REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
4
Rusijos kariuomenė, okupantai (nuotr. SCANPIX)

Ukrainos kariai privertė rusus paniškai trauktis Bachmuto kryptimi, praneša Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas. Ukrainiečiai skelbia čia bandantiems įsitvirtinti rusams padarę nuostolių. Ukrainos kariai taip pat atmušė rusų puolimą prie Slovjansko esančiame Bogorodichnės kaime.

4

Ukrainos kariai privertė rusus paniškai trauktis Bachmuto kryptimi, praneša Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas. Ukrainiečiai skelbia čia bandantiems įsitvirtinti rusams padarę nuostolių. Ukrainos kariai taip pat atmušė rusų puolimą prie Slovjansko esančiame Bogorodichnės kaime.

REKLAMA

Ketvirtadienis yra 134-oji karo Ukrainoje diena. Svarbiausi šios dienos įvykiai:

22:50 | Podoliakas: „Jokio „kolektyvinio Vakarų“ plano nėra“

Ukrainos prezidento biuro vadovo patarėjas Michailas Podoliakas pakomentavo Rusijos prezidento V. Putino kalbą

„Jokio „kolektyvinio Vakarų“ plano nėra. Į suverenią Ukrainą įžengė tik konkreti Z-armija, kuri apšaudė miestus ir žudė civilius. Visa kita yra primityvi propaganda. Todėl pono Putino mantra apie „karą iki paskutinio ukrainiečio“ yra dar vienas įrodymas. Tyčinio Rusijos genocido“, – savo „Twitter“ paskyroje rašė M. Podoliakas.

22:00 | Putinas grasina Ukrainai, sakydamas, kad Rusija „dar nieko nepradėjo“.

Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas dar kartą apkaltino Vakarus dėl Maskvos pradėto karo prieš Ukrainą, sakydamas, kad „Vakarai nori su mumis kovoti iki paskutinio ukrainiečio“ ir pridūrė, kad „viskas artėja prie to“.

REKLAMA
REKLAMA

V. Putinas taip pat sakė, kad Rusija neatsisako surengti taikos derybų, „bet tie, kurie atsisako, turėtų žinoti, kad kuo toliau, tuo sunkiau jiems bus su mumis susitarti“.

REKLAMA

21:11 | Putinas: jeigu Vakarai nori įveikti Rusiją karinėmis priemonėmis – „tegul pabando“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Vakarai gali mėginti įveikti jo šalį „mūšio lauke“ ir kad Maskvos invazija Ukrainoje žymi poslinkį „daugiapolio pasaulio“ link.

„Šiandien girdime, kad jie nori mus įveikti mūšio lauke. Ką gi šiuo atveju galima pasakyti – tegul pabando“, – per susitikimą su aukšto rango įstatymų leidėjais sakė Kremliaus vadovas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat pareiškė, kad Rusija per „specialiąją karinę operaciją“ Ukrainoje „iš esmės nieko rimto dar nepradėjo“, taip pat sakė, kad Maskva tebėra atvira deryboms.

Jis apkaltino „kolektyvinius Vakarus“ sukursčius šį karą ir teigė, kad Rusijos įsiveržimas į provakarietišką kaimynę žymi perėjimo prie „daugiapolio pasaulio pradžią“.

20:09 | Ukrainiečiai skelbia Bachmuto kryptimi smogę okupantams

Ukrainiečiai Bachmuto kryptimi skelbia padarė tokių nuostolių rusams, kad šie turėjo paniškai trauktis. Kaip teigia UNIAN cituojamas Ukrainos ginkluotųjų pajėgų ganeralinis štabas, nuostoliai rusams padaryti tuomet, kai jie bandė pagerinti savo taktinę padėtį prie Veršinos ir Berestovo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusų kariuomenė taip pat apšaudė Vyimkos, Ivanodar'ivkos, Spirnės, Berestovkos, Belogorivkos, Pokrovskės, Jakovlivkos, Soledaro, Bakhmutske, Klinovės, Veršinos, Kodemos, Mayorsko ir Niujorko gyvenvietes.

Rusijos pajėgos aviacija atakavo Šumio rajoną ir įsitvirtino Spirnės gyvenvietės pakraštyje.

Avdiyiv, Kurakhiv, Novopavliv ir Zaporižios kryptimis vyko abipusis apšaudymas.

Ukrainiečių skaičiavimu, nuo karo pradžios Rusijos pajėgos neteko 36 650 karių, 1602 tankų, 3797 šarvuočių ir kitos technikos.

REKLAMA

19:45 | Ukrainiečiai atstūmė rusų bandymą šturmuoti Slovjansko kryptimi

Rusų pajėgos Slovjansko kryptimi vėl nesėkmingai šturmavo Bogorodichnės kaimą, tačiau Ukrainos ginkluotųjų pajėgų daliniai šį bandymą atmušė, rašo UNIAN. Apie tai ketvirtadienį vakare pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

„Mūsų šalies rytuose priešas vis dar bando įtvirtinti visišką Luhansko srities teritorijos kontrolę. Slavjansko kryptimi okupantai vėl nesėkmingai šturmavo Bogorodichnę, bandydami ją visiškai užimti. Mūsų kariai šį kitą bandymą griežtai numalšino“, – teigiama pranešime.

REKLAMA

Generalinis štabas informuoja, kad rusai atakuoja Suligivkos, Červonės, Nikopolio, Novopavlivkos, Karnaukhivkos, Adamivkos, Krasnopiljos, Bogorodichnės, Mazanivkos, Dibrivnės ir Dolynos gyvenviečių rajonus. Šalia pastarojo smūgiams buvo naudojami puolimo ir kariuomenės lėktuvai.

Kramatorsko kryptimi rusai taip pat nesėkmingai bandė pulti Hryhorivka ir Verchnokamjansko kryptimis.

Okupantai apšaudė Majakių, Siversko, Serebrjankos, Hrihorivkos, Verchnokamianskos, Zolotarivkos ir Zvanivkos gyvenviečių rajonus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

19:23 | Charkive nugriaudėjo virtinė sprogimų

Ketvirtadienio vakarą Charkive pasigirdo virtinė sprogimų, praneša UNIAN. Socialiniuose tinkluose pasirodžiusiose nuotraukose matyti, kaip virš miesto kyla dūmų debesys.

Rusijos kariai smogė vienam iš Charkivo rajonų, pranešė vietos karinės administracijos vadovas Olehas Sinegubovas.

„Preliminariai – raketinėmis salvinėmis sistemomis. Regioninio Greitosios medicinos pagalbos centro duomenimis, šiuo metu nuo Rusijos apšaudymo buvo sužeisti trys žmonės. Informacija tikslinama“, – pažymėjo jis.

REKLAMA

18:50 | Apšaudyta Avdijivka

Rusijos pajėgos apšaudė Avdijivką. Kaip praneša UNIAN, žuvo mažiausiai vienas žmogus, dar du buvo sužeisti.

Pasak Donecko srities administracijos vadovo Pavlo Kyrylenko, šie duomenys kol kas yra preliminarūs.

Anot jo, per pastarąją parą okupantai miestą apšaudė daugiau nei 10 kartų. Rusai pataikė į ligoninę, gyvenamuosius rajonus, transporto priemonių sandėlį ir kitus objektus.

18:41 | Baltarusija pagrasino Lenkijai smogti raketomis

Baltarusija pagrasino Lenkijai raketų smūgiais, rašo UNIAN. Tokia yra Baltarusijos reakcija į galimas „Vakarų šalių provokacijas“.

REKLAMA

Grasinimą Lenkijai išsakė Baltarusijos vyriausiosios žvalgybos direkcijos vadovas, Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininko pavaduotojas Ruslanas Kosyginas.

Jis pareiškė, kad jei Vakarai įgyvendins kokius nors „planus“, būtent Lenkija su savo karine infrastruktūra taps pirminiu smūgių taikiniu.

„Tuo pačiu metu (ir tai pirmiausia turėtų suprasti Lenkijos vadovybė) konflikto atveju Lenkijos teritorija su karine infrastruktūra tampa pagrindiniu puolimo taikiniu, būtent sprendimų priėmimo centrais, valdymo sistema, nuolatinio nacionalinių ginkluotųjų pajėgų dislokavimo punktai, arsenalai ir bazės, taip pat itin svarbūs jų ūkio ir transporto infrastruktūros objektai“, – jį cituoja baltarusių naujienų agentūra „Belta“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Lenkijos, kaip ir Baltijos šalių, teritorija virsta poligonu, kurio teritorijoje JAV planuoja pralieti dar vieną kruviną konfliktą Europoje prieš Rusijos Federaciją ir jos sąjungininkus“, – kalbėjo R. Kosyginas.

Anksčiau autoritarinis Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad Baltarusija „rėmė ir toliau rems“ Rusiją.

A. Lukašenka yra ištikimas Vladimiro Putino bendražygis. Baltarusijos teritorija jau ne kartą buvo naudota kariams į Ukrainą įvesti, taip pat provokacijoms prieš Ukrainą vykdyti.

REKLAMA

18:20 | Ekspertas: karas prieš Ukrainą užsitęs

Rusijos karas prieš Ukrainą užsitęs, geriausiu atveju lūžis Ukrainos naudai įvyks rugpjūčio pabaigoje, „Kanal 24“ pareiškė karo ekspertas Petro Černykas.

Anot jo, nereikėtų pasiduoti iliuzijai, kad karas Ukrainoje baigsis po kelių savaičių ar mėnesių.

„Nesu greitos pergalės sampratos šalininkas, priešingai, tikiu, kad šis karas užsitęs. Ir iš tikrųjų, nuo kurio taško vyks sunkiausi mūšiai, nėra taip svarbu“, – sakė jis.

REKLAMA

„Priešininkui svarbu veržtis gilyn į Ukrainos teritoriją, ir jis dėl to padarys viską, kas įmanoma. Ar ateis laikas išmušti rusų okupantus – ateis. Bet tai įvyks tokiomis sąlygomis, kai nebus keliolika HIMARS instaliacijų, bet mažiausiai šimtas... Mano nuomone, lūžis taip greitai neįvyks. Pačiomis geriausiomis sąlygomis tai įvyks rugpjūčio pabaigoje“, – pridūrė P. Černykas.

17:41 | Zaporižioje tarp rusų kilo panika

Ukrainos pajėgoms smogus rusų kariniams objektams Zaporižios srityje, rusų armijoje prasidėjo panika, sako Ukrainos žvalgyba. Apie 30 rusų karių pabėgo, o jų į regioną atvyko ieškoti Rusijos Federacijos federalinės saugumo tarnybos padalinys.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip rašo UNIAN, ukrainiečiai rusams smogė didelio tikslumo ginkluote. Dėl to rusai išsigando ir pabėgo.

Apie tai „Telegram“ praneša Zaporožios regiono karinė administracija.

„Rusijos okupacinių pajėgų kariai masiškai palieka Rusijos Federacijos ginklų ir karinės technikos sandėlius ir bazes, baimindamiesi naujų priešlėktuvinių raketų sistemos „Himars“ atakų.

Pavyzdžiui, neseniai į Zaporižios srities teritoriją atvyko Rusijos Federacijos federalinės saugumo tarnybos padalinys su užduotimi vykdyti paieškos operacijas dėl apie 30 Rusijos Federacijos karių, kurie paliko dalinių dislokavimo vietas, dezertyravimo fakto“, – rašoma pranešime.

Dezertyravimas yra neteisėtas kario pasitraukimas iš karinio dalinio.

Plačiau apie tai skaitykite tv3.lt straipsnyje.

17:11 | Rusija sutelkė pajėgas galutiniam Luhansko užėmimui, vėliau gali judėti kita kryptimi

Netrukus Rusija gali bandyti visiškai perimti Luhansko srities kontrolę, o paskui gali judėti Zaporižios kryptimi, sako Ukrainos gynybos viceministrė Hanna Malyar, rašo UNIAN.

„Priešo pastangos sutelktos į galutinės Luhansko srities kontrolės įtvirtinimą. Sunkiausia padėtis šiandien yra Slovjansko, Kramatorsko ir Bachmuto kryptimis. Priešas bando pasiekti Donecko srities sienas“, – cituojama viceministrė.

REKLAMA

Ukrainos žvalgyba neatmeta galimybės, kad okupantai bandys veržtis Zaporižios kryptimi. Rusai taip pat gali pulti Velikos Novoselivkos ir Pokrovsko kryptimis, siekiant apsupti Ukrainos dalinius.

Pranešama, kad šios krypties okupacinių pajėgų vienetai stiprinami mažiausiai penkiomis bataliono taktinėmis grupėmis.

Žvalgyba yra įsitikinusi, kad dešiniajame Dniepro krante, Chersono srityje, rusai bandys gintis ir vykdys sabotažo veiksmus.

„Atsižvelgiant į tai, kad Moldovos Padniestrės regiono ir Baltarusijos teritorijoje nėra puolamųjų grupių kūrimo požymių ir nėra daug Rusijos karių, Ukrainos gynybos ministerija dabar laiko priešo puolimo tikimybę kaip vieną iš galimų scenarijų, tačiau šią tikimybę vertina kaip mažą“, – sakė H. Malyar.

Kiek anksčiau Luhansko srities vadovas Serhijus Haidajus pranešė, kad dar ne visa Luhansko sritis yra užimta. Anot jo, mūšiai tęsiasi Verchniokamiankos kryptimi.

16:52 | Kramatorske žuvo žmogus, šeši sužeisti

Per Rusijos smūgį Kramatorskui žuvo vienas žmogus, dar šeši buvo sužeisti, praneša Donecko srities vadovas Pavelas Kyrylenko.

Anot jo, per raketų smūgį nukentėjo šeši pastatai, tarp jų – gyvenamasis daugiabutis ir viešbutis.

„Prašome visų evakuotis! Evakuacija yra laikina, bet gyvybę reikia gelbėti dabar!“ – vietos gyventojus ragino jis.

REKLAMA

16:23 | Ukraina padėkojo atsistatydinančiam JK lyderiui už paramą

Kyjivas ketvirtadienį padėkojo Jungtinės Karalystės premjerui Borisui Johnsonui (Borisui Džonsonui) už paramą Ukrainai „sunkiausiais laikais“, prasidėjus Rusijos karinei invazijai, kai vyriausybės vadovas paskelbė atsistatydinantis iš savosios Konservatorių partijos pirmininko pareigų, atverdamas kelią išrinkti naują ministrą pirmininką.

„Dėkojame @BorisJohnson... visada buvusiam paramos Ukrainai priešakyje“, – per „Twitter“ parašė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio padėjėjas Mychaila Podoliakas.

15:56 | Rusai smogė Slovjanskui

Rusijos pajėgos apšaudė Slovjanską, praneša miesto meras Vadimas Liachas, rašo CNN. Anot jo, yra sužeistų gyventojų. Žmonės raginami neiti į lauką ir saugotis.

Dar kiek anksčiau buvo pranešta, kad rusai apšaudė netoliese esantį Kramatorską.

Praėjusį savaitgalį pranešta, kad Ukrainos pajėgos atsitraukė iš Lysyčansko.

15:37 | Rusai atakavo Odesos sritį, pataikė į Juodojoje jūroje dreifavusį tanklaivį

Rusų pajėgos į Odesos sritį paleido dvi raketas X-31, praneša „Kanal 24“. Viena iš jų pataikė į Juodojoje jūroje dreifavusį tanklaivį „Millennial Spirit“. Tanklaivis plaukiojo po Moldovos vėliava, turėjo dyzelinio kuro likučių.

REKLAMA

Priduriama, kad raketos paleistos iš lėktuvo Su-30.

Minėtas kanalas primena, kad anksčiau šis tanklaivis buvo apšaudytas prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą.

„Kol kas greičiausiai dega krovinio liekanos. Pirmojo smūgio metu laivas gabeno daugiau nei 500 tonų dyzelinio kuro“, – cituojama vietos valdžia.

Dėl okupantų vykdomos blokados tanklaivis keturis mėnesius dreifuoja jūroje be įgulos kaip ekologiška uždelsto veikimo bomba.

Antra raketa buvo sunaikinta virš jūros.

14:43 | Rusai šaudo į žmones tiesiog Kreminos gatvėse

Rusų okupantai į žmones Luhansko srityje esančioje Kreminoje šaudo tiesiog gatvėse, sako Luhansko srities vadovas Serhijus Haidajus. Anot jo, apie tokius įvykius sužinoma vis dažniau.

Apie tai jis pranešė savo „Telegram“ kanale.

„Visi žino, kad rusai tardo proukrainietiškai nusiteikusius vietos gyventojus arba tuos, kurie tiesiog atsisako bendradarbiauti su okupantais. Kreminoje teroras pasiekė tokį lygį, kad žmonės šaudomi tiesiog gatvėse. Vietos kariškiai padeda tai padaryti, pranešdami apie proukrainietiškas nuostatas ir nurodydami tikslius adresus“, – teigė jis.

Anot jo, vietos gyventojai taip pat yra verčiami dirbti, jiems grasinama.

14:26 | Ukrainos Donecko srityje per Rusijos smūgius žuvo mažiausiai aštuoni žmonės

Mažiausiai aštuoni civiliai žuvo ir dar keletas buvo sužeisti per Rusijos pajėgų smūgius Ukrainos rytinėje Donecko srityje, pranešė vietos administracijos vadovas ir įvykių liudininkai.

REKLAMA

Rusijos pajėgos stengiasi vystyti puolimą Donecko srityje, pastarosiomis dienomis užėmus Sjevjerodonecko ir Lysyčansko miestus kaimyninėje Luhansko srityje.

„Rusai nužudė septynis civilius: tris Toreko mieste, du Avdijivkoje, vieną Kodemoje ir vieną Siverske“, – per platformą „Telegram“ parašė Donecko srities administracijos vadovas Pavlo Kyrylenka, pateikęs duomenis apie aukas per pastarąją parą.

Tuo metu Kramatorsko mieste, kuris yra Donecko srities administracinis centras, per Rusijos pajėgų smūgį mažiausiai vienas žmogus žuvo ir dar keli buvo sužeisti, pranešė ten esantys naujienų agentūros AFP žurnalistai.

Jie pasakojo matę sprogimo išmuštą didelį kraterį kieme tarp vieno viešbučio ir gyvenamųjų pastatų, taip pat vieno žuvusio žmogaus kūną ir degančius automobilius.

Ukrainos prezidentūra ketvirtadienį atskirai pranešė, kad kelioms vietovėms Donecko srityje smogė rusų artilerija ir salvinės raketų ugnies sistemos.

Ukrainiečių tarnybos kelis kartus ragino gyventojus palikti tas teritorijas, fronto linijai artėjant prie Slovjansko miesto ir Kramatorsko.

Antradienį per Rusijos pajėgų smūgius Slovjanske žuvo mažiausiai du žmonės, dar septyni buvo sužeisti, sakė vietos pareigūnai.

14:06 | Kyjivo ir Maskvos ginčo centre atsidūręs prekinis rusų laivas pajudėjo nuo Turkijos krantų

REKLAMA

Su Rusijos vėliava plaukiojantis prekinis laivas, atsidūręs Kyjivo ir Maskvos ginčo dėl grūdų centre, pajudėjo nuo Turkijos krantų, praėjus beveik savaitei nuo to laiko, kai ten atplaukė, ketvirtadienį rodo jūrų eismą stebinčios interneto svetainės pateikiama informacija.

Laivas „Žibek Žoly“ nuplaukė mažiausiai 20 km nuo Turkijos Juodosios jūros Karasu uosto, o po to veikiausiai išjungė savo atsakiklį ir dingo iš akiračio, rodo svetainės marinetraffic.com duomenys.

Tinklalapio duomenimis, laivas plaukė per Juodąją jūrą Rusijos link.

Vienas turkų šaltinis naujienų agentūrai AFP sakė, kad laisvas jau grįžo į Rusijos teritorinius vandenis.

Ukraina penktadienį paprašė Turkijos areštuoti „Žibek Žoly“ ir tvirtina, kad 7 000 tonų talpos laivas išplaukė iš Rusijos okupuoto Ukrainos Berdiansko uosto su nelegaliai paimtais kviečiais.

Tačiau Rusija teigia „nacionalizavusi“ Ukrainos valstybės turtą, taip pat superkanti javus iš vietos ūkininkų.

NATO narė Turkija, bandanti palaikyti ryšius ir su Maskva, ir su Kyjivu, oficialiai nieko nekomentuoja.

Su AFP kalbėjęsis turkų šaltinis teigė, kad „Zhibek Zholy“ atrodo tebėra prikrautas grūdų, ir atmetė Rusijos žiniasklaidos pranešimus, jog laivo įgula planuoja perkrauti grūdus į kitą laivą, prieš sugrįždama.

REKLAMA

Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS anksčiau citavo neįvardytus „Žhibek Zholy“ įgulos narius, sakiusius laivas planuoja perkrauti grūdus į kitą laivą, siekiant „neprarasti pinigų“.

Tuo metu Ukrainos užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį pareiškė esanti „nusivylusi“ Turkijos sprendimu šį laivą paleisti.

„Ukrainos užsienio reikalų ministerija ir tarptautiniai partneriai smerkia RF (Rusijos Federacijos) nusikalstamus veiksmus pagrobus ir išvežus iš Ukrainos teritorijos į užsienio šalis grūdų. Itin akiplėšiškas atvejis buvo, kai rusų laivu „Žibek Žoly“ mėginta išgabenti vogtus grūdus iš okupuoto Berdiansko į Turkijos Karasu uostą“, – sakoma pranešime.

Dėl operatyvaus Ukrainos įsikišimo iš šio laivo nepavyko iškrauti pavogtų prekių, ir jis buvo sulaikytas. Turkijos pusei buvo išsiųstas prašymas areštuoti laivą ir krovinį, sakė URM.

„Tuo pat metu, ignoruojant Ukrainos pusės kreipimąsi, liepos 6-osios vakarą laivas buvo paleistas. Ukrainos pusė šią informaciją priėmė su giliu nusivylimu ir kreipiasi į Turkijos pusę su prašymu ištirti susiklosčiusią situaciją ir pateikti išsamų atsakymą į atitinkamų Ukrainos institucijų prašymus, taip pat visomis priemonėmis užkirsti kelią panašiems atvejams ateityje“, – pridūrė ministerija.

REKLAMA

Dėl šios situacijos į Ukrainos URM iškviestas Turkijos ambasadorius Kyjive.

13:59 | Atakuotas Kramatorskas

Prieš Kramatorsko centrinę dalį buvo įvykdyta oro ataka, praneša UNIAN.

„Oro smūgis smogė centrinei Kramatorsko daliai. Yra aukų. Tiriame pasekmes, dirba gelbėjimo tarnybos“, – pranešė karinės administracijos vadovas Oleksandras Hončarenko.

13:28 | Kremlius: mums nepatinka Johnsonas

Ketvirtadienį turėtų paaiškėti Jungtinės Karalystės (JK) premjero Boriso Johnsono likimas. Manoma, kad ketvirtadienį po pietų jis turėtų pranešti apie savo pasitraukimą iš pareigų.

B. Johnsonas yra Kremliaus kritikas, ne kartą atvirai pasmerkęs Rusijos karą Ukrainoje. Reaguodamas į žinias apie galimą B. Johnsono pasitraukimą, Kremlius teigia nepasigesiantis B Johnsono, rašo „Sky news“.

„Jis (B. Johnsonas – aut. past.) mūsų nemėgsta, mes jo taip pat nemėgstame“, – komentavo Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Anot jo, B. Johnsono atsistatydinimas Kremliui nekelia didelio susirūpinimo.

12:40 | Rusija skelbia pertrauką kovos veiksmuose Ukrainoje

Rusijos gynybos ministerija oficialiai paskelbė pertrauką „specialiojoje operacijoje“ Ukrainoje.

Kaip praneša rusų naujienų agentūra „Tass“, ministerija nurodė, jog „specialiojoje operacijoje“ dalyvavusiems daliniams „buvo suteikta galimybė pailsėti“.

„Specialiosios karinės operacijos metu kovines užduotis vykdžiusiems daliniams taikomos priemonės koviniams pajėgumams papildyti. Kariams buvo suteikta galimybė pailsėti ir gauti laiškus bei siuntinius iš namų“, – cituojama ministerija.

Dar kiek anksčiau šią savaitę Ukrainos gynybos ministras Serhijus Šoigu pranešė Vladimirui Putinui apie sėkmingą Luhansko srities užgrobimą. V. Putinas pareiškė, kad kariams už tai reikėtų pailsėti.

12:06 | Ukrainiečiai skelbia atmušę puolimą ir sunaikinę diversantų grupę Černihivo srityje

Ukrainos kariai Dobrjankos gyvenvietėje, Černihivo srityje, beveik visiškai sunaikino rusų diversantų grupę bei sėkmingai atrėmė priešo puolimą, praneša Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas, rašo „Ukrinform“.

Pranešama, kad ketvirtadienio ryte Voluinės ir Poliskės kryptimis Baltarusijos pajėgų pokyčių neužfiksuota.

Siverskio kryptimi taip pat neužfiksuota jokių priešo puolamosios grupės kūrimosi ženklų. Siekdami pademonstruoti gynybos pajėgų dalinių buvimą, rusai laiko atskirus Vakarų karinės apygardos dalinius Briansko ir Kursko sričių pasienio zonose.

Generalinis štabas praneša, kad rusai apšaudė Vovkivkos, Myropilio, Kindratyvkos ir Esmano gyvenviečių sritis Sumų regione.

Charkivo kryptimi rusai telkia savo pajėgas į užimtų linijų išlaikymą ir bando vykdyti šturmus tam tikrose fronto linijos atkarpose. Rusijos pajėgos apšaudė Slatine, Mala Danylivka, Ruski Tyshki, Vesele, Kutuzivka, Pryshyb ir Husarivka gyvenviečių sritis. Netoli Šestakovo okupantai užminavo kelius.

Slovjansko kryptimi rusai bando surengti puolimą. Dolynos, Kurulkos, Mazanivkos, Bogorodichnės, Adamivkos ir Čepilo gyvenviečių sritys buvo apšaudytos statine artilerija ir raketų sistemomis.

Ukrainiečių teigimu, rusai bando įveikti Ukrainos kariuomenės pasipriešinimą ir visiškai perimti Luhansko srities kontrolę.

Rusai taip pat apšaudė apšaudė Kryvya Luka, Kuzmynivka ir Hryhorivka sritis. Bandydami sutrikdyti gynybos pajėgų valdymo ir ryšių sistemos veiklą, rusai aktyviai naudoja radioelektroninio karo kompleksus.

Bakhmuto kryptimi okupantai apšaudė Ivano-Darivkos, Semihirijos ir Vuglehirskajos rajonus. Prie Spirny buvo įvykdytas oro smūgis. Avdiyiv, Kurakhiv, Novopavliv ir Zaporižios kryptimis rusai vykdo sistemingą ugnies puolimą į gynybos pajėgų padalinių pozicijas, siekdami suvaržyti jų veiksmus.

Pietų Buzkos kryptimi apšaudytos Lymany, Posad-Pokrovske, Prybuzke, Myrne, Kotlyareve ir Blagodatne gyvenviečių rajonus.

10:50 | Ukraina pasiprašė į EBPO

Ukrainos ministras pirmininkas Denysas Šmyhalis valstybės vardu įteikė Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos generaliniam sekretoriui Mathiasui Cormannui (Matiasui Kormanui) paraišką dėl narystės EBPO.

Ukrainos vyriausybė pareiškė, jog jo šalis „pritaria visiems organizacijos tikslams ir vertybėms bei nori prie jos prisijungti kuo greičiau“.

„Nuolatinė parama, būsimas Ukrainos atkūrimas ir pasirengimas narystei Europos Sąjungoje, kurio pradžiai pritarė visos ES valstybės narės, bus grindžiamas struktūrinių reformų Ukrainoje užbaigimu – sritimi, kurioje EBPO parama yra labai svarbi“, – sakė D. Šmyhalis.

1961 metais įkurtai EBPO dabar priklausančios 38 valstybės, tarp kurių yra ir Lietuva, deklaruoja įsipareigojimą laikytis demokratijos ir rinkos ekonomikos principų. Jos sukuria daugiau kaip 62 proc. pasaulio bendrojo vidaus produkto.

10:34 | Istorinė akimirka: legendinėje Gyvačių saloje pagaliau iškelta Ukrainos vėliava

Ukrainos kariai legendinėje Gyvačių saloje pagaliau iš tikrųjų iškėlė Ukrainos vėliavą, praneša UNIAN.

Dar anksčiau šią savaitę buvo pranešta, kad Gyvačių saloje suplevėsavo Ukrainos vėliava, tačiau netrukus informacija buvo paneigta. Ukrainos pareigūnai tuomet teigė, kad sala galutinai atiteko Ukrainai, tačiau vėliava tada dar nebuvo iš tikrųjų iškelta.

Ketvirtadienį apie vėliavos iškėlimą patvirtino ukrainiečių karys Arutas Papojanas. Minėta ukrainiečių naujienų agentūra taip pat pasidalijo kadrais iš Gyvačių salos.

Dar praėjusią savaitę ukrainiečiams smogus, Rusijos pajėgos pasitraukė iš salos. Netrukus po to rusai fosforo bombomis apšaudė salą.

09:55 | Rusija pirmą kartą nuo karo pradžios nepaskelbė apie jokius teritorinius laimėjimus

Rusijos Gynybos ministerija nuo karo prieš Ukrainą pradžios kiekvieną dieną praneša apie teritorinius „laimėjimus“ Ukrainoje. Tačiau trečiadienį, liepos 6-ąją, pirmą kartą nuo karo pradžios ministerija nepateikė jokių panašių pareiškimų.

Tai rodo, kad rusai daro „operacinę pauzę“, teigia UNIAN cituojamas Amerikos karo studijų institutas (ISW).

Analitikai pažymi, kad nuo liepos 3-iosios, kai rusai užėmė Lysyčanską, Rusijos Gynybos ministerija nepranešė apie jokių kitų naujų teritorijų užėmimą ar sausumos kariuomenės judėjimą.

Tačiau tuo pačiu metu Rusija vykdo ribotas ir nesėkmingas antžemines atakas. Analitių vertinimu, tokie bandymai rodo Rusijos operacijų pauzę. Rusijos pajėgos greičiausiai apsiribos santykinai nedideliais puolimo veiksmais, siekdamos sudaryti sąlygas didesnėms puolimo operacijoms ir atkurti reikiamą kovinę galią.

Rusijos pajėgos pastaruoju metu vykdė puolimą į šiaurės vakarus ir rytus nuo Slovjansko, taip pat toliau veržėsi į vakarus Siversko kryptimi nuo Luhansko ir Donecko sričių sienos. Rusai taip pat bandė veržtis į Bachmutą, vykdė sausumos atakas į šiaurę nuo Charkivo.

Analitikai taip pat nurodė, kad Rusijos kariai surengė nesėkmingą sausumos puolimą Chersono regione.

ISW vertinimu, Rusijos kariai gali formuoti naują karinį dalinį Mulino mieste, Nižnij Novgorodo srityje.

Institutas taip pat tvirtina, kad Ukrainos kariuomenė ir toliau kuria sąlygas kontratakai prieš Chersoną ir ruošiasi jį išvaduoti.

09:31 | Kadyrovas paskelbė naują „specialiosios operacijos“ Ukrainoje užduotį

Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas paskelbė, kad kita „specialiosios operacijos“ Ukrainoje užduotis yra sunaikinti teroristų likučius Kyjive.

Jis teigė, kad iš Čečėnijos pabėgę teroristai šiuo metu yra Kyjive, o juos sunaikinti yra kiekvieno čečėno principo reikalas.

Anot R. Kadyrovo, visi Čečėnijos kovotojai dabar intensyviai ruošiasi ir laukia momento, kai gaus atitinkamus nurodymus iš Rusijos vadovybės.

„Turiu tik vieną prašymą. Tai yra leidimo eiti į Kyjivą suteikimas ir susidorojimas su savo kraujo priešais. Tai viskas, ko prašome. Visa kita padarysime patys“, – „Readovka“ cituojamas R. Kadyrovas.

Čečėnijos vadovas pridūrė, kad tai kiekvienam čečėnui yra principo ir garbės reikalas.

„Mums svarbiausia suvesti sąskaitas su Čečėnijos Respublikoje siautėjusiais šachtininkais. Mes jų ilgai ieškojome“, – teigė R. Kadyrovas.

Rusija nuo pat karo prieš Ukrainą pradžios savo agresiją vadina „specialiąja operacija“.

R. Kadyrovas nuo 2007 m. vasario 15 d. Čečėnijos Respublikos vadovas, Kremliaus statytinis. Jis yra pirmojo Čečėnijos Respublikos prezidento Rusijos Federacijoje sudėtyje Achmato Kadyrovo sūnus.

09:03 | Rusija smogė Odesai

Rusijos pajėgos ketvirtadienį anksti ryte raketomis smogė Odesos sričiai, rašo UNIAN. Apie tai pranešė vietos valdžios atstovas spaudai Serhijus Bračukas.

„Nukentėjo du žemės ūkio garažai ir buvo sunaikintos 35 tonos grūdų. Preliminariais duomenimis, aukų nebuvo“, – sakoma pranešime.

Taip pat teigiama, kad ataka smarkiai apgadino vienoje saloje esančią prieplauką.

07:38 | Arestovyčius: karas turėtų baigtis po 2,5 metų

Karas Ukrainoje turėtų baigtis po 2,5 metų, prognozuoja Prezidentūros patarėjas Aleksejus Arestovyčius.

„Esant aktyviems karo veiksmams, galvoju dar greičiau. Pamatysime. Sunku pasakyti, bet manau, kad viskas bus gerai", – sakė jis.

Anot Arestovyčiaus, Rusijos kariuomenė jau prarado galimybę pasiekti bet kokios sėkmės Ukrainoje.

07:27 | Rusija ruošia savo ekonomiką užsitęsusiam karui

Rusija ruošia savo ekonomiką užsitęsusiam karui Ukrainoje, pranešė Amerikos karo studijų institutas.

Dabar, anot analitikų, frontuose vyksta veiklos pauzė.

„Šiuo atveju tai reiškia, kad Rusijos kariai greičiausiai apsiribos santykinai nedideliais puolimo veiksmais, nes bandys sudaryti sąlygas didesnio masto puolimo operacijoms ir atkurti kovinę galią, reikalingą šioms didesnio masto iniciatyvoms įgyvendinti. “, – pabrėžė institutas.

07:09 | Ukraina ruošiasi išvaduoti Chersoną

Amerikos karo studijų institutas tvirtina, kad Ukrainos kariuomenė ir toliau kuria sąlygas kontratakai prieš Chersoną ir ruošiasi jį išvaduoti. 

06:58 | Haidajus: Luhansko sritis nėra šimtu procentų užimta Rusijos

Luhansko srities karinės administracijos vadovas Sergejus Haidai pabrėžė, kad Luhansko sritis nėra 100 proc. užimta Rusijos karių, nes vis dar yra gyvenviečių, kuriose jie patiria nuostolių, praneša „Freedom“.

Svarbiausios trečiadienio naujienos

► Rusija dabar greičiausiai savo atakas sutelks į Slovjanską, CNN pareiškė miesto karinės ir civilinės administracijos vadas Vadymas Liakhas. Ukrainos pajėgos šiuo metu sulaiko Rusijos okupantus ties Doneco upe.

► Per rusų vykdomą Ukrainos rytinės Donecko srities apšaudymą trečiadienį žuvo penki civiliai, o dar 21 buvo sužeistas, pranešė srities karinės administracijos vadovas Pavlo Kyrylenka.

► Luhansko srities gubernatorius Serhijus Haidajus trečiadienį pranešė, kad kaimuose aplink Lysyčanską tęsiasi kovos. Anot jo, „kai kurios gyvenvietės jau du kartus buvo vienaip ar kitaip kontroliuojamos“. Lysyčanske šiuo metu yra likę iki 15 tūkst. gyventojų, o Sjevjerodonecke – 8 tūkst.

► Vietos žiniasklaida pranešė, kad rusų okupuotame Chersono regione trečiadienį nugriaudėjo sprogimas netoli geležinkelio stoties. Kaip pranešama, tikriausiai užsidegė plastikinių produktų sandėlis.

► NEXTA skelbia, kad Ukrainoje žuvo Baltarusijos bataliono „Volat“ vadas Konstantinas Kalinauskas. Dar keli bataliono kovotojai buvo paimti į nelaisvę. Birželio 26 dieną šie kariai kovėsi prie Lysyčansko.

► JT Pabėgėlių agentūra praneša, kad nuo Rusijos invazijos Ukrainoje dienos šalį paliko beveik 9 mln. ukrainiečių. Tuo metu Donecko gubernatorius Pavlo Kyrylenko paragino kuo greičiau išvykti apie 350 tūkst. žmonių iš Donecko regiono, kuris taps pagrindine rusų atakos vieta ateinančiomis dienomis.

► Ukrainoje Rusija jau neteko 36 500 karių, 1 600 tankų ir 3 789 šarvuotų kovos mašinų, skelbia Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų