• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusai paleido tris „Shahed“ dronų grupes, praneša Mykolajivo srities administracijos vadovas Vitalijus Kimas. UNIAN skelbia, kad Zaporižios ir Dnipropetrovsko srityse skamba oro pavojaus sirenos.

4

Rusai paleido tris „Shahed“ dronų grupes, praneša Mykolajivo srities administracijos vadovas Vitalijus Kimas. UNIAN skelbia, kad Zaporižios ir Dnipropetrovsko srityse skamba oro pavojaus sirenos.

REKLAMA

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

23:47 | Baltieji rūmai : nėra jokių ženklų, kad Rusija ruošiasi panaudoti branduolinį ginklą 

Amerikos žvalgyba neturi faktų, kurie galėtų rodyti Rusijos Federacijos ketinimus panaudoti masinio naikinimo ginklus, įskaitant taktinę branduolinę amuniciją, skelbia „Ukrinform“. 

Tai Vašingtone pareiškė Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby. 

„Mes neturime jokių požymių, kad Putinas ketintų panaudoti masinio naikinimo ginklus“, – sakė R. Kirby, atsakydamas į klausimą apie galimą Rusijos reakciją į masinį tankų tiekimą Ukrainai. 

REKLAMA
REKLAMA

Jis patikslino, kad taip pat turėjo omenyje taktinius branduolinius ginklus. 

„Mes kiek įmanoma stebime (situaciją – red.) ir manome, kad mūsų strateginio atgrasymo pozicija yra tinkama“, – sakė Baltųjų rūmų atstovas. 

REKLAMA

23:16 | Bidenas: Ukrainai skirti ginklai nėra puolamoji grėsmė Rusijai 

JAV prezidentas Joe Bidenas pabrėžė, kad ginklų, karinės įrangos ir kitos karinės paramos teikimas Ukrainai yra skirtas tam, kad ukrainiečiai galėtų apsaugoti savo suverenitetą, vientisumą ir nepriklausomybę. 

Tai jis pasakė trečiadienį Baltuosiuose rūmuose, paskelbus pareiškimą dėl amerikiečių tankų skyrimo Ukrainai, praneša „Ukrinform“. 

„Rusijai nėra jokios puolamosios grėsmės. Jei Rusijos kariuomenė grįžtų į Rusiją, jie būtų ten, kur ir priklauso, ir šis karas baigtųsi šiandien. Štai kodėl mes visi norime, kad šis karas baigtųsi“, – sakė J. Bidenas. 

REKLAMA
REKLAMA

22:21 | Dalyje Ukrainos – oro pavojus: pranešama apie rusų paleistus „Shahed“ dronus 

Mykolajivo srities administracijos vadovas Vitalijus Kimas pranešė, kad rusai paleido tris „Shahed“ dronų grupes. Čerkasų srities administracijos vadovas Ihoris Taburets sako, kad rusai puola ne tik dronais, bet ir greitaeigėmis raketomis.

UNIAN skelbia, kad šiuo metu dalyje sričių paskelbtas oro pavojaus signalas. 

Žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad Zaporižios, Chersono ir Charkivo srityse girdisi sprogimai. Taip pat apie sprogimus pranešama Dnipro mieste. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

22:11 | Zelenskis: tai, kaip visi vieningai dirbame, yra istorinis lyderių pasiekimas 

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vakariniame pranešime padėkojo partneriams už ryžtingus sprendimus suteikti Ukrainai modernius tankus. 

Pasak V. Zelenskio, toks vieningas darbas yra istorinis lyderių pasiekimas.  

Šiandien Ukrainai – itin malonių naujienų diena. Yra tankų koalicija. Yra sprendimas atidaryti tankų tiekimą mūsų gynybai – modernių tankų. 

REKLAMA

„Dėkoju visiems mūsų sąjungininkams už norą duoti mums modernius ir labai reikalingus tankus. 

Visa tai įrodo šiuo metu pasauliui svarbiausią faktą – tai, kad laisvė tik stiprėja. O kaip visi vieningai dirbame, kad sustiprintume laisvę, apsaugotume Ukrainą ir Europą – tai istorinis dabar dirbančių lyderių pasiekimas“, – sako V. Zelenskis.  

Pasak V. Zelenskio, dabar ypač svarbus greitis. 

„Dabar svarbiausia mūsų kariuomenės rengimo greitis ir tankų tiekimo į Ukrainą greitis bei tankų paramos kiekis. 

REKLAMA

Turime suformuoti tokį laisvės tankinį kumštį, po kurio smūgių tironija nebeatsikels. Mes galime tai padaryti. Kartu – kaip ir šiandien priimame sprendimus. 

Dėkoju jums už labai jaudinančius palaikymo žodžius ir sveikinimus, kuriuos išgirdau ir mačiau iš labai skirtingų žmonių. Ir jūs ir aš tikrai turime vieną norą – bendrą norą: pergalę. Darome viską dėl Ukrainos pergalės. Ir ji bus . Šlovė Ukrainai!“, – kalbėjo V. Zelenskis.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

21:49 | Zelenskis padėkojo Bidenui už „Abrams“ 

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis padėkojo JAV prezidentui Joe Bidenui už „Abrams“ tankus. 

„Ačiū Joe Bidenui už dar vieną tvirtą sprendimą aprūpinti Ukrainą tankais „Abrams“. Dėkoju Amerikos žmonėms už tvirtą vadovybės palaikymą! Tai svarbus žingsnis siekiant nugalėti Rusijos agresorių. Dabar laisvas pasaulis yra labiau nei bet kada susivienijęs. Bendras tikslas – Ukrainos išvadavimas iš okupantų!“ – pabrėžė Ukrainos prezidentas. 

REKLAMA

21:37 | Ukraina atleido daugiau pareigūnų dėl įtarimų korupcija 

Kyjivas trečiadienį atleido dar daugiau pareigūnų per didžiausią politinį sukrėtimą po didelio korupcijos skandalo, susijusio su Rusijos invazija. 

Pareigūnai pranešė, kad iš pareigų pasitraukė aukšto rango gynybos ministerijos pareigūnas ir penki regioniniai prokurorai. 

Gynybos ministras Oleksijus Reznikovas pranešė, kad už kariuomenės viešuosius pirkimus atsakingas pareigūnas Bodganas Chmelnyckis buvo atleistas po to, kai gruodžio mėnesį buvo laikinai nušalintas nuo pareigų. 

REKLAMA

Žiniasklaida apkaltino Gynybos ministeriją, kad ji pasirašo sutartis dėl maisto produktų, kurių kainos du ar tris kartus viršija dabartines pagrindinių maisto produktų kainas. 

Atskirai Generalinė prokuratūra pranešė, kad atleido pietinių Poltavos, centrinės Kirovohrado ir šiaurinių Poltavos, Sumų ir Černihivo sričių regioninius prokurorus. 

Kyjivas antradienį paskelbė apie keliolikos aukščiausio rango pareigūnų, įskaitant pagrindinį prezidento patarėją Kyrylą Tymošenką, atleidimą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie atleidimai buvo susiję ne su maisto pirkimo sutarčių skandalu, o su kitais pažeidimais. 

21:20 | Atskleidė siaubingus nusikaltimus: Ukrainoje prieš vaikus rusai naudojo seksualinį smurtą, o po to juos nužudė 

Bosnijos ir Hercegovinos žmogaus teisių komisarė, JT Tarptautinių pažeidimų Ukrainoje tyrimo komisijos narė Jasminka Dzumhur kalbėjo apie nustatytus Rusijos kariuomenės seksualinio smurto prieš vaikus atvejus, skelbia UNIAN.  

REKLAMA

Jos teigimu, komisija nustatė, kad Ukrainos teritorijoje buvo įvykdyti karo nusikaltimai, žmogaus teisių ir tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimai.  

„Už didžiąją dalį nustatytų pažeidimų atsakingos Rusijos Federacijos ginkluotosios pajėgos. Pažeidimus galima suskirstyti į dvi kategorijas – tuos, kurie kėsinasi į asmens neliečiamybę, ir tuos, kurie susiję su šalies infrastruktūra“, – sakė ji. 

Be to, užregistruoti keli nusikaltimai prieš vaikus, „tarp jų ir platus seksualinio smurto spektras“.  

REKLAMA

„Spektras labai platus. Kalbame apie kankinimus, smurtą, prievartavimą ir kitas seksualinio smurto formas. Esame užregistravę keletą nusikaltimų prieš vaikus, tarp jų ir platų seksualinį smurtą. Kai kalbame apie vaikus, jie buvo sužaloti arba nužudyti su šaunamaisiais ginklais. Jie buvo patyrę seksualinį smurtą“, – sako J. Dzumhur. 

Be to, jos teigimu, užfiksuoti vaikų teisių pažeidimai vaikų globos namuose. 

„Yra informacijos apie vaikų perkėlimą iš Ukrainos į Rusijos Federaciją. Jie tebėra ten. Šių vaikų grąžinimo klausimas dar sprendžiamas. Daugeliu atvejų biologiniai tėvai gyvena Ukrainoje“, – pridūrė J. Dzumhur. 

REKLAMA
REKLAMA

20:10 | Gynybos ministras: Norvegija Ukrainai siųs tankus „Leopard 2“

Norvegijos gynybos ministras trečiadienį pranešė, kad Norvegija, prisidėdama prie kitų Europos šalių, siųs Ukrainai kovinius tankus „Leopard 2“ kaip dalį Vakarų pagalbos.

„Norvegija ir vyriausybė remia kovinių tankų dovanojimą Ukrainai. Norvegija dalyvaus“, – interviu Norvegijos visuomeninei televizijai NRK sakė gynybos ministras Bjornas Arildas Gramas, tačiau nenurodė, kiek tankų bus išsiųsta.

Po kelias savaites trukusio Ukrainos ir kitų sąjungininkių spaudimo Berlynas galiausiai sutiko atsiųsti 14 savo tankų „Leopard 2“, kurie laikomi vienais geriausių pasaulyje.

Šis žingsnis atvėrė kelią kitoms tankus „Leopard“ eksploatuojančioms Europos valstybėms siųsti tankus iš savo flotilių į Ukrainą, taip dar labiau padidinant jungtinės ginkluotės arsenalą, kurio Kyjivui reikia kontrpuolimui pradėti.

Po kelias savaites trukusio intensyvaus lobizmo dėl sunkiosios karinės įrangos Kyjivas pajuto palengvėjimą, ypač po to, kai Rusijos pajėgos pranešė apie pažangą Bachmuto mieste Rytų Ukrainoje, kurį Maskva bando užimti jau kelis mėnesius.

Jungtinės Valstijos trečiadienį paskelbė, kad taip pat suteiks sunkiųjų tankų, kad padėtų Ukrainai atremti Rusijos invaziją, panašiai pasielgė ir Vokietija, sulaukusi skaudžių Maskvos perspėjimų.

REKLAMA

19:59 | Rishi Sunako biuras: JK ragina sąjungininkus „sustiprinti“ paramą Ukrainai

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas trečiadienį paskambinęs kitiems lyderiams palankiai įvertino Vakarų sąjungininkų pareiškimus dėl tankų siuntimo į Ukrainą ir paragino juos „artimiausiomis savaitėmis ir mėnesiais sustiprinti savo paramą“.

„Šie ryžtingi kolektyviniai veiksmai paskatintų ir kitas šalis pasekti pavyzdžiu“, – teigė R. Sunako biuras cituodamas pokalbį su Jungtinių Valstijų, Vokietijos, Prancūzijos ir Italijos lyderiais.

19:55 | Ukraina: Vakarų tankai „nulems mūsų būsimą pergalę“

Kyjivas trečiadienį pasveikino Jungtinių Valstijų ir Vokietijos sprendimą siųsti seniai lauktus sunkiuosius tankus į Ukrainą, kad padėtų atremti Rusijos pajėgas.

Ukrainos vadovas Volodymyras Zelenskis padėkojo JAV prezidentui Joe Bidenui (Džo Baidenui) už sprendimą siųsti tankus „Abrams“ į jo karo draskomą šalį.

„Tai svarbus žingsnis kelyje į pergalę“, – tviteryje rašė V. Zelenskis, dėkodamas J. Bidenui už „galingą“ sprendimą.

Anksčiau trečiadienį JAV paskelbė, kad suteiks 31 tanką „Abrams“, kad padėtų Ukrainai atremti Rusijos invaziją, taip žengdama panašų žingsnį su Vokietija Maskvos įspėjimų fone.

REKLAMA

„Istorinė diena, – per platformą „Telegram“ sakė Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas. – Viena iš tų dienų, kurios nulems mūsų būsimą pergalę.“

Jis taip pat padėkojo J. Bidenui, Kongresui ir JAV žmonėms.

„Mes niekada to nepamiršime, – pridūrė jis. – Ateina didysis laikas.“

19:26 | Prancūzija toliau svarsto, ar siųsti Ukrainai „Leclerc“ tankus 

Prancūzijos premjerė Elisabeth Borne trečiadienį pareiškė, kad Prancūzija toliau svarsto galimybę siųsti savo sunkiuosius tankus „Leclerc“ į Ukrainą. 

Prancūzų tankai yra panašūs į Vokietijoje pagamintus tankus „Leopard“, kuriuos Berlynas trečiadienį sutiko siųsti į Kyjivą, tačiau jų yra daug mažiau ir jų priežiūra bei logistika būtų sudėtingesnė. 

„Kalbant apie „Leclerc“ tankus, tęsiame analizę su Ginkluotųjų pajėgų ministerija, – trečiadienį parlamentui sakė E. Borne. – Pagalbos Ukrainai klausimas neapsiriboja vien šiuo ar kitu ginklu“. 

Prancūzija, be kitų ginklų, suteikė savo modernią artilerijos sistemą „Cezar“, oro gynybos sistemą „Crotale“ ir neseniai pažadėjo išsiųsti savo itin mobilų lengvąjį tanką AMX-10 RC. 

Tikimasi, kad dabar, Vokietijai tiekiant tankus „Leopard“ Ukrainai, o JAV ruošiantis siųsti tankus „Abrams“, bus sprendžiamas klausimas, ar Prancūzija leis dislokuoti tankus „Leclerc“. 

REKLAMA

Aukšto rango Prancūzijos gynybos pareigūnai abejoja, ar šis tankas būtų naudingas tuo metu, kai Ukrainos pajėgos turi mokytis naudotis įvairiais sudėtingais vakarietiškais ginklais. 

„Nėra jokių politinių prieštaravimų, – naujienų agentūrai AFP sakė Prancūzijos gynybos ministerijos šaltinis, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga. – Mums tik įdomu, ar „Leclerc“ nebus kaip ta nuodų taurė. Siekiama, kad jis būtų naudingas ir veiksmingas“. 

Prancūzija turi apie 200 tankų „Leclerc“, kuriuos pagamino gynybos grupė „Nexter System“. 

19:06 | JAV Ukrainai perduos „Abrams“ tankus

Jungtinės Valstijos trečiadienį pranešė, kad pristatys Ukrainai 31 tanką „Abrams“ ir papildys didėjantį Vakarų skiriamą ginklų arsenalą, rengiamą numatomam Ukrainos kontrpuolimui prieš Rusijos invaziją.

„JAV ketina atsiųsti 31 tanką „Abrams M1, – žurnalistams sakė aukšto rango administracijos pareigūnas, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga. – Į Ukrainą atvyks šimtai šarvuotų transporto priemonių – itin pajėgių transporto priemonių – ir tankų, ir, svarbiausia, jie atvyks su apmokytomis įgulomis.“

Tai patvirtino ir Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas televiziniame kreipimesi.

Jis sakė, kad 31 amerikiečių tankas ir kita plataus masto karinė pagalba skirta padėti Ukrainai apsiginti, bet nekelia jokios „puolamosios“ grėsmės Rusijai.

REKLAMA

„Būtent toks ir yra tikslas – padėti Ukrainai ginti ir saugoti Ukrainos žemę. Tai nėra puolamoji grėsmė Rusijai“, – teigė jis.

Tankų „Abrams“ pristatymas gali užtrukti bent kelis mėnesius, anksčiau pranešė „The Washington Post“.

Trečiadienį Berlynas paskelbė nusprendęs atsiųsti Ukrainai galingų vokiečių gamybos kovinių tankų „Leopard“, kurių seniai siekia Kyjivas.

Pastarosiomis savaitėmis kancleris O. Scholzas ne kartą pabrėžė, kad Vokietija nesiųs tankų viena.

Vokietija taip pat leido ir kitoms šalims siųsti vokiškus tankus Ukrainai.

19:04 | Reznikovas po pokalbio su Ostinu: greitai bus paskelbta ir daugiau gerų naujienų 

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas telefonu kalbėjosi su JAV gynybos sekretoriumi Lloydu Ostinu. 

Po pokalbio O. Reznikovas pranešė, kad netrukus bus daugiau gerų naujienų.  

„Telefonu kalbėjausi su JAV gynybos sekretoriumi. Aptarėme „Rammstein-8“ rezultatus, tolesnį Ukrainos kariuomenės stiprinimą, įskaitant tankų tiekimą ir naujų ginklų priežiūrą. Greitai us paskelbta ir daugiau gerų naujienų.“, – rašė jis. 

18:49 | Bidenas dėl Ukrainos paskambino JK, Prancūzijos, Vokietijos ir Italijos lyderiams

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas trečiadienį kalbėjosi su pagrindiniais Europos sąjungininkais apie paramą Ukrainos kovai su Rusijos invazija, pranešė Baltieji rūmai.

REKLAMA

J. Bidenas su Jungtinės Karalystės ministru pirmininku Rishi Sunaku, Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu, Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu ir Italijos ministre pirmininke Giorgia Meloni aptarė „mūsų glaudų paramos Ukrainai koordinavimą“, teigė Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Karine Jean-Pierre.

18:20 | Rusija tvirtina, kad „Leopard 2“ tankai gali tapti „nešvaria branduoline bomba“ 

Rusija pranešė, kad vokiečių tankai „Leopard 2“ yra aprūpinti sviediniais su urano šerdimis, o Maskva jų panaudojimą Ukrainoje prieš rusus laikys „nešvarių branduolinių bombų“ panaudojimu, skelbia „Ukrainska Pravda“. 

Apie tai ESBO karinio saugumo ir ginklų kontrolės forume Vienoje kalbėjo Rusijos delegacijos vadovas Konstantinas Gavrilovas. 

„Įspėjame Vakarų Kyjivo karinės mašinos rėmėjus, kad jie neskatintų branduolinių provokacijų ir šantažo. 

Žinome, kad tankas „Leopard 2“, taip pat pėstininkų kovos mašinos „Bradley“ ir „Marder“ yra ginkluoti sviediniais su urano šerdimis, kurių naudojimas užteršia teritoriją, kaip atsitiko Jugoslavijoje ir Irake.  

Jeigu Kyjivui bus tiekiami tokie sviediniai, tai laikysime nešvarių branduolinių bombų panaudojimu prieš Rusiją su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis“, – kalbėjo jis.  

REKLAMA

Kaip teigia K. Gavrilovas, Vakarų šalys „privertė“ Vokietiją priimti sprendimą perduoti kovines mašinas Ukrainai. 

Rusijos delegacijos vadovas pagrasino sunaikinti šias kovines mašinas, taip pat kitą NATO techniką. 

17:58 | UNESCO įtraukė Odesos istorinį centrą į pasaulio paveldo sąrašą 

Jungtinių Tautų kultūros agentūra trečiadienį, nepaisydama Rusijos pasipriešinimo, į Pasaulio paveldo sąrašą įtraukė Ukrainos Odesos uostamiesčio istorinį centrą. 

21 UNESCO Pasaulio paveldo komiteto valstybė narė šešiais balsais „už“, vienu „prieš“ ir 14-ai susilaikius pritarė tam, kad į sąrašą būtų įtrauktos miesto, dažnai vadinamo „Juodosios jūros perlu“, teritorijos. 

Praėjusių metų vasarį į Ukrainą įsiveržusi Rusija ne kartą bandė atidėti balsavimą. 

17:41 | Scholzas: be „Leopard“ Vokietija siųs ir daugiau karinės paramos Ukrainai 

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pareiškė, kad jo vyriausybė planuoja siųsti Ukrainai tolesnę karinę paramą, be anksčiau šiandien paskelbtų 14 tankų „Leopard“ 

Kalbėdamas spaudos konferencijoje, O. Scholzas sakė, kad tai yra „teisingas kelias“ remti Kyjivą tiekiant ginklus, ypač tankais. 

„Kartu su tankais, apie kuriuos dabar diskutuojama, mes ir toliau ketiname plėsti tai, ką perduodame“, – sako O. Scholzas.   

REKLAMA

17:25 | „Bloomberg“: JAV siųs į Ukrainą 31 tanką „Abrams“ 

JAV prezidento Joe Bideno administracija nusprendė Ukrainai perduoti 31 tanką „Abrams“, skelbia „Bloomberg“, remdamiesi informuotu šaltiniu.  

Skelbiama, kad naujo pagalbos paketo suma sieks 400 mln . 

Tikimasi, kad Bidenas šiandien 19 val. Lietuvos laiku praneš apie kovos tankų „Abrams“ perdavimą Ukrainai. 

16:58 | Tikintis tankų „Abrams“ siuntimo Kyjivui, Bidenas pasisakys apie paramą Ukrainai 

JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį kreipsis į amerikiečius dėl JAV paramos Ukrainai, pranešė Baltieji rūmai, tikintis, kad Jungtinės Valstijos paskelbs apie būsimą tankų „Abrams“ tiekimą Rusijos užpultai šaliai. 

Baltieji rūmai nedetalizavo, ką JAV prezidentas kalbės per 12 val. vietos (19 val. Lietuvos) laiku numatytą kreipimąsi, tik nurodė, kad J. Bidenas „pasakys pastabų apie tolesnę paramą Ukrainai“. 

Trečiadienį Berlynas paskelbė nusprendęs atsiųsti Ukrainai galingų vokiečių gamybos kovinių tankų „Leopard“, kurių seniai siekia Kyjivas.  

Vokietija taip pat leido ir kitoms šalims siųsti vokiškus tankus Ukrainai. 

16:44 | Ispanija patvirtino savo ketinimą siųsti „Leopard 2“ į Ukrainą 

Ispanijos gynybos ministrė Margarita Robles trečiadienį pareiškė, kad Madridas yra pasirengęs suteikti Ukrainai Vokietijoje pagamintus tankus „Leopard 2“, Vokietijai sutikus išsiųsti tankus. 

Apie tai praneša „Reuters “, cituoja „Ukrinform“. 

Anot jos, Ispanijos vyriausybė veiks kartu su savo sąjungininkais Vakarais, kad padėtų Ukrainai apsiginti nuo Rusijos invazijos. 

„Ispanija yra pasirengusi pagal šį koordinavimą bendradarbiauti su mūsų sąjungininkais, kad padarytų viską, ko reikia, įskaitant „Leopard“ siuntimą, apmokymą jais naudotis, taip pat pagalbą jų priežiūrai“, – sakė ji. 

16:32 | Putinas pareiškė ginsiantis Rusijos „istorines žemes“

„Tikslas mūsų, kaip aš jau daugybę sykių kartojau, – visų pirma, žmonių ir pačios Rusijos apsauga nuo tų grėsmių, kurias jai bandoma sukurti gretimose mūsų pačių istorinėse teritorijose“, – aiškino V. Putinas.

16:17 | „Decathlon“ nori parduoti verslą Rusijoje

Tarptautiniu mastu veikiantis Prancūzijos sporto prekių mažmenininkas „Decathlon“ tikisi parduoti visą Rusijoje turimą verslą, nepaisant to, kad Rusijos finansų ministerija reikalaus, jog jis gali būti parduotas ne brangiau 50 proc. rinkos vertės, skelbia Vokietijos visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“.

Rusijos internetinis leidinys RBC, remdamasis šaltiniais didžiuosiuose mažmeninės prekybos tinkluose ir konsultacinėse bendrovėse, trečiadienį pranešė, jog „Decathlon“ pradėjo ieškoti jo verslo Rusijoje pirkėjų. Anot trijų šaltinių, „Decathlon“ tikisi parduoti visą verslą Rusijoje, o kitas šaltinis teigė, kad Prancūzijos bendrovė yra pasirengusi šiuos aktyvus parduoti dalimis.

„Decathlon“ į Rusijos rinką įžengė 2006-aisiais, pernai pavasarį šioje šalyje turėjo 57 parduotuves, o dabar jų yra likę 28. Prasidėjus karui Ukrainoje, „Decathlon“ sustabdė tiekimą į Rusiją.

15:45 | Vokietija nusibrėžė „raudonas linijas“ pagalbai Ukrainai

Vokietija trečiadienį oficialiai patvirtino siųsianti į Ukrainą 14 tankų „Leopard 2“, tačiau patikslino, kad tai pavyks padaryti tik po 3-4 mėnesių, kuomet jau bus apmokyti ukrainiečių kariai.

Maža to, Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pažymėjo, kad NATO kariai neįsitrauks į karą Ukrainoje ir pridūrė, kad naikintuvai taip pat nebus tiekiami.

„Nebus jokių naikintuvų siuntimo Ukrainai, tai buvo labai aiškiai išdėstyta gana seniai, įskaitant ir JAV prezidentą“, – „Sky News“ cituojamas Vokietijos atstovas.

Tokiu būdu Vokietija išdėstė savo „raudonąsias linijas“, kurių žada neperžengti pagalbos Ukrainai klausimais: jokio tiesioginio antžeminių pajėgų įsitraukimo į karą su Rusija ir jokių naikintuvų tiekimo.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį džiaugėsi Vokietijos sprendimu atsiųsti tankų „Leopard“ jo šaliai ir leisti tiekti juos kitoms valstybėms.

„Vokietijos pagrindiniai koviniai tankai, tolesnis gynybos paramos ir mokymo misijų išplėtimas, žalia šviesa partneriams tiekti panašius ginklus“, – platformoje „Telegram“ parašė V. Zelenskis.

„Ką tik išgirdau apie šiuos svarbius ir laiku priimtus sprendimus per pokalbį su Vokietijos federaliniu kancleriu Olafu Scholzu. Esu nuoširdžiai dėkingas Olafui Scholzui ir visiems mūsų draugams Vokietijoje“, – pridūrė jis.

15:15 | Vokiečiai tankus siųs po 3-4 mėnesių

Vokietijos gynybos ministerija patikslino informaciją, kad „Leopard“ tankai į Ukrainą gali būti siunčiami ne anksčiau kaip po 3-4 mėnesių, atitinkamai paruošus Ukrainos karius.

15:05 | O. Scholzas: neleidžiame karui Ukrainoje peraugti į Rusijos ir NATO karą

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas trečiadienį pareiškė, kad Vakarų sąjungininkai ir toliau rems Ukrainą, Berlynui pažadėjus Kyjivui atsiųsti tankų „Leopard“, tačiau taip pat atkreipė dėmesį į karo eskalavimo pavojų.

„Turime visuomet aiškiai parodyti, kad darome viską, kas būtina ir įmanoma, kad paremtume Ukrainą, bet kartu neleidžiame karui peraugti į Rusijos ir NATO karą“, – sakė O. Scholzas parlamente.

14:48 | Vokietija tieks tankus Ukrainai

Trečiadienį Vokietijos kancleris Olafas Scholzas patvirtino, kad Vokietija aprūpins Ukrainą koviniais tankais „Leopard“. Pirmiausiai kalbama apie 14 tankų.

„Šis sprendimas atitinka mūsų gerai žinomą kryptį – visomis išgalėmis remti Ukrainą, – sakoma O. Scholzo pareiškime. – Mes veikiame taip, kad būtų glaudžiai susitarta ir suderinta tarptautiniu mastu“.

Kartu patvirtintas ir leidimas kitoms šalims, įskaitant Lenkiją, Ukrainai perduoti savo tankų „Leopard“.

Pastarosiomis savaitėmis Vakarų šalys žadėjo ukrainiečiams padėti atremti Rusijos invaziją vis sudėtingesne karine technika, o Kyjivas labiausiai prašė kovinių tankų.

14:27 | NATO vadovas: vokiški tankai gali padėti Ukrainai nugalėti

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas trečiadienį sakė tvirtai pritariantis Vokietijos sprendimui siųsti Ukrainai tankus „Leopard 2“ ir pabrėžė, kad jie gali padėti ukrainiečiams įveikti į jų šalį įsiveržusias Rusijos pajėgas.

„Kritiniu Rusijos karo momentu jie gali padėti Ukrainai apsiginti, laimėti ir nugalėti kaip nepriklausomai valstybei“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė J. Stoltenbergas.

14:18 | Prancūzija giria Vokietijos sprendimą dėl tankų Ukrainai

Prancūzija trečiadienį gyrė Vokietijos sprendimą tiekti savo tankus „Leopard 2“ Ukrainai ir sakė, kad taip „išplečiama ir sustiprinama“ parama Kyjivui.

„Prancūzija sveikina šį Vokietijos sprendimą, kuriuo išplečiama ir sustiprinama parama, kurią suteikėme AMX-10 RC pristatymu“, – sakė prezidento Emmanuelio Macrono atstovas, paminėdamas Paryžiaus sausio pradžioje Kyjivui pažadėtus lengvuosius tankus.

13:50 | Lenkijos premjeras dėkoja Vokietijai už sprendimą nusiųsti tankų Ukrainai

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis trečiadienį padėkojo Vokietijai už leidimą tiekti Ukrainai tankus „Leopard 2“ ir pažadą skirti 14 šių mašinų iš paties Berlyno atsargų.

„Ačiū, @Bundeskanzler (Vokietijos kancleri) Olafai Scholzai. Sprendimas nusiųsti „Leopard“ Ukrainai yra didelis žingsnis siekiant sustabdyti Rusiją. Drauge mes stipresni“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė M. Morawieckis.

13:27 | Ukraina sveikina Berlyno sprendimą dėl „Leopardų“ kaip „pirmą žingsnį“

Kyjivas trečiadienį pasveikino Vokietijos sprendimą atsiųsti tankų „Leopard“ Ukrainai ir leisti tiekti juos kitoms valstybėms.

„Pirmas žingsnis dėl tankų jau žengtas. Toliau – „tankų koalicija“. Mums reikia daug „Leopardų“, – socialiniuose tinkluose pareiškė Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas, turėdamas omenyje kitas šalis, kurios sakė, kad Berlynui pritarus taip pat atsiųs tankų.

 

12:44 | JK premjeras palankiai vertina sprendimą siųsti „Leopard“ tankus į Ukrainą

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas trečiadienį pasveikino „teisingą NATO sąjungininkų ir jų draugų“ sprendimą siųsti tankus „Leopard“ į Ukrainą, Vokietijai paskelbus apie atitinkamą žingsnį po kelias savaites trukusio spaudimo.  

„Kartu su (britų) „Challenger 2“ jie sustiprins Ukrainos gynybinės ugnies pajėgas“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė R. Sunakas. 

12:32 | Ukraina pripažino, kad jos kariai pasitraukė iš Soledaro 

Ukrainos kariuomenė trečiadienį naujienų agentūrai AFP pripažino, kad jos kariai pasitraukė iš mūšių nuniokoto Soledaro miesto rytiniame Donecko regione, kurį Rusijos pajėgos skelbia užėmusios anksčiau šį mėnesį.

„Po kelis mėnesius trukusių įtemptų kovų, įskaitant pastarąsias savaites, Ukrainos ginkluotosios pajėgos paliko (Soledarą) ir pasitraukė į iš anksto parengtas pozicijas“, – sakė kariuomenės atstovas Serhijus Čerevatijus.

12:14 | Britų žvalgyba: rusų tankai patiria problemų

Dar praėjusią savaitę Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos žvalgyba skelbė pastebinti, kad Rusijos karinės pajėgos Ukrainoje ruošiasi dislokuoti naujausius savo tankus T-14 „Armata“. Tačiau dabar britų žvalgai praneša pastebintys problemų šiuo klausimu.

„Pastaraisiais mėnesiais dislokuotos Rusijos pajėgos nenorėjo priimti pirmosios joms skirtos T-14 rankų dalies, nes šios kovos mašinos buvo tokios prastos būklės.

Neaišku, kokie transporto priemonių aspektai paskatino tokią [rusų] reakciją, tačiau per pastaruosius trejus metus Rusijos pareigūnai viešai aprašė problemas, susijusias su T-14 varikliu ir termovizinėmis sistemomis.

2021 m. gynybos ministras Sergejus Šoigu 2022 m. planuojamą šių tankų gamybą apibūdino kaip tik „eksperimentinę-pramoninę“ partiją. Todėl mažai tikėtina, kad bet kurie dislokuoti tankai T-14 atitiks įprastus standartus, kad nauja įranga būtų laikoma veikiančia“, – naujausioje savo ataskaitoje skelbia britų žvalgai.

11:25 | Japonijos premjeras svarsto galimybę V. Zelenskio kvietimu apsilankyti Ukrainoje

Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida, kurio šalyje šiemet turėtų įvykti Didžiojo septyneto (G-7) susitikimas, trečiadienį pareiškė, kad Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio kvietimu svarsto apsilankyti Ukrainoje.

„Šiuo metu nieko nesuspręsta dėl mano vizito į Ukrainą“, – teigė jis parlamentui. 

„Apsvarstysiu tai atsižvelgdamas į įvairias aplinkybes ir sąlygas“, – pridūrė F. Kishida, tačiau detalesnės informacijos nepateikė. 

Tokijas kartu su G-7 sąjungininkais ėmėsi veiksmų, kad Rusijai būtų taikomos sankcijos dėl invazijos į Ukrainą ir būtų padidinta parama Kyjivui, o taip pat žengė itin retą žingsnį – pasiūlė prieglobstį nuo karo bėgantiems asmenims. 

10:57 | Žiniasklaida: Ispanijos vyriausybė nusprendė tiekti „Leopard“ tankus Ukrainai

Ispanijos vyriausybė nusprendė prisijungti prie Europos sąjungininkų plano tiekti Ukrainai tankus „Leopard“, trečiadienį pranešė ispanų dienraštis „El Pais“.

Pasak dienraščio, Madrido pozicija priklausė nuo to, ar bus pasiektas Europos lygmens susitarimas šiuo klausimu. 

Pažymima, kad Ispanijos kariuomenės arsenale yra 347 „Leopard“ tankai. 

Tikimasi, kad trečiadienį Berlynas paskelbs sprendimą dėl galingų vokiečių gamybos kovinių tankų „Leopard“, kurių seniai siekia Kyjivas, eksporto.

Vokietija taip pat paragino sąjungininkus pradėti mokyti Ukrainos pajėgas jais naudotis.

10:41 | Lietuvos kariai išvyko į ukrainiečių rengimo misiją Jungtinėje Karalystėje

Lietuvos kariai išvyko į ukrainiečių rengimo misiją Jungtinėje Karalystėje, trečiadienį pranešė kariuomenė.

Pirmoji šiais metais 18-os Lietuvos kariuomenės instruktorių grupė dalyvaus su prieš Rusijos invaziją kovojančios Ukrainos karių mokymo operacijoje „Interflex“.

Lietuva šiuose mokymuose dalyvauja nuo 2022-ųjų rudens. Kaip BNS informavo kariuomenė, tai antroji nuo praėjusių metų ir pirmoji šiemet tokia misija, ateityje planuojama siųsti dar septynias karių rotacijas.

Mokymai vyks JK ginkluotųjų pajėgų mokymo infrastruktūroje.

09:53 | Ukrainoje žuvo 2 JK pagalbos darbuotojai – šeimos

Du Ukrainos rytuose dingę britai žuvo bandydami padėti žmonėms evakuotis iš įnirtingų mūšių rajonų, antradienį pranešė jų šeimos.

28 metų Chrisas Parry ir 47 metų Andrew Bagshaw savanoriavo Soledare Ukrainos rytiniame Donecko regione.

A. Bagshaw šeima sakė, kad abu pagalbos darbuotojai „Soledare, kur vyksta intensyvūs kariniai veiksmai, bandė išgelbėti pagyvenusią moterį, kai į jų automobilį pataikė artilerijos sviedinys“.

Daugiau nelabai kas žinoma, pareiškime nurodė šeima.

09:14 | Rusų planas: įsteigti daug pataisų kolonijų

„Meduza“, cituodamas Rusijos vyriausybės direktyvą, skelbia, kad Rusijos vyriausybė įsakė įkurti 24 pataisos kolonijas laikinai okupuotuose Ukrainos regionuose.

Okupantai planuoja įsteigti 12 pataisos kolonijų laikinai okupuotoje Donecko srityje, septynias – Luhanske, tris – Chersone, ir dvi – Zaporižioje.

Pagal Rusijos Federacijos vyriausybės planą, ten taip pat norima įkurti tris gydymo pataisos įstaigas ir tris pataisos centrus.

2022 m. lapkričio mėn. Rusijos Federacijoje buvo 626 pataisos kolonijos. Žiniasklaida pažymi, kad vidutiniškai tai yra apie septynias kolonijas viename regione.

2022 metų lapkritį Aleksejaus Navalno komandos leidinys „Siren“ pranešė, kad besitraukdama iš Chersono srities Rusijos kariuomenė išvežė ukrainiečių belaisvius į 10 kolonijų Rusijos Federacijos teritorijoje.

08:42 | Oro pavojus

Trečiadienio rytą visoje Ukrainoje aidi oro pavojaus sirenos. Jos susijusios su Baltarusijos teritorijoje pakilusiais rusų naikintuvais.

07:56 | Zelenskis: į korupcijos skandalus įsivėlusių pareigūnų atleidimas buvo „reikalingas“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį pareiškė, kad kelių aukščiausio rango pareigūnų atleidimas po didelio korupcijos skandalo, susijusio su Rusijos invazija, buvo „reikalingas“.

„Tai sąžininga, reikalinga mūsų gynybai ir tai padeda mums suartėti su Europos institucijomis“, – sakė jis savo vakarinėje kalboje. 

„Mums reikia stiprios valstybės, o Ukraina tokia ir bus“, – pridūrė V. Zelenskis.

07:43 | Vokietija žada greitą atsakymą dėl kovinių tankų Ukrainai

Tikimasi, kad trečiadienį Berlynas paskelbs sprendimą dėl galingų vokiečių gamybos kovinių tankų „Leopard“, kurių seniai siekia Kyjivas, eksporto.

Vokietija taip pat paragino sąjungininkus pradėti mokyti Ukrainos pajėgas jais naudotis.

Pastarosiomis savaitėmis Vakarų šalys žadėjo ukrainiečiams padėti atremti Rusijos invaziją vis sudėtingesne karine technika, o Kyjivas labiausiai nori kovinių tankų.

Antradienį Berlynas sutikimo dar nedavė, tačiau Vokietijos žiniasklaida, įskaitant laikraštį „Der Spiegel“ ir naujienų kanalą NTV, pranešė, kad kancleris Olafas Scholzas jį suteiks.

07:00 | Zelenskis: derybos dėl tankų perdavimo „turi baigtis sprendimais“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį pareiškė, kad diskusijos dėl modernių vakarietiškų tankų tiekimo jo šaliai „turi baigtis sprendimais“.

Pareiškimas pasirodė atsiradus pranešimams žiniasklaidoje, kad Vokietija ir Jungtinės Valstijos yra pasirengusios juos tiekti.

„Sąjungininkai turi reikiamą tankų skaičių“, kurio Ukraina reikalauja, kad sustiprintų savo pajėgas prieš Rusijos invaziją, savo vakaro kalboje sakė V. Zelenskis.

Svarbiausi antradienio įvykiai

► Vokietija suteiks Ukrainai tankų „Leopard“, antradienį pranešė šalies žiniasklaida, po intensyvaus spaudimo Berlynui tiekti ginkluotę, kurios Kyjivas labai prašė Rusijos puolimui atremti.

► Europos šalims svarstant galimybę tiekti Ukrainai galingus tankus „Leopard“, Suomijos prezidentas antradienį pareiškė, kad jo šalis galėtų pasiūlyti savo mokymo pajėgumus būsimiems tankų daliniams.

► Dėl keleto korupcijos skandalų Ukrainoje atsistatydina arba yra atleidžiami penki regionų gubernatoriai ir keturi ministrų pavaduotojai, antradienį pranešė vienas aukšto rango pareigūnas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų