REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šuo yra dažnai vadinamas geriausiu žmogaus draugu. Naujas tyrimas atskleidė, kad kai kurie šunys išmokti suprasti naujus žodžius gali taip pat greitai, kaip ir dvejų metų vaikas.

Šuo yra dažnai vadinamas geriausiu žmogaus draugu. Naujas tyrimas atskleidė, kad kai kurie šunys išmokti suprasti naujus žodžius gali taip pat greitai, kaip ir dvejų metų vaikas.

REKLAMA

Mokslininkai išanalizavo greitį, kuriuo šunys gali išmokti atpažinti naujus žodžius, ir nustatė, kad gabiausieji gali tai padaryti išgirdę žodžius vos keturis kartus.

Ekspertų teigimu, jie išmoksta maždaug tokiu pačiu greičiu kaip ir dvejų, trejų metų mažylis. Tačiau mokslininkai teigia, kad tik nedaugelis šunų yra tokie gabūs ir gali išmokti suprasti naujus žodžius oficialiai netreniruojami.

Nustatyta, kad borderkoliai yra viena iš „apdovanotų“ veislių, nors įgūdžių turi ir kitos šunų veislės, taip pat ir mišrūnai. Nors dauguma šunų be intensyvaus treniravimo neišmoksta to, tačiau keli parodė šiuos išskirtinius sugebėjimus.

Tyrimo autorius, profesorius Adamas Miklósi iš Eötvös Loránd universiteto Budapešte (Vengrijoje) sakė: „Toks greitas mokymasis yra panašus į tai, kaip žmonių vaikai įgyja savo žodyną dvejų, trejų metų amžiaus“.

REKLAMA
REKLAMA

Socialinių tinklų sensacija Viskis, borderkolis iš Norvegijos, ir Vikė Nina, Jorkšyro terjeras iš Brazilijos, dalyvavo naujame tyrime. Eksperimento metu du „apdovanoti“ šunys pademonstravo savo gebėjimą išmokti naują žodį išgirdę jį tik keturis kartus.

REKLAMA

Pagrindinė tyrimo autorė, mokslininkė Claudia Fugazza iš to paties universiteto sakė: „Mes norėjome sužinoti, kokiomis sąlygomis gabūs šunys gali išmokti suprasti naujus žodžius.“

„Norėdami tai išbandyti, mes Viskį ir Vikę Niną supažindinome su naujais žodžiais skirtingomis sąlygomis, mokydami juos būnant atskirai nuo šeimininkų, ir kartu su jais. Svarbu tai, kad abiem atvejais šunys naujo žaislo pavadinimą išgirdo tik keturis kartus“, – pasakojo C. Fugazza.

Nors natūralu manyti, kad šunys, kaip ir žmonių vaikai, išmoksta žodžius daugiausia bendraudami su kitais, ankstesni tyrimai tyrė talentingų šunų gebėjimą mokytis objektų vardų atliekant konkrečias užduotis.

REKLAMA
REKLAMA

Atlikdamas vieną užduotį, šuo susidūrė su septyniais pažįstamais, jau pavadintais žaislais ir vienu nauju žaislu. Šunys pademonstravo savo gebėjimą pasirinkti naują žaislą, kai jų šeimininkai pasakė jo vardą. Tai patvirtina, kad šunys gali rinktis atmetimo būdu, kitaip tariant, atmesdami visus kitus žaislus, nes jie jau turi vardą, ir pasirinkti vienintelį likusį.

Tačiau kai šunims buvo pateiktas naujai išmoktas vardas kartu su kitu nauju vardu, jie negalėjo prisiminti naujai išmokto vardo. Mokslininkai nustatė, kad šunys geriausiai išmoko suprasti naujus žodžius bendraudami su šeimininkais. Kai šeimininkai žaisdami su savo šunimi ištarė žaislo vardą, šunys išmoko jį net ir išgirdę tik keturis kartus.

Rezultatai buvo paskelbti žurnale „Scientific Reports“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų