žmones reikia saugoti labiausiai. Ir jeigu mūsų armijos vadovybė atitraukia žmones iš tam tikrų fronto taškų, kuriuose priešas turi didžiausią ugnies pranašumą, tai taip pat galioja ir Lysyčanskui, tai reiškia, kad mes grįšime dėl mūsų taktikos, dėl siunčiamos šiuolaikinės ginkluotės“, – pažymėjo V. Zelenskis.

22:58 | Telkiamos okupantų pajėgos

Iš dalies okupuotoje pietų Ukrainos Chersono srityje šiuo metu telkiamos rusų karinė pajėgos, skelbia apskrities vadovybė.

REKLAMA
REKLAMA

Manoma, kad rusai ruošiasi ukrainiečių kontratakai, apie kurią pastaruoju metu neoficialiai svarsto kai kurie specialistai.

22:30 | Reikalavimai Putinui

Sekmadienį Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas užsiminė apie sąlygas, kuriomis Ukraina esą turėtų pasiduoti.

REKLAMA

Asmeninėje „Twiter“ paskyroje jam atsakė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Mychailo Podoliakas.

„Ugnies nutraukimas. Z-karių išvedimas. Pagrobtų piliečių grąžinimas. Karo nusikaltėlių perdavimas. Reparacijų mechanizmas. Suvereniteto teisių pripažinimas.

Rusijos pusė mūsų sąlygas žino gerai. Peskovo bosas gali nesijaudinti: ateis laikas ir mes tai įrašysime popieriuje“, – rašo M. Podoliakas.

21:53 | Žuvo šimtai vaikų

Nuo vasario 24 d., kai okupantų kariai įžengė į Ukrainą, dėl jų veiksmų jau žuvo 344 vaikai.

Dar 624 vaikai buvo sužeisti.

21:05 | Dešimtys atakų

Per pastarąją parą Ukrainoje okupantai įvykdė 24 atakas Donecko apskrityje, praneša vietos žiniasklaida.

20:14 | Paaiškino, kodėl atsitraukia iš Lysyčansko

„Po sunkių kovų dėl Lysyčansko Ukrainos gynybos pajėgos buvo priverstos atsitraukti iš užimamų pozicijų ir linijų. Daugkartinio rusų okupantų artilerijos, aviacijos, raketinių sistemų ir karių pranašumo sąlygomis tęsti miesto gynybą reikštų fatališkas pasekmes“, – rašoma Ukrainos karinių pajėgų Generalinio štabo pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto ukrainiečiai žada ir toliau kariauti, kol okupantai bus išvyti.

„Mes tęsiame kovą. Deja, sėkmei neužtenka plieninės valios ir patriotizmo, reikalingi materialiniai ir mechaniniai resursai. Luhansko apskrities ir kitų mūsų šalies regionų gynėjai heroiškai vykdo savo pilietines ir karines pareigas“, – nurodoma pranešime.

19:38 | Traukiasi iš Lysyčansko

Ukrainiečių kariai palieka svarbų Rytų Ukrainos miestą Lysyčanską, remdamasi Ukrainos karinių pajėgų Generalinio štabo informacija, praneša užsienio žiniasklaida.

REKLAMA

19:30 | Per mėnesį išleidžia tiek, kiek per metus

Ukrainos ministras pirmininkas Denysas Šmyhalis pranešė, kad jo šalis per mėnesį karo reikmėms išleidžia tiek lėšų, kiek anksčiau buvo išleidžiama per metus.

Jo teigimu, gynybai nuo rusų okupantų kas mėnesį išleidžiama 156 mlrd. grivinų. Tai būtų daugiau kaip 5 mlrd. eurų.

18:47 | Australijos premjero vizitas

Pirmą kartą dvišalių santykių istorijoje Australijos ministras pirmininkas lankosi Ukrainoje.

REKLAMA

Anthony Normanas Albanese susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, apžiūrėjo rusų okupantų sugriautus Kyjevo priemiesčius.

Australija pažadėjo Ukrainai daugiau paramos, taip pat paskelbė apie naujas sankcijas Kremliaus režimui.

18:28 | Išsigalvojo bėgių ardymą

Rusų propaganda išsigalvojo, kad neva Lietuva pradėjo ardyti bėgius, vedančius į Kaliningradą.

Žinia tokia apgailėtina, kad joje išgalvota ne tik tai, kad bėgiai neva yra ten kur jų nėra (pvz., Prienuose), bet ir ministerija, ir ministras, kurių nėra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

17:32 | Sulaikė grūdų vagius

Ukrainos ambasadorius Turkijoje praneša, kad šios šalies tarnybos sulaikė rusų laivą, kuris, kaip įtariama, gabeno iš okupuotų teritorijų pavogtus grūdus, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

16:52 | Pranešama apie aukas mieste

Rytų Ukrainos Slovjansko mieste šiuo metu yra itin įtempta padėtis.

Po rusų okupantų raketų atakų pranešama apie mažiausiai 6 žuvusius asmenis ir daugiau kaip 10 sužeistų žmonių.

REKLAMA

16:37 | Numatyta didžiulė parama

Naujienų agentūra „Bloomberg“ praneša, kad Europos Sąjungos parama Ukrainos atstatymui gali siekti 500 mlrd. eurų.

16:22 | Slovjanske per rusų raketų ataką žuvo žmonių, sako meras

Ukrainos rytiniame Slovjansko mieste, kurį puola Rusijos pajėgos, sekmadienį per apšaudymą iš raketų žuvo „daug“ žmonių, pranešė meras Vadymas Liachas.

Įvyko „Slovjansko apšaudymas iš salvinės raketų ugnies sistemų, intensyviausias per ilgą laiką. Kilo 15 gaisrų. Daug žuvusiųjų ir sužeistųjų“, „Facebook“ paskelbtame vaizdo įraše sakė V. Liachas.

REKLAMA

16:13 | Ne taip greitai, kaip sako rusai

Ukrainos gynybos ministerijos atstovas Jurijus Sakas sekmadienį pareiškė, kad rytinis Lysyčanskas nėra „visiškai kontroliuojamas“ Rusijos karių, nepaisant Maskvos tvirtinimų, kad užėmė šį miestą.

Jį cituoja naujienų agentūra „Unian“.

J. Sakas pridūrė, kad padėtis Lysyčanske „jau ilgą laiką buvo labai įtempta“ ir kad Rusijos sausumos pajėgos „nuolat atakuoja miestą“.

„Ukrainiečiams žmonių gyvybės yra svarbiausias prioritetas, todėl kartais galime trauktis iš tam tikrų teritorijų, kad ateityje jas vėl sugrąžintume“, – sakė Gynybos ministerijos atstovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu anksčiau sekmadienį pareiškė, kad Maskvos pajėgos užėmė strategiškai svarbų Ukrainos miestą Lysyčanską ir dabar kontroliuoja visą Luhansko regioną, kuriame pastarosiomis savaitėmis vyko įnirtingi mūšiai.

15:27 | Slovianskas smarkiai apšaudomas

Ukrainos Rytuose esantį Sloviansko miestą smarkiai apšaudo rusų okupantų armija, remdamasi vietos pareigūnų informacija, praneša BBC.

Pačiame mieste esą užfiksuota net 15 gaisrų.

14:58 | Teigia, kad į namą Belgorode pataikiusi raketa – rusų

Į Belgorodo daugiaaukštį pastatą pataikė Rusijos prieštankinės raketų sistemos „Pantsir“ raketos dalis, teigia Ukrainos karo ekspertai. Anot jų, Ukraina tokių ginklų neturi.

REKLAMA

Šią informaciją Ukrainos žiniasklaidai patvirtino šalies karo ekspertas Olegas Ždanovas ir tyrėjų komanda „Conflict Intelligence Team“ (CIT).

Į namą Belgorode pataikiusios raketos nuotrauka buvo paskelbta „Telegram“ kanale „Zhest Belhorod“.

Rusija sekmadienį apkaltino Kyjivą paleidus tris raketas į netoli sienos su Ukraina esantį Belgorodo miestą, kur žuvo mažiausiai trys žmonės.

REKLAMA

„Rusijos priešlėktuvinė gynyba numušė tris raketas „Točka-U“, kurias Ukrainos nacionalistai paleido į Belgorodą“, – sakė Rusijos gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas ir pridūrė, kad „sunaikinus ukrainiečių raketas, vienos iš jų nuolaužos nukrito ant namo“.

Ukrainos Odesos srities administracijos atstovas Serhijus Bratčukas savo ruožtu platformoje „Telegram“ parašė, kad apšaudytuose Belgorodo pastatuose įstrigo rusiškos oro gynybos raketų sistemos „Pancir S1“ raketų fragmentai.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, Ukrainos ginkluotosiose pajėgose tokių sistemų nėra.

14:42 |  Jungtinės Karalystės žvalgyba: Rusija bando įteisinti savo Ukrainos Chersono srities okupaciją

Rusijos įgaliotiniai pareiškė iki rudens surengsiantys referendumą dėl Chersono srities prijungimo prie Rusijos, praneša Kyiv Independent.

JK Gynybos ministerija liepos 3 d. patvirtino, kad rasti pseudokonstitucinį okupacijos sprendimą yra Kremliaus „prioritetinis politikos tikslas“.

Rusija greičiausiai bus pasirengusi suklaidinti balsavimą, kad parodytų priimtiną rezultatą, nurodė ministerija.

14:30 | Ukraina: „Mūšis dėl Donbaso dar nesibaigė“

Ukrainos gynybos ministerijos atstovas spaudai Jurijus Sakas anksčiau BBC nurodė, kad rytinis Lysyčansko miestas nėra „visiškai kontroliuojamas Rusijos“.

Maskva šįryt pranešė, kad ši sritis, paskutinis didelis Ukrainos kontroliuojamas miestas Luhansko srityje, buvo „išlaisvintas“

J. Sakas patvirtino, lad taip nėra, tačiau net jei Rusija perimtų kontrolę Donbaso regione, Ukrainai „žaidimas nebūtų baigtas“.

Jis sakė: „Tai yra miestai, kurie pastarąsias kelias dienas [buvo] rimtų raketų ir artilerijos apšaudymo taikiniais. Tačiau mūšis dėl Donbaso dar nesibaigė“, – pridūrė jis.

 

14:15 | Dėl karo apie 800 tūkst. ukrainiečių jau neteko savo namų

Apie 800 tūkst. ukrainiečių neteko savo namų dėl Rusijos invazijos, pranešė Ukrainos liaudies deputatė Olena Shulyak.

REKLAMA

„Rusų okupantai sunaikino daugiau nei 15 milijonų kvadratinių metrų Ukrainos būstų. Daugiausia žalos gyvenamajam fondui padaryta Donecko, Charkivo, Kyjivo ir Černihivo srityse“, – O. Shulyak cituoja Ukrainska pravda.

Deputatės teigimu, prašymus dėl kompensacijos dėl sunaikinto būsto jau yra pateikę apie 220 tūkst. ukrainiečių.

14:00 | Mariupolyje sudegė okupantų sandėlis su vogtu turtu

Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka „Telegram“ teigė, kad mieste sudegė sandėlis, kuriame rusų okupantai laikė išgrobtus daiktus.

„Kairiojo kranto rytinėje pusėje plėšikaujantys okupantai sandėlyje surengė mini serialą grobstytų daiktų. Vakar apie 17 val. staiga užsidegė apiplėštas sandėlis. „Greitos pagalbos tarnybos“ skrido gelbėti „savo“ turto, bet nespėjo“, – ironizavo jis.

P. Andriuščenka taip pat pridūrė gavęs patvirtinimą, kad birželio 30 dieną Mariupolio vandenyse nuo minos susprogdintas Rusijos Juodosios jūros laivyno amfibijos laivas, žuvo trys jūreiviai.

13:24 |  Ukraina neigia Rusijos teiginius, kad Lysyčansko miestas yra visiškai užimtas 

Ukrainos gynybos ministerija BBC patvirtino, kad Lysyčansko miestas Rytų Ukrainoje nėra „visiškai kontroliuojamas“ Rusijos karių.

REKLAMA

Apie tai paskutinę valandą pranešė Rusijos gynybos ministerija, o Sergejus Šoigu tvirtino, kad Maskva visiškai „išlaisvino“ Luhansko sritį.

„Sergejus Šoigu informavo Rusijos ginkluotųjų pajėgų vyriausiąjį vadą Vladimirą Putiną apie Luhansko liaudies respublikos išlaisvinimą“, – sakoma Gynybos ministerijos pranešime, kurį citavo Rusijos naujienų agentūros.

Luhansko regiono administracijos vadovas Serhijus Haidajus anksčiau sekmadienį pareiškė, kad Rusijos pajėgos stiprina savo pozicijas įtemptoje kovoje, siekdamos užimti Lysyčanską.

Ukrainos kariai jau kelias savaites bando apginti Lysyčansko miestą ir neleisti, kad jis atitektų į Rusijos, prieš savaitę užėmusios kaimyninį Sjevjerodonecką, rankas.

„Okupantai metė visas savo pajėgas į Lysyčanską. Jie puolė miestą naudodami nesuvokiamai žiaurią taktiką“, – pranešė S. Haidajus platformoje „Telegram“.

„Jie patiria didelių nuostolių, bet atkakliai žengia pirmyn. Jie įsitvirtina mieste“, – pridūrė jis.

Lysyčanską nuo Sjevjerodonecko skiria upė. Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovyčius vėlai šeštadienį interviu teigė, kad Rusijos pajėgoms pirmą kartą pavyko kirsti upę iš šiaurės, ir dėl to susidarė „grėsminga“ situacija.

O. Arestovyčius sakė, kad rusai dar nepasiekė miesto centro, tačiau kovos eiga rodo, kad mūšio dėl Lysyčansko baigtis paaiškės iki pirmadienio. Gegužę Ukrainos ir Britanijos pareigūnai pranešė, kad Rusija prarado beveik visą batalioną, bandydama kirsti Doneco upę ir įrengti priešakinį placdarmą.

REKLAMA

Užėmusi Lysyčanską Maskva, ankstesniais mėnesiais atitraukusi savo pajėgas iš Ukrainos šiaurės ir šiaurės rytų, įskaitant sostinės Kyjivo prieigas, priartėtų prie savo deklaruojamo tikslo užimti visą Ukrainos Donbaso regioną, kurį sudaro rytinės Luhansko ir Donecko sritys.

Nuo 2014 metų dalį Luhansko ir Donecko sričių teritorijų kontroliuoja prorusiški separatistai. Maskva abiejų sričių visas teritorijas laiko separatistų įkurtų „liaudies respublikų“ dalimi.

Sirijos vyriausybė trečiadienį taip pat paskelbė pripažįstanti šių abiejų darinių „nepriklausomybę ir suverenitetą“ bei sieksianti užmegzti diplomatinius santykius su separatistais.

13:20 | Nuotraukoje – Ukrainos gynėjų kapavietė Charkive

Žemiau esančioje nuotraukoje užfiksuotas niūrus vaizdas šiaurės rytiniame Charkivo mieste, kurį jau kelis mėnesius negailestingai bombarduoja Rusijos pajėgos.

Kapinių dalyje „Didvyrių takas“ Ukrainos vėliavomis pažymėti dešimtys kapų, o naujoje duobė bus laidojamas dar vienas kariškio kūnas.

Ši vietovė yra paskutinė šimtų Ukrainos karių, žuvusių per vasario pabaigoje įsiplieskusį konfliktą su Rusija, poilsio vieta.

13:02 | Rusija kaltina Kyjivą paleidus raketų į Belgorodą

Rusija sekmadienį apkaltino Kyjivą paleidus tris raketas į netoli sienos su Ukraina esantį Belgorodo miestą, kur žuvo mažiausiai trys žmonės.

REKLAMA

„Rusijos priešlėktuvinė gynyba numušė tris raketas „Točka-U“, kurias Ukrainos nacionalistai paleido į Belgorodą“, – sakė Rusijos gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas ir pridūrė, kad „sunaikinus ukrainiečių raketas, vienos iš jų nuolaužos nukrito ant namo“.

Ukrainos Odesos srities administracijos atstovas Serhijus Bratčukas savo ruožtu platformoje „Telegram“ parašė, kad apšaudytuose Belgorodo pastatuose įstrigo rusiškos oro gynybos raketų sistemos „Pancir S1“ raketų fragmentai.

Pasak jo, Ukrainos ginkluotosiose pajėgose tokių sistemų nėra.

Trys žmonės žuvo per kelis „stiprius sprogimus“ Belgorodo mieste, anksčiau sekmadienį pranešė su Ukraina besiribojančio Rusijos regiono gubernatorius Viačeslavas Gladkovas.

Dar keturi žmonės buvo sužeisti.

Pasak V. Gladkovo, per paryčiais įvykusius sprogimus buvo apgadinta kelios dešimtys namų.

Jis sakė, kad du iš sužeistųjų – vyras ir vaikas – buvo paguldyti į ligoninę, o kitiems dviem buvo suteikta pagalba įvykio vietoje.

Nuo vasario 24 dienos, kai Maskva užpuolė Ukrainą, Rusija ne kartą kaltino Kyjivą vykdant smūgius Rusijos teritorijoje, ypač Belgorodo regione.

V. Gladkovas apkaltino Ukrainą balandžio 1-ąją dviem sraigtasparniais atakavus Belgorodo mieste esančią naftos bazę.

REKLAMA

Balandžio 25-ąją didelis gaisras įsiplieskė naftos bazėje vakariniame Briansko mieste, priklausančioje bendrovės „Transneft-Družba“, kontroliuojamos valstybinės naftos milžinės „Transneft“. Pastaroji valdo su Europa jungiantį eksporto naftotiekį „Družba“ („Draugystė“), bet dėl gaisro Brianske naftos tiekimas nebuvo sutrikdytas.

Tą pačią dieną Brianske užsiliepsnojo dar viena degalų saugykla.

Be to, balandžio gale keli sprogimai supurtė didelį šaudmenų sandėlį Belgorodo srityje ir sukėlė didžiulį gaisrą.

Ukraina atsakomybės dėl šių incidentų oficialiai neprisiėmė. Rusijos pareigūnai taip pat jų nevadino Ukrainos atakų padariniais, išskyrus balandžio 1-osios incidentą.

12:44 | Lukašenka patvirtino, kad Baltarusijos dalyvavimą Rusijos „specialiojoje operacijoje“ nutarė seniai

Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka liepos 3 d. pareiškė, kad Rusijos kare prieš Ukrainą, jo nutarimu, Baltarusija dalyvauja seniai. Tiesa, jis tai įvardija kaip bendrą dalyvavimą „specialioje operacijoje“.

„Mes esame vienintelė šalis, kuri palaiko Rusiją šioje kovoje. <…> Tie, kurie mums priekaištaujate, ar nežinojote, kad mes turime glaudžiausią sąjungą su Rusijos Federacija? Su valstybe, su kuria kuriame vieną galingą ir nepriklausomą valstybę – sąjunginę valstybę. Kur sąjungoje yra dvi nepriklausomos tautos“, – A. Lukašenkos kalbą cituoja Baltarusijos leidinys BelTA.

REKLAMA

Jis taip pat tvirtino, kad ilgą laiką buvo kurta „viena ginkluotųjų pajėgų grupuotė Baltarusijos ir Rusijos sąjungoje“: „Tiesą sakant, viena armija. Jūs visa tai žinojote. Tai kodėl šiandien mums priekaištaujate? Buvome ir būsime kartu su Rusija. Mūsų dalyvavimą specialiojoje operacijoje aš seniai nutariau. Pirmąją šios operacijos pradžios dieną, kai sakiau, prisiminkite: mes niekam neleisime šaudyti rusui į nugarą“, – kalbėjo A. Lukašenka.

11:53: | Skelbia karo Ukrainoje metu žuvusius vaikų skaičius

Kaip rašo Nexta, Nuo Rusijos didelio masto invazijos į Ukrainą pradžios žuvo 344 vaikai, o dar 642 buvo sužeisti.

11:43: Ukrainos gynėjai susprogdino dar vieną rusų amunicijos sandėlį  

Rusijos kariai ir toliau telkiasi okupuotoje Černobajevkoje, Chersono srityje. Tiesa, ne itin ramiai. Šeštadienį čia Ukrainos ginkluotosios pajėgos 23-ąjį kartą smogė okupantams ir susprogdino jų amunicijos sandėlį.

Šia informacija „Telegram“ kanale pasidalino Odesos karinės administracijos atstovas Serhijus Bratčukas.

REKLAMA

„Beje. Vėl [smogta] Černobajevkai. Koks jau rezultatas? Ačiū Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms už dar vieną sunaikintą priešo amunicijos sandėlį“, – rašė S. Bračiukas.

Šeštadienį vietos žiniasklaida pranešė apie stiprų sprogimą Černobajevkoje. Jie paskelbė nuotraukas ir vaizdo įrašus, kuriuose buvo matomi juodi dūmai. Teigiama, kad tai – tikslaus Ukrainos ginkluotųjų pajėgų šūvio į okupantų amunicijos sandėlį rezultatas.

Kaip rašo UNIAN, tai jau 23 kartas, kai Černobajevkoje nukenčia okupantai. Ukrainos gynėjai ankstesnę operaciją šioje teritorijoje atliko gegužės pabaigoje.

11:10 | Zelenskio patarėjas: Lysyčanskas gali kristi

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenksio patarėjas Oleksijus Arestovyčius pripažino, kad Lysyčanskas, paskutinis Ukrainos kontroliuojamas miestas Luhansko srityje, gali atitekti Rusijos pajėgoms, šį savaitgalį suintensyvėjus kovoms.

Jo teigimu, Rusijos pajėgos kirto Siverskio Doneco upę ir artėjo prie miesto iš šiaurės.

O. Arestovyčius sakė: „Tai iš tikrųjų yra grėsmė. Neatmetu nė vieno iš daugelio pasekmių. Viskas taps daug aiškiau per dieną ar dvi“.

10:49 | Ukraina neigia teiginius, kad pagrindinis Lysyčansko miestas užimtas

Rusijos separatistai teigia perėmę kontrolę Lysyčanske – paskutiniame Ukrainos bastione rytinėje Luhansko provincijoje, rašo SkyNews.

Promaskvietiškos Luhansko liaudies respublikos ambasadorius Rusijoje Rodionas Mirošnikas Rusijos televizijai sakė: „Lysyčanskas buvo suvaldytas. Deja, jis dar neišvaduotas“.

Rusijos žiniasklaida parodė kadrus, kaip Luhansko milicijos kovotojai žygiuoja gatvėmis, mojuoja vėliavomis ir džiaugiasi.

Tačiau Ukrainos nacionalinės kariuomenės atstovas Ruslanas Muzičiukas Ukrainos televizijai sakė, kad miestas vis dar yra Ukrainos kontroliuojamas.

„Dabar prie Lysyčansko vyksta įnirtingi mūšiai, tačiau, laimei, miestas nėra apsuptas ir yra kontroliuojamas Ukrainos kariuomenės“, – sakė jis.

10:30 | Rusijos pajėgos ir toliau bando destabilizuoti Moldovą

Penktąjį karo Ukrainoje mėnesį Rusijos pajėgos bando destabilizuoti Moldovą, tačiau NATO nemato ženklų, kurie keltų baimę dėl galimos okupantų invazijos į šią šalį.

NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja Mircea Geoana teigia, kad įsiveržimui į Moldovą Rusija neturėtų karinių pajėgumų.  

Jos teigimu, dabar NATO nemato jokių ženklų, kurie keltų baimę dėl galimos Rusijos invazijos į šalį, skelbia nacionalinis Moldovos transliuotojas „Moldova 1“, kurį cituoja UNIAN.

„Rusijos Federacija neturi karinio potencialo, tačiau pastebimas spaudimas, destabilizavimas, Dmitrijaus Medvedevo pareiškimų ir grasinimų elementų“, – sakė NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja.

09:44 |  Ukraina skelbia sunaikintų okupantų ir karinės technikos skaičius

Nuo vasario 24 iki liepos 3 dienos Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunaikino apie 35 970 Rusijos karių, praneša Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

Šis skaičius yra 100 didesnis nei praėjusią dieną.

Ukrainos gynėjai taip pat sunaikino: 

  • 1584 (+2) rusų tankus;
  • 3744 (+7) šarvuotus kovinius automobilius;
  • 801 (+1) artilerijos sistemas;
  • 105 (+0) priešlėktuvines karo sistemas;
  • 246 (+0) daugkartinius raketų paleidimo įrenginius (MLRS);
  • 217 (+0) lėktuvų;
  • 17 (+1) sraigtasparnių;
  • 15 (+0) karo laivų/laivų;
  • 2618 (+4) transporto priemonių ir degalų bakų;
  • 64 (+3) specialiosios įrangos.

Skelbiama, kad Rusijos pajėgos didžiausius nuostolius praėjusią parą patyrė nuostolius Kramatorsko ir Bahmuto kryptimis.

09:19 | Suduota saugiau nei 30 smūgių Rusijos okupuotam Melitopolio miestui

Ukrainos pajėgos smogė daugiau nei 30 smūgių į bazę Rusijos okupuotame Melitopolio mieste, pranešė ištremtas miesto meras Ivanas Fiodorovas.

Rusijos naujienų agentūra RIA pranešė, kad smūgiai smogė pietų Ukrainos miesto rajonui, kuriame yra jo oro uostas, tačiau nenurodė, kas nukentėjo.

Tapo aišku, ar Putino kariai peržengtų dar vienos valstybės ribas: NATO skelbia apie pastebimus „grasinimo elementus“ Ukrainos kaimyninei šaliai // Putino kariai ir toliau bando destabilizuoti Moldovą: NATO atskleidė prognozes dėl galimos Rusijos invazijos į šią šalį

Kaip rašo SlyNews, faktai nebuvo patikrinti.

08:43Prezidentas: Lietuva pasirengusi sukurti reikiamą infrastruktūrą JAV nuolatinėms pajėgoms

JAV viešintis prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį susitiko su Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadu generolu majoru Marku Schindleriu. Prezidentas pabrėžė, kad Lietuva siekia nuolatinio JAV karinių pajėgų dislokavimo savo teritorijoje ir yra pasirengusi sukurti visą reikiamą infrastruktūrą.

„Karinis bendradarbiavimas su JAV yra strategiškai svarbus Lietuvai. Transatlantinis ryšys yra tiek Lietuvos, tiek visos Europos saugumui reikšminga sąlyga“, – Prezidentūros pranešime cituojamas G. Nausėda.

Susitikime jis pabrėžė, kad JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir šalis sąjungininkė. Pasak šalies vadovo, JAV ir Lietuvą sieja tvirtas įsipareigojimas demokratinėms vertybėms, žmogaus teisėms ir kolektyviniam saugumui.

Šalies vadovas teigė, kad produktyvus ir ilgalaikis Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimas su Pensilvanijos nacionaline gvardija prisidėjo prie Lietuvos nacionalinio saugumo ir kariuomenės stiprinimo. 

08:35 | Gaidajus: Okupantai įsitvirtino Lysyčansko apylinkėse

„Rusai įsitvirtino Lysyčansko apylinkėse, miestas dega. Okupantai metė į Lysyčanską, ko gero, visas savo pajėgas. Jie puolė miestą nesuvokiamai žiauria taktika. Per tam tikrą laiką buvo sugriauti administraciniai pastatai. Mieste yra daug rusų ir jų naudojamų ginklų, nepaisant kelių sandėlių su priešo amunicija sunaikinimo“, – sakė jis.

08:21 | Rusijos žiniasklaida kaltina Ukrainą apšaudžius Rusijos okupuotą Melitopolio aerodromą

Rusijos valstybės kontroliuojama žiniasklaida „RIA Novosti“ teigė, kad Ukrainos pajėgos, laikinai apšaudytos, du kartus užėmė Melitopolį liepos 3-osios naktį.

Šio teiginio Ukrainos valdžia nepatvirtino.

07:45 | Ukraina Kyjivo srityje nukenksmino beveik 48 tūkst. sprogmenų

Pasak Kyjivo regiono karinės administracijos, iki šiol ištirta ir išvalyta nuo sprogmenų daugiau nei 17 tūkst. hektarų teritorijos.

Nukenksminta beveik 48 tūkst. sprogmenų.

07:15 | Karo studijų institutas: Ukrainos pajėgos greičiausiai tyčia pasitraukė iš Lysyčansko

Karo studijų institutas paskebtoje naujausiose ataskaitoje pranešė kad Rusijos pajėgos nepatyrė didelio pasipriešinimo įžengdamos į Lysyčanską.

06:55 |  Tiek Ukraina, tiek Rusija tvirtina kad laikosi Lysyčansko kontrolės

Ukraina teigia, kad jos pajėgos Lysyčanske atlaiko intensyvius Rusijos apšaudymus, ir tvirtina, kad miestas nebuvo užgrobtas.

Tuo pat metu Rusijos remiami separatistai teigia sėkmingai įžengę į miestą ir pasiekę jo centrą, skelbia BBC.

Rusijos žiniasklaida skelbė vaizdo įrašus, kuriuose matomos separatistų ar Rusijos pajėgos, besidemonstruojančios gatvėse. Rusijos šaltiniai tviteryje taip pat paskelbė vaizdo įrašą, kuriame sovietų vėliava tariamai buvo padėta ant sugriauto miesto administracinio centro, tačiau šis faktas nebuvo patvirtintas.

Tai paskutinis Ukrainos valdomas miestas Luhanske. Praėjusį mėnesį Rusija užėmė netoliese esantį Sjeverodonecko miestą. Luhansko srities gubernatorius Serhijus Gaidajus sakė, kad puolimas prieš Lysyčanską nenutrūko, o Rusijos pajėgos artėjo prie apgulto miesto iš visų pusių.

06:45 | Zelenskis ragino skleisti tiesą apie karą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis savo naktiniame kreipimesi „Telegram“  gyrė tuos, kurie gina Ukrainą, ir ragino skleisti tiesą apie karą.

V. Zelenskis paskelbė: „Daugelyje miestų dabar jaučiamas atsipalaidavimas, tačiau karas nesibaigė, kai kur jo žiaurumas didėja ir to negalima pamiršti“.

 „Skleiskite tiesą apie karą ir apie okupantų nusikaltimus. Kad ir kaip mums būtų sunku šiandien, turime atsiminti, kad rytojus bus.Ir rytojus turėtų atnešti maksimalią naudą Ukrainai – visi dėl to turėtų padaryti absoliučiai viską, kas įmanoma“.

Jis baigė kreipimąsi įprastu sugniaužtu kumščiu ir pareiškė: „Slava Ukraini“.

06:38 | Ukrainos kariuomenė: Rusija paleido raketą į pramogų centrą Odesoje

Ukrainos kariuomenė pranešė, kad Odesoje nukovė 29 Rusijos karius ir sunaikino savaeigę haubicą, dvi savaeiges artilerijos sistemas ir šešis šarvuočius.

Apie aukas nepranešama.

06:29 | Pranešama apie sprogimus Rusijos Belgorodo srityje

Belgorodo srities gubernatorius Viačeslavas Gladkovas sakė, kad regione buvo girdėti sprogimai.

Kaip rašo SkyNews, užsidegus gyvenamajam pastatui trys asmenys žuvo.

Sprogimų priežastis kol kas nepatvirtinta.

06:15 |  Po pralaimėjimo Ukrainoje „speciali operacija“ prasidės pačioje Rusijoje – Arestovyčius

Ukrainos kariuomenei perėjus prie kontrpuolimo, Rusijos Federacijoje prasidės isterija, mano Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Oleksijus Arestovyčius.

Kaip rašo UNIAN, pirmas svarbus žingsnis link Rusijos nesėkmės kare prieš Ukrainą  Chersono deokupacija.

„Kai pradėsime pulti, o anksčiau ar vėliau pradėsime. Greičiau anksčiau. Tada isterija Rusijos visuomenėje ir aukščiausiuose valdžios sluoksniuose pasieks tokį pykčio lygį, apie kurį net nesvajojome. Rusijos Federacijoje viskas ilsisi dėl to, kad kariuomenė kažkaip žengia į priekį, nors energijos kainos yra aukštos. Kai vėl atkovosime Chersoną, tai bus pirmas didelis žingsnis Rusijos nesėkmės link“, – sako A. Arestovyčius.

Tai, kas vyksta dabar, jis pavadino „pratęstu Rusijos pralaimėjimu“, po kurio prasidės „speciali operacija“ pačioje Rusijoje.

„Kas ten atkurs tvarką? Ukrainos taikdariai. Ne intervencijos forma, o laikinosios vyriausybės kvietimu“, – sakė A. Arestovyčius.

06:10 | Zelenskis: daugiau nei 2600 gyvenviečių okupavo Rusija.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis savo vakarinėje kalboje, kad Ukrainos kariuomenė iki šiol išlaisvino 1027 gyvenvietes iš 2600 okupuotų Rusijos karių.

Jis taip pat pranešė, kad nuo vasario 24 dienos 10 iš 24 Ukrainos sričių nukentėjo nuo Rusijos karo veiksmų.

Svarbiausi šeštadienio įvykiai: 

Ukrainos separatistai teigia „visiškai apsupę“ Lysyčanską;

Stiprinama Lvivo gynyba;

 Apšaudytas Mykolajivas;

 Kyjivas neigia, kad Lysyčanskas apsuptas;

Galingas sprogimas Pavlohrade;

Podoliakas: Rusija sėja paniką dėl puolimo iš Baltarusijos;

Lukašenka: Ukraina bandė atakuoti Baltarusiją;

Lukašenka grasina kariniu atsaku;

Arestovyčius: separatistai nekontroliuoja Lysyčansko;

Rusijos tikslas ne Donbasas, o Juodosios jūros kontrolė;

Arestovyčius: Chersono išlaisvinimo klausimas bus išspręstas per savaitę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų