• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainiečiai Bachmuto kryptimi pasistūmėjo nuo 250 iki 700 metrų į priekį, sako Ukrainos gynybos ministerija. Tuo pačiu metu šalies gynybos ministro pavaduotoja Hana Maliar skelbia, kad Ukraina per pastarąją savaitę atkovojo septynias gyvenvietes.

4

Ukrainiečiai Bachmuto kryptimi pasistūmėjo nuo 250 iki 700 metrų į priekį, sako Ukrainos gynybos ministerija. Tuo pačiu metu šalies gynybos ministro pavaduotoja Hana Maliar skelbia, kad Ukraina per pastarąją savaitę atkovojo septynias gyvenvietes.

REKLAMA

Svarbiausi karo įvykiai Ukrainoje:

23:44 | Bachmute Ukraina per savaitę atkovojo 16 kv. km

Per pastarąją savaitę Ukrainos pajėgos Bachmuto srityje atkovojo 16 kv. km dydžio teritoriją, rašo „Ukrinform“.

„Per praėjusią savaitę Bachmuto sektoriuje kariuomenės pajėgos pasistūmėjo į priekį: kairysis flangas – 1,5 km, dešinysis flangas – 3,5 km. Kontroliuojamas plotas – 16 kvadratinių kilometrų“, – cituojama Ukrainos gynybos viceministrė Hana Maliar.

Kiek anksčiau ji taip pat pranešė, kad Ukraina per pastarąją savaitę atkovojo septynias gyvenvietes.

23:20 | Zelenskis: Rusijos nuostoliai yra būtent tokie, kokių Ukrainai reikia

Okupantų nuostoliai yra būtent tokie, kokių Ukrainai reikia, sako Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Apie tai jis pirmadienį kalbėjo kreipdamasis į ukrainiečius, rašo „Ukrainska Pravda“.

REKLAMA
REKLAMA

Anot prezidento, tai pirmadienį buvo aptarta posėdyje su Ukrainos pajėgų vadovybe.

„Kovos vyksta atkaklios, bet mūsų judėjimas yra, o tai labai svarbu. Priešo nuostoliai yra būtent tokie, kokių mums reikia. Nors oras šiomis dienomis nepalankus – lietūs apsunkina mūsų užduotį, bet vis dėlto mūsų karių tvirtumas duoda rezultatų.

REKLAMA

Dėkoju visiems, kurie dabar dalyvauja mūšyje, visiems, kurie remia mūsų kovines brigadas atitinkamose vietovėse“, – pirmadienio vakarą kreipdamasis į ukrainiečius kalbėjo jis.

Anot V. Zelenskio, Ukrainos generolai informavo apie laimėjimus ir nurodė, kuriuos fronto taškus reikia stiprinti.

Ukrainos pirmadienio duomenimis, nuo karo prieš Ukrainą pradžios Rusija jau neteko 216 180 karių, 3 931 tankų, 7 636 šarvuočių, 314 lėktuvų, 299 sraigtasparnių, 3 307 dronų, 18 laivų ir daugybės kitos technikos.

REKLAMA
REKLAMA

22:54 | Rusai smogė Donecko sričiai

Rusijos pajėgos pirmadienį smogė Kostiantynivkai, esančiai Donecko srityje, rašo UNIAN. Dėl atakos žuvo žmogus, dar du civiliai buvo sužeisti.

Anot Donecko srities prokuratūros, tikėtina, kad miestelis buvo apšaudytas artilerija.

Vietos parko futbolo aikštėje žuvo 49-erių vyras, pjovęs žolę, 38-erių vyras ir 85-erių moteris buvo sužeisti.

Atakos metu taip pat apgadinti gyvenamieji namai.

22:37 | Macronas: Ukrainos kontrpuolimas jau prasidėjo

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad „kruopščiai“ suplanuotas Ukrainos kontrpuolimas prasidėjo „prieš kelias dienas“, rašo CNN. E. Macronas nenurodė, kurioje Ukrainos vietoje kontrpuolimas prasidėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas spaudos konferencijoje su Vokietijos ir Lenkijos vadovais Paryžiuje pirmadienį, E. Macronas taip pat gyrė Ukrainos kariuomenės vadovų taktinį pojūtį ir organizuotumą.

Jis pridūrė, kad kontrpuolimas buvo planuojamas kurį laiką.

Prancūzijos prezidentas pabrėžė, kad nuo karo pradžios jo šalis „suintensyvino ginklų ir amunicijos, šarvuotosios technikos ir logistinės paramos tiekimą“. Jis taip pat pridūrė, kad parama Ukrainai bus teikiama ir toliau.

REKLAMA

22:01 | Putinas aplankė Ukrainoje sužeistus Rusijos karius

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį aplankė Ukrainoje sužeistus Rusijos karius per retą tiesioginį susitikimą su eiliniais kariškiais. V. Putino apsilankymas įvyko Kyjivui tęsiant kontrpuolimą prieš Maskvos pajėgas ir savaitgalį kovoms suintensyvėjus.

Rusijos vadovas aplankė karius Centrinėje Višnevskio karinėje klinikoje prie Maskvos per patriotinę valstybinę šventę – Rusijos dieną.

REKLAMA

Kremlius išplatino nuotraukas, kuriose V. Putinas vilki tamsų kostiumą, o jį lydi kariškai apsirengęs gynybos ministras Sergejus Šoigu.

Pareigūnai stovėjo priešais eilę vyrų mėlynais ligoninės drabužiais, kai kurie jų buvo neįgaliųjų vežimėliuose.

Vienam iš vyrų prisegęs medalį, 70-metis Rusijos vadovas pasakė: „Sveikinu jus.“

„Aš tarnauju Rusijai“, – atsakė karys ir paspaudė V. Putinui ranką.

Susitikimas vyko griežtai saugant.

Naujienų agentūra TASS pranešė, kad V. Putinas šaulių būrio vadui įteikė „Rusijos didvyrio žvaigždę“ – sovietinių laikų medalį, kuris yra aukščiausias Rusijos apdovanojimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjus daugiau nei metams nuo Maskvos puolimo Ukrainoje pradžios, V. Putinas retai susitinka su operacijoje dalyvaujančiais kariais.

Savo kalboje Naujųjų metų išvakarėse, pažymėdamas 2022-ųjų metų pabaigą, jis, Kremliaus teigimu, pasirodė su kariais.

Sužeistus karius jis buvo aplankęs praėjusių metų gegužę.

21:21 | Maliar: per savaitę Ukraina atgavo septynias gyvenvietes

Per pastarąją savaitę Ukrainos pajėgos, vykdydamos puolamąsias operacijas, išlaisvino septynias gyvenvietes, sako Ukrainos gynybos ministro pavaduotoja Hana Maliar, rašo „Ukrinform“.

REKLAMA

Pasak jos, per praėjusią savaitę, vykdant puolimą Donecko ir Tavrijos zonose, ukrainiečių pažanga siekė 6,5 km. Teritorija, kurios kontrolė buvo atgauta, sudaro 90 kv. km.

21:15 | Ukrainos gynybos ministerija įvardijo, kiek ukrainiečiai pasistūmėjo Bachmuto kryptimi

Bachmuto kryptimi Ukrainos pajėgos pasistūmėjo nuo 250 iki 700 metrų į priekį, sako Ukrainos gynybos ministerija, rašo „Ukrinform“.

„Ukrainos kariuomenė išvadavo dar vieną gyvenvietę – Storoževę. Ukrainos ginkluotosios pajėgos pasistūmėjo nuo 250 iki 700 metrų Bachmuto kryptimi“, – cituojama ministerija.

REKLAMA

Rusų kariuomenė Storoževės kaimą kontroliavo nuo praėjusio kovo.

21:06 | Perspėja dėl Zaporižios elektrinės: nutikus šiam scenarijui, pasekmes pajustų 1 mlrd. žmonių

Buvęs Ukrainos valstybinės branduolinio reguliavimo inspekcijos vadovas Hryhorijus Plačkovas perspėja, kad Zaporižios atominėje elektrinėje pritrūkus elektros energijos ir vandens, pradės lydytis kuras, o po to – reaktoriaus aktyvioji zona.

Anot jo, galima avarija paveiktų apie 40 pasaulio šalių.

„Apokaliptinis scenarijus, kuris gali nutikti Zaporižios AE, yra tas, kad išsilydys reaktoriaus aktyvioji zona. Blogiausiu atveju, jei pritrūks elektros energijos ir vandens, pradės lydytis kuras, o tada pradės lydytis reaktoriaus aktyvioji zona“, – „Espresso TV“ aiškino H. Plačkovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo skaičiavimu, avarijos Zaporižios atominėje elektrinėje pasekmes pajustų milijardas žmonių.

Vis dėlto buvęs pareigūnas abejoja, kad rusai pasirinktų tokį scenarijų.

„Manau, kad rusai nesirinks tokio scenarijaus, nes ZNPP yra ne taip toli nuo Rusijos sienų. Ekspertų skaičiavimais, projektinių parametrų neatitinkanti avarija ZNPP galėtų paveikti 40 šalių ir 1 mlrd. žmonių“, – pabrėžia H. Plačkovas.

Birželio 6 d. Rusijos pajėgoms susprogdinus Kachovkos hidroelektrinės užtvanką ekspertai perspėjo, kad iškilo grėsmė Zaporižios atominei elektrinei. Užtvankos vanduo buvo naudojamas reaktoriams aušinti.

REKLAMA

Vėliau TATENA vadovas Rafaelis Grossi perspėjo, kad Zaporižios elektrinė gali likti be vandens kelias savaitės. Pasak jo, padėtis gali tapti kritinė.

Birželio 12 d. R. Grossi vyko į atominę elektrinę įvertinti Kachovkos sprogimo padarinių.

Zaporižios atominę elektrinę šiuo metu okupavę rusai, ekspertai nuolat perspėja dėl okupantų buvimo elektrinėje keliamo pavojaus.

20:45 | Blinkenas: sėkmingas ukrainiečių puolimas gali priversti Putiną imtis derybų

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Antony Blinkenas pirmadienį išreiškė viltį, kad sėkmingas Ukrainos puolimas privers Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną aptarti invazijos nutraukimą.

REKLAMA

Kalbėdamas bendroje spaudos konferencijoje su Italijos užsienio reikalų ministru Antonio Tajani, A. Blinkenas teigė, kad JAV yra įsitikinusios, kad ukrainiečių veiksmai ir toliau bus sėkmingi po to, kai Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis nurodė, kad vyksta ilgai lauktas puolimas.

„Sėkmingas kontrpuolimas padarytų du dalykus: sustiprintų jos pozicijas prie bet kokio derybų stalo ir gali paskatinti Putiną pagaliau sutelkti dėmesį į derybas dėl karo, kurį jis pradėjo, nutraukimo“, – žurnalistams sakė A. Blinkenas.

REKLAMA
REKLAMA

„Šia prasme tai iš tikrųjų gali priartinti, o ne atitolinti taiką“, – teigė jis.

A. Blinkenas sakė, kad šis puolimas parodo, jog reikia „dabar maksimaliai padidinti mūsų paramą Ukrainai, kad ji galėtų sėkmingai veikti mūšio lauke“.

Rusija yra viešai pareiškusi, kad remia derybas, o Kinija yra tarptautinių raginimų tarpininkauti centre.

JAV skeptiškai vertino tokias pastangas, nes manė, kad Rusija nėra rimtai nusiteikusi derėtis ir yra suinteresuota tik apginti savo teritorinius laimėjimus.

Taika turi būti teisinga ir ilgalaikė, teigė A. Blinkenas.

„Turime omenyje ilgalaikę taiką, kuri paprasčiausiai neleidžia susiklostyti taip, kad Rusija galėtų pailsėti, persiginkluoti ir vėl pulti po pusmečio, po metų, po dvejų metų“, – sakė jis.

20:16 | Po Kachovkos užtvankos griūties kilusio potvynio aukų skaičius išaugo iki 10

Ukraina pirmadienį pranešė, kad per potvynius, kilusius dėl užtvankos Naujojoje Kachovkoje griūties, pietinėje Chersono srityje žuvusiųjų skaičius siekia 10, o 41 žmogus vis dar yra dingęs be žinios. Dėl užtvankos susprogdinimo Kyjivas kaltina Rusiją.

„Šiuo metu žinome apie 10 žuvusiųjų Chersone ir regione, – platformoje „Telegram“ pranešė Ukrainos vidaus reikalų ministras Ihoris Klymenko. – Taip pat pranešame apie 41 dingusį be žinios žmogų.“

REKLAMA

19:50 | Ukraina vardija naujausius rusų nuostolius

Per pastarąją parą ukrainiečiai smogė rusų kariams, jų vadavietėms, artilerijos bei priešlėktuvinių raketų sistemų pozicijoms, skelbia Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas, rašo UNIAN.

Ukrainos gynybos pajėgų aviacija dar naktį sudavė aštuonis smūgius į rusų pozicijas.

Be to, Ukrainos gynėjai sunaikino rusų sraigtasparnį Ka-52 ir taktinį droną „Orlan-10“.

Ukrainos raketiniai ir artilerijos daliniai per parą pataikė į tris vadavietes, du priešlėktuvinių raketų kompleksus, teritoriją, kurioje buvo sutelktos rusų pajėgos, ir į trijų jų artilerijos padalinių šaudymo pozicijas.

Generalinis štabas taip pat pabrėžė, kad Rusija toliau terorizuoja Ukrainos civilius gyventojus, smogdama į civilinius objektus.

Rusijos pajėgos įvykdė du raketų smūgius iš jūros paleidžiamomis sparnuotosiomis raketomis „Kalibr“. Rusai smogė į gyvenamuosius pastatus Charkivo srityje. 

Iš viso pirmadienį okupantai Ukrainos teritorijoje surengė 17 oro smūgių ir apie 22 raketų atakas. Dėl šių atakų buvo sunaikinta civilinė infrastruktūra, gyvenamieji namai.

Rusijos kariškiai šiandien taip pat numetė tris valdomas aviacines bombas ant Orechovo Zapoeižios srityje, žuvo vienas civilis ir dar vienas buvo sužeistas.

REKLAMA

19:14 | Ukrainiečiai numušė 16 milijonų kainuojantį Ka-52

Ukrainos pajėgos pirmadienį numušė dar vieną rusų atakos sraigtasparnį, rašo UNIAN.

Anot Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo, numuštas sraigtasparnis yra maždaug 16 milijonų dolerių kainuojantis Ka-52.

„Mūsų kariai sunaikino dar vieną brangų priešo atakos sraigtasparnį Ka-52, vadinamą „Aligatoriumi“, – cituojamas štabo pranešimas.

Ukraina nenurodo, kurioje srityje šis sraigtasparnis buvo numuštas.

Ukrainos pirmadienio duomenimis, nuo karo prieš Ukrainą pradžios Rusija jau neteko 216 180 karių, 3 931 tankų, 7 636 šarvuočių, 314 lėktuvų, 299 sraigtasparnių, 3 307 dronų, 18 laivų ir daugybės kitos technikos.

18:41 | Danija Ukrainai tieks šaudmenų už 36 mln. dolerių

Danija Ukrainai tieks šaudmenų už 36 mln. dolerių, pranešė danų užsienio reikalų ministras Larsas Løkke Rasmussenas, rašo UNIAN.

18:15 | Grėsmė iš Juodosios jūros išaugo: rusai pasiuntė fregatą su 8 „Kalibr“ raketomis

Rusijos pajėgos į Juodąją jūrą pasiuntė fregatą su aštuoniomis raketomis „Kalibr“, rašo „Ukrinform“.

„Priešas toliau manevruoja laivų grupuotės pajėgomis ir priemonėmis. Vyksta kita raketų nešėjų rotacija – povandeninis laivas grįžo į savo bazavimo vietą, o fregata su aštuoniomis raketomis „Kalibr“ pradėjo budėti. Raketų grėsmės lygis išlieka aukštas“, – cituojamas Ukrainos pietų operatyvinės vadovybės pranešimas.

REKLAMA

Anot ukrainiečių, rusai, ieškodami, kaip maksimaliai išsekinti Ukrainos pajėgas bei gyventojus, bando naudoti įvairių rūšių ginklus bei atakas. Gyventojai raginami operatyviai reaguoti į pavojaus signalus.

Minėto portalo teigimu, rusai ryte Juodojoje jūroje laikė tris laivus, nė vienas iš jų nebuvo raketų nešėjas.

17:44 | Ukrainos kariškis: netrukus neliks abejonių, kad kontrpuolimas prasidėjo

Netrukus niekam nebeliks abejonių, kad prasidėjo Ukrainos kontrpuolimas, „Kanal 24“ sako Ukrainos nacionalinės gvardijos bataliono „Svoboda“ kovotojas Jaroslavas Lysenka.

„Visas frontas pasipils kaip domino. Mes atliekame savo darbą, sulaikome priešą šiek tiek į šiaurę nuo Bachmuto, o tie vaikinai, kurie pasirengę žengti šarvuočiais, daryti žygius, didžiulius 10–15–20 kilometrų proveržius – taip pat laukia. Visi laukia kažko didelio“, – sako jis.

Anot kario, ukrainiečiai pamažu pereina nuo gynybos prie puolimo, o kai jis įsibėgės, tai bus didžiulis rusų „tvirtovės“ griovimas.

17:11 | Zaporižios srityje rusai nužudė vyrą

Rusai smogė Zaporižios srityje esančiam Orichivui, rašo „Ukrinform“. Smūgio metu žuvo 48-erių vyras, dar vienas 32-ejų vyras buvo sužeistas.

„Trys priešo valdomos aviacinės bombos pataikė į miestą: sunaikinti privatūs namai ir komunikacijos. Deja, nuo patirtų sužalojimų mirė 48 metų vyras.

REKLAMA

Sužeistas 32 metų vyras buvo skubiai nugabentas į gydymo įstaigą“, – cituojamas Zaporižios karinės administracijos vadovo Jurijaus Malaško pranešimas.

16:50 | Ždanovas: rusai iš kitų krypčių perkelia pajėgas link Zaporižios

Rusija nusprendė perkelti visus rezervus link Zaporižios ir bandyti sustabdyti Ukrainos pajėgų judėjimą, sako karinis ekspertas Olegas Ždanovas, rašo UNIAN.

„Rusijos kariuomenės generalinis štabas aktyvuoja paskutinius rezervus, net ne tai – jie atitraukia karius iš kitų krypčių... Manau, kad tai mums labai padės“, – komentuoja jis.

Pasak eksperto, ukrainiečiai tęsia puolimą ir žingsnis po žingsnio susigrąžina rusų užgrobtas žemes.

„Mes neskubame, o pamažu. <...> Svarbiausia, kad priešas priverstas į mūšį įvesti vis daugiau rezervų. Mūsų skaičiavimais, rezervų liko nedaug“, – sako O. Ždanovas.

Jo vertinimu, ukrainiečiai sėkmingai vykdo kontrpuolimą.

„Verta pasakyti, kad rusų kariai atsitraukia gana organizuotai, pasitaiko pavienių bėgimo, pozicijų palikimo momentų, bet apskritai dalinio atsitraukimas yra organizuotas. Atskleista paslaptis, kad jie gynybai naudoja Antrojo pasaulinio karo metodus“, – tikina jis.

16:23 | Ukraina atgavo dalį karo belaisvių

Sekmadienį Ukraina ir Rusija dar kartą apsikeitė karo belaisviais. Kaip praneša Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, sekmadienį Ukraina atgavo 95 karius. Anot jo, nuo karo pradžios šalis susigrąžino 2 526 ukrainiečius.

REKLAMA

„Kiekvieną kartą, kai grąžiname savo žmones iš Rusijos nelaisvės, prisimename savo pagrindinį tikslą: nepaliksime priešui nieko iš mūsų, nieko iš Ukrainos“, – „Twitter“ rašo jis.

Jis taip pat pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame užfiksuotas apsikeitimas karo belaisviais.

„Esu dėkingas visai mūsų komandai, dalyvaujančiai mainuose! Dėkoju kiekvienam kariui, kuris užtikrina, kad Ukraina turėtų „mainų fondą“, skirtą mūsų žmonių išlaisvinimui!

Mes prisimename visus, ieškome kiekvieno iš jų ir turime juos visus sugrąžinti. Ir mes tai padarysime!“ – tikina prezidentas.

15:52 | Rusijoje smogta traukiniui

Šeštadienį, apie 22 val., Rusijos Belgorodo srityje, Aleksejevsko mieste, du bepiločiai orlaiviai smogė krovininiam traukiniui. Rusijos žiniasklaida skelbia, kad tai buvo krovininis traukinys su 15 tuščių vagonų. 

REKLAMA

Skelbiama, kad vienas dronas rėžėsi į traukinio galą, o kitas – į priekį. Nuo smūgio traukinys nulėkė nuo bėgių. Per išpuolį buvo apgadinti geležinkelio bėgiai. Niekas nenukentėjo.

Šią informaciją patvirtina rusakalbis „Telegram“ kanalas „Baza“, remdamasis traukinio „Liski-Stary Oskol“ mašinistu. 

15:23 | Motina įsiuto: 8-mečiui sūnui Ukrainoje buvo „įteiktas šaukimas“ į karo tarnybą

Ukrainos Rivnės miesto Karo prievolės ir socialinės paramos centro darbuotojai nuo pernai kariaujančiam ukrainiečiui išdavė šaukimą į tarnybą ir įteikė jį kario aštuonmečiui sūnui. Bent jau taip pasakoja berniuko motina. Tiesa, pats Karo prievolės centras tikslina, kad istorija susiklostė visiškai kitaip.

14:56 | CNN: Ukraina neteko 16 amerikietiškų šarvuočių

Vykdydama kontrpuolimą, Ukraina jau neteko 16 amerikiečių jai perduotų šarvuotų pėstininkų kovos mašinų M2 Bradley. Tačiau, kaip skelbia CNN, tai netrukdo ukrainiečiams toliau atsikovoti užimtų teritorijų.

Kaip pažymėjo karinis analitikas Jakubas Janovskis iš atvirųjų šaltinių žvalgybos grupės „Oryx“, 16 sunaikintų ir apgadintų pėstininkų kovos mašinų „Bradley“ sudaro 15 proc. visų (109) amerikietiškų transporto priemonių, perduotų Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms.

REKLAMA

Vienoje tokioje kovos mašinoje telpa apie 10 karių, ji yra naudojama gabenti kovinį personalą, teikiant paramą ugnimi.

Kai sausio pabaigoje į Ukrainą buvo išsiųsta pirmoji daugiau nei 60 tokių šarvuočių siunta, JAV kariuomenės pulkininkė leitenantė Rebecca D‘Angelo sakė, kad šarvuočiai bus būtini Kyjivo organizuojamai kontratakai.

14:15 | „Baudžiamieji būriai“ egzistuoja: užfiksuota, kaip iš apkasų bėgę rusai buvo sušaudyti saviškių

Rusijos kariai sušaudė septynis savo bendražygius kol kas nenustatytoje vietovėje Ukrainos fronte. Ukrainos kariuomenė paviešino drono nufilmuotus vaizdus, kaip bėgantys rusai susiduria su užnugario būriu.

13:29 | Metų infliacija Ukrainoje pasiekė ikikarinį lygį

Metų infliacija Ukrainoje gegužę, mažėjusį penktą mėnesį iš eilės, pasiekė 2022 metų vasario mėnesio lygį.

Nacionalinės statistikos tarnybos duomenimis, 12-os mėnesių infliacija šalyje praėjusį mėnesį sulėtėjo iki 15,3 proc. nuo 17,9 proc. balandį.

Vien tik gegužę vartojimas šalyje brango 0,5 proc., o nuo metų pradžios – 3,8 procento.

12:43 | Išlaisvintas Novodarivkos kaimas

Pirmadienį pranešta, kad birželio 4-ąją išvaduotas Novodarivkos kaimas Zaporižios srityje, prie pat Donecko regiono. 

Sekmadienį buvo oficialiai pranešta apie kelių Donecko srities gyvenviečių išlaisvinimą.

Ukrainos gynybos ministerija nurodė, kad Donecko srityje buvo išlaisvinta Blahodatnė ir Makarivka. Taip pat buvo pranešta, kad išlaisvintas šalia Blahodatnės esantis Neskučnės kaimas.

Šie kaimai Donecko regione yra prie fronto linijos.

11:54 | Ukrainiečiai skelbia apie dar vieną išlaisvintą gyvenvietę

Ukrainos kariai skelbia apie Donecko srityje išlaisvintą Storoževės kaimą, kur ukrainiečiai iškėlė savo vėliavą. Apie tai „Facebook“ pirmadienį pranešė 35-oji atskiroji jūrų pėstininkų brigada.

Remiantis Odesos jūrų pėstininkų informacija, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimo veiksmai vėl davė teigiamų rezultatų. Rusų kariuomenė Storoževės kaimą kontroliavo nuo praėjusio kovo.

„Dėl gyvenvietės valymo buvo nukauta apie 50 rašistų, keturi pateko į nelaisvę. Šiandien virš Storoževės vėl plevėsuoja valstybės vėliava, taip bus su kiekviena gyvenviete, kol išlaisvinsime visą Ukrainos žemę“, – rašoma karių pranešime.

Šios informacijos kol kas oficialiai nepatvirtino Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

11:28 | Ukraina Vokietijos prašo daugiau tankų

Ukrainos užsienio reikalų viceministras Andrijus Melnykas prašo Vokietijos šaliai perduoti daugiau vokiškų tankų. Apie tai „Tagesspiegel“ pranešė diplomatas.

„Ukrainos kariuomenei žūtbūt reikia daugiau Vakarų kovinių tankų, pėstininkų kovos mašinų ir kitų šarvuočių... Kiekvienas „Leopard 2“ tiesiogine prasme puolime vertas aukso“, – sakė diplomatas, rašo leidinys.

Jo nuomone, Bundesveras iš savo rezervų pajėgus perduoti daugiau nei 300 tankų. Todėl, anot viceministro, dabartinis 18 perduotų tankų skaičius galėtų būti „trigubai padidintas, nesukeliant pavojaus Vokietijos galimybėms apsiginti“.

10:54 | Rusijoje Juodojoje jūroje laiko tris karinius laivus

Ukrainos karinės jūrų pajėgos skelbia, kad rusai Juodojoje jūroje šiuo metu laiko tris karinius laivus, tarp jų nėra raketnešių. 

„2023 m. birželio 12 d. 10.00 val. Juodojoje jūroje kovoja 3 priešo laivai“, – rašoma karinių jūrų pajėgų pranešime.

Be to, Azovo jūroje Rusija laiko vieną karinį laivą, o Viduržemio jūroje – iki aštuonių laivų.

10:12 | Rusų nuostoliai

Ukrainos ginkluotosios pajėgos nuo karo pradžios skelbia nukovusios daugiau nei 216 tūkst. rusų karių, 540 iš jų – per praėjusią parą.

Naujausioje generalinio štabo suvestinėje pranešama, kad per praėjusią parą Ukrainos kariai sunaikino penkis rusų tankus, 10 artilerijos sistemų, septynis bepiločius orlaivius, 10 automobilių ir vieną specialiosios įrangos vienetą.

09:34 | Vandens lygis užtvindytoje Ukrainos Chersono srityje per naktį nukrito 64 cm

Vandens lygis užtvindytoje Ukrainos Chersono srityje per naktį nukrito 64 cm, platformoje „Telegram“ pirmadienį nurodė regiono karinės administracijos vadovas Oleksandras Prokudinas.

„Šiuo metu vanduo toliau slūgsta ir jau pasiekė 3 metrų 29 centimetrų ribą. Lyginant su praėjusia naktimi, vandens lygis nukrito 64 centimetrais“, – nurodė jis. 

Šiuo metu Ukrainos pietinės Chersono srities išlaisvintoje teritorijoje yra užlietas 3 801 pastatas. Nepaisant Rusijos pajėgų apšaudymo, tęsiasi Kyjivo vykdoma evakuacija. 

„Kairiajame krante padėtis išlieka kritiška. Rusai blokuoja evakuaciją ir patys jos nevykdo, taip pat trukdo mums gelbėti savo žmones, atidengdami ugnį į pagyvenusius ir riboto judumo regiono gyventojus, kaip nutiko vakar“, – pridūrė O. Prokudinas. 

09:01 | Ukraina: Rusija susprogdino dar vieną užtvanką

Ukrainos Tauridės krypties gynybos pajėgų atstovas Valerijus Šeršenas praneša, kad Rusijos pajėgos Donecko srityje susprogdino Šlapiojo Jalio upės užtvanką. Dėl to abiejuose upės krantuose kilo potvyniai.

„Šlapiojo Jalio upėje okupantai susprogdino užtvanką, dėl kurios abiejuose upės krantuose kilo potvyniai. Tačiau tai neturi įtakos Tauridės gynybos pajėgų puolimo operacijoms“, – „Ukrainska Pravda“ sakė V. Šeršenas.

Jo teigimu, rusai bando sulėtinti Ukrainos kontrpuolimą sprogdindami hidrotechninius statinius.

„Iš pradžių okupantai susprogdino Karlovo rezervuarą, paskui Kachovkos hidroelektrinę, vėliau susprogdino kitus hidrotechnikos statinius okupuotoje Zaporižios srities dalyje. 

Zaporižios srityje jie tikisi gynybos pajėgų proveržio, todėl, norėdami sulėtinti mūsų veržimąsi, jie ėmėsi šios taktikos, kai vėl susprogdino hidraulinę konstrukciją prie Šlapiojo Jalio. Bet tai neturi įtakos gynybos pajėgų pažangai“, – pabrėžė V. Šeršenas.

08:22 | Rusijos karinė vadovybė išsigando karių motinų – ėmėsi pokyčių fronte

Rusijos Federacijos valdžia bijo mobilizuotų rusų karių motinų nepasitenkinimo, todėl karinė vadovybė į fronto sektorius, kur galimi dideli nuostoliai, siunčia užverbuotus kalinius.

Apie tai „Telegram“ pranešė Ukrainos gynybos viceministrė Hanna Maliar.

07:41 | Kim Jong Unas Rusijos dienos proga pasiūlė visapusišką paramą V. Putinui

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pirmadienį žinutėje Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pasiūlė visišką savo šalies paramą ir solidarumą Maskvai, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Kim Jong Unas išsiuntė sveikinimo žinutę Rusijos, vienos iš nedaugelio valstybių, palaikančių draugiškus santykius su Pchenjanu, nacionalinės dienos proga.

Šiaurės Korėjos centrinės naujienų agentūros (KCNA) paskelbtoje žinutėje tiesiogiai neužsimenama apie invaziją į Ukrainą ar Maskvos įsitraukimą į ginkluotą konfliktą, tačiau giriamas V. Putino „teisingas sprendimas ir vadovavimas... siekiant užkirsti kelią didėjančioms priešiškų jėgų grėsmėms“.

Šiaurės Korėjos liaudis „visapusiškai remia ir solidarizuojasi su Rusijos žmonėmis, kurie visomis išgalėmis kovoja už šventą reikalą išsaugoti savo šalies suverenias teises, plėtrą ir interesus prieš imperialistų savivalę.“

Tai naujausia Pchenjano paramos Maskvai žinia nuo karo Ukrainoje pradžios.

06:54 | Rusai plėšia ukrainiečių namus

Laikinai okupuotose Chersono srities teritorijose Rusijos kariuomenė plėšia užtvindytus kaimus, kurie patvino susprogdinus Kachovkos hidroelektrinę. Apie tai skelbia Ukrainos nacionalinės rezistencijos centras.

Pastebima, kad okupantai uždaro įvažiavimus į kaimus ir miestus ir išneša iš namų viską, kas vertinga.

„Potvynis slūgsta ir vietiniai nori grįžti namo. Tačiau rusai uždarė įvažiavimą į šiuos kaimus ir miestus ir aktyviai plėšia namus. Ypač tokia situacija yra Didžiosios Kardašinkos kaime“, – skelbia Ukrainos nacionalinės rezistencijos centras.

Svarbiausi savaitgalio įvykiai

Kyjivas sekmadienį paskelbė, kad Ukrainos pajėgos atkovojo du kaimus karo draskomos šalies pietryčiuose – tai pirmieji kontrpuolimo laimėjimai, apie kuriuos pranešė ukrainiečiai.

Rusijos kariuomenei apšaudžius valtį su civiliais, kurie bandė evakuotis iš kairiojo Dniepro kranto Chersono srityje, žuvo trys žmonės, pranešė regiono karinės administracijos vadovas Oleksandras Prokudinas.

Pietų Ukrainoje po pražūtingo potvynio dingusiais laikomi 35 žmonės, įskaitant septynis vaikus, sekmadienį pranešė vidaus reikalų ministras.

Pietų Ukrainos Odesos regione anksti šeštadienį trys žmonės žuvo per gaisrą, kurį sukėlė nukritusios numušto drono nuolaužos, pranešė regiono pareigūnai.

Jungtinės Karalystės karališkųjų oro pajėgų (RAF) naikintuvai per 24 valandas du kartus buvo pakelti perimti Rusijos orlaivių, skridusių netoli NATO oro erdvės, penktadienį pranešė Gynybos ministerija Londone.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų