• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietija –  ketvirtoji pagal dydį ekonomika pasaulyje ir pirmoji Europos Sąjungoje. Šioje šalyje sukuriama apie 27 proc. eurozonos BVP, o jos ekonomika orientuota į eksportą.

REKLAMA
REKLAMA

Vokietija yra antroji pagal dydį pasaulio eksportuotoja (pirmąją vietą šiame sąraše nuo 2009-ųjų užima Kinija), galinti džiaugtis solidžiu valstybės einamosios sąskaitos perviršiu, rašoma „Danske Bank“ analitikų apžvalgoje.

REKLAMA

Vokietijos ekonomiką 2008-2009 metų pasaulio finansų krizė taip pat paveikė stipriai, tačiau ne taip skaudžiai kaip Ispanijos.

Naudodamasi Azijos regiono ekonominiu augimu (per tą patį eksportą), Vokietija atsigavo palyginti greitai, tuo pat metu žemiau nei bendras eurozonos vidurkis išlaikydama valstybės skolos ir biudžeto deficito rodiklius (valstybės skola šiuo metu yra apie 75 proc. nuo BVP, kai eurozonos vidurkis artėja prie 90-ies procentų; o biudžeto deficitas nesiekia dviejų procentų, tuo tarpu eurozonos vidurkis yra šiek tiek mažesnis nei keturi procentai).

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybės subsidijuojamas sutrumpintų darbo valandų modelis atgaivino ir šalies darbo rinką - nedarbo lygis Vokietijoje šiuo metu vėl sugrįžęs į prieškrizinį lygį (apie 7,5 proc.), o šalies darbo jėga yra pakankamai kvalifikuota ir konkurencinga. Danske Bank analitikai prognozuoja, kad šiais metais nedarbas Vokietijoje mažės iki 6,7 proc., o 2012-aisiais - iki 6,2 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sveikus“ rodiklius Vokietija turėtų išlaikyti ir ekonomikos augimo bei infliacijos srityse. Pasak Danske Bank analitikų prognozių, šiemet šalies BVP augs 2,7 proc., dar 2,5 proc. ekonomika ūgtels 2012-aisiais. Atitinkamai metinė infliacija šiemet turėtų neviršyti 1,6 proc., o kitais metais pasiekti 1,8 proc.

REKLAMA

Nekilnojamojo turto rinka Vokietijoje drastiškų kainų svyravimų nepatyrė - jau kelis dešimtmečius NT kainos laikosi panašiame lygyje, o šalies statybų sektoriaus sukuriama BVP dalis yra mažesnė nei eurozonos vidurkis.

Tiesa, Vokietijoje problemų taip pat yra. Viena aktualiausių –  buvusios Rytų Vokietijos modernizavimas ir „pritraukimas“ iki buvusios Vakarų Vokietijos pragyvenimo lygio, kuris kol kas skiriasi gana ženkliai. Vokietijos taip pat laukia ir nemaži demografiniai iššūkiai, apie kuriuos šalies vyriausybė ima galvoti jau dabar: įstatymais įtvirtinta pensijų sistemos reforma numato pensinio amžiaus didėjimą vienu mėnesiu per metus, pradedant 2012-aisiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų