žvalgyba

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žvalgyba“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žvalgyba“.

Izraelio kariuomenė pranešė, kad dėl spalio 7-osios „Hamas“ atakos atsistatydino karinės žvalgybos vadovas

Pirmadienį Izraelio kariuomenė pranešė, kad atsistatydino karinės žvalgybos vadovas, prisiėmęs atsakomybę už nesėkmes, atvedusias prie precedento neturinčio spalio 7-osios „Hamas“ išpuolio.
2024-04-22

Kontrolierius tikrins žvalgybos veiksmus šalyje vykstant rinkimams

Žvalgybos kontrolierius planuoja šiemet atlikti žvalgybos tarnybų veiksmų per rinkimų kampanijas patikrinimą. Šį patikrinimą Nortautas Statkus suplanavo atsižvelgdamas į prieš penkerius metus susidariusią situaciją, kai per prezidento rinkimus tikrinti tuometinio kandidato Gitano Nausėdos komandos nariai ir rėmėjai.
Aktualijos 2024-04-21

JK žvalgyba: Maskva šiemet nori užverbuoti 400 tūkst. kontraktininkų

Rusijos valdžios institucijos siekia 2024 metais pasamdyti apie 400 tūkst. kontraktininkų, kad palaikytų savo pajėgas Ukrainoje, kurios patyrė didžiulių nuostolių. Apie tai Jungtinės Karalystės gynybos ministerija pranešė platformoje „X“ paskelbtoje atnaujintoje žvalgybos duomenų suvestinėje. Rusija ir toliau šaukia karius kiekvieną pavasarį ir rudenį; pavasarinis šaukimas prasidėjo 2024 metų balandžio 1 dieną. Šį pavasarį planuojama pašaukti apie 150 tūkst.
2024-04-10

Lietuvos žvalgyba įspėja: artimiausiomis dienomis galimos rusų provokacijos

Kremlius sureagavo į vakarykštį Gitano Nausėdos pareiškimą, kad Vladimiro Putino Lietuvoje niekas nebijo. V. Putino atstovas pareiškė, kad bijoti ir nereikia. Tik gerbti ir klausytis. O Lietuvos žvalgyba perspėja, kad artimiausiomis dienomis ir vėl galime pamatyti rusų provokacijų. Saugumo vadovas sako, kad rusai įvairias provokacijas ir išpuolius aktyviau rengia jau metus, o pastaruoju metu situacija kaista.

Į tarnybas kreipiasi vis daugiau piliečių, kuriuos bandė verbuoti Baltarusijos ar Rusijos žvalgyba

Vis daugiau piliečių kreipiasi į žvalgybos tarnybas ir praneša, kad juos bandė užverbuoti priešiškų valstybių pareigūnai, savo Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Darius Jauniškis. Ketvirtadienį visuomenei pristatytoje grėsmių nacionaliniam saugumui ataskaitoje teigiama, kad Baltarusijos žvalgyba intensyvina savo veiklą prieš Lietuvą ir verbuoja į kaimyninę šalį vykstančius asmenis, bando rekrūtuoti ir diasporos atstovus.
Aktualijos 2024-03-07

Žvalgyba įtaria, kad NATO susitikimo Vilniuje duomenis pavogė GRU vadovaujami įsilaužėliai

Tikėtina, kad neviešus pernai Vilniuje vykusio NATO viršūnių susitikimo duomenis pavogė ir paskelbė Rusijos karinės žvalgybos GRU koordinuojami įsilaužėliai, teigia Lietuvos žvalgybos institucijos. Pasak jų, GRU koordinuojama grupuotė pasižymi agresyvia, destrukcines atakas apimančia veikla. Lietuvos žvalgybos duomenimis, ji yra atakavusi privačias IT sektoriaus įmones, teikiančias paslaugas Lietuvos ypatingos svarbos infrastruktūros objektams ir svarbioms valstybės institucijoms.

Grėsmių ataskaita: Kinijos žvalgyba vis didesnį dėmesį skiria Lietuvos vidaus aktualijoms

Kinijos žvalgyba vis intensyviau renka informaciją, susijusią su Lietuvos vidaus aktualijomis, skelbiama naujausioje grėsmių nacionaliniam saugumui ataskaitoje. Įspėjama, kad šios valstybės tarnybos gali domėtis ir šiais metais Lietuvoje vykstančiais rinkimais. „Pastaraisiais metais pasikeitė Kinijos žvalgybą dominančios informacijos poreikiai.
Aktualijos 2024-03-07

Yra Lietuvos įmonių, kurios sąmoningai padeda Rusijai apeiti sankcijas

Kai kurios Lietuvoje veikiančios įmonės savo iniciatyva padeda Rusijai apeiti tarptautines sankcijas, nurodoma Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime, kurį parengė Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas ir Valstybės saugumo departamentas.

Lietuvos žvalgybos institucijos pristatys kasmetinį grėsmių vertinimą

Ketvirtadienį Seime Lietuvos žvalgybos tarnybos pristatys metinį grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą. Kaip ir kasmet jį parengė Valstybės saugumo departamentas ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas. Grėsmių vertinimuose daugiausiai dėmesio paprastai skiriama Rusijos, Baltarusijos ir Kinijos keliamoms grėsmėms, jų žvalgybų tarnybų veiklai. Dokumente taip pat atkreipiamas dėmesys į asmenis, judėjimus ar reiškinius, turinčius įtakos saugumui šalies viduje.
Aktualijos 2024-03-07

JK žvalgyba: Rusija stiprina aukštojo mokslo militarizavimą

Jungtinės Karalystės žvalgyba mano, kad Pasaulio karinės ekonomikos ir strategijos instituto atidarymas Maskvos aukštojoje ekonomikos mokykloje yra ženklas, liudijantis glaudesnę Rusijos akademinės bendruomenės ir gynybos sektoriaus sąveiką. Apie tai JK gynybos ministerija pranešė naujausioje žvalgybos duomenų apie karą Ukrainoje suvestinėje, kasdien skelbiamoje platformoje „X“. „2024 metų vasarį prie Maskvos aukštosios ekonomikos mokyklos įsteigtas naujas karinių tyrimų institutas.
2024-02-12
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų