Populiarus špicų kirpimas gali baigtis augintinio nuplikimu: tai šeimininkų atsakomybė

Socialinėje erdvėje išpopuliarėjęs špicų veislės šuniukų kirpimas gali turėti nepataisomos žalos augintinio kailiui. Šeimininkai norėdami savo augintiniui suteikti išskirtinę išvaizdą padaro klaidą, kuri gali sukelti daugybę problemų ateityje ir būti sunkiai pataisoma.

Kaip negalima kirpti Pomeranijos špicų TV6 laidai „Gyvūnų manija“ pasakojo „Kika group“ įkūrėja Janita Januškauskaitė-Plungė

Pomeranijos špicai, 5 grupės ir dvigubą kailį turintys šunys turi mesti poplaukį ir patį kailį 2 kartus per metus. Pomeranijos špicų augintojų didžiausia problema, kad jie „facebook“ prisižiūrėję „Boo“ pomiuką ir jie nusprendė kirpti jį trumpai. 

Ir šioje vietoje yra labai didelė raudona linija, kurią peržengęs tu gali niekada negrįžti atgal“, – TV6 laidoje „Gyvūnų manija“ teigė J. Januškauskaitė-Plungė.

Dėl tokio kirpimo šios veislės šunys gali netekti kailio. 

„Kai mes nukerpame mažiukus jaunus šuniukus, ypač Pomeranijos, būtent tuo „Boo“ kirpimu, tai poplaukis nebeturi jėgos iškristi ir net masažas gali nepadėti. 

Tada išeina, kad folikulas, kuris kas pusę metų turi keistis, jis turi iškristi ir vėl užaugti – tokia yra veislė. Jeigu taip nukerpi folikulas apmiršta, iškrenta ir kitas kailis neregeneruoja“, – sakė įkūrėja. 

Dėl šios priežasties augintiniui gali atsirasti alopecija – plaukų netekimas, nuplikimas. 

„Atsiranda pliki užpakaliai ir labai dažnai sakoma, kad dėl to kaltas veisėjas. Aš galiu pasakyti, kad 90 proc. atsakomybę turi nešti šeimininkai. <...> Provokuoti jos (alopecijos – aut. past.) ir iš dvigubo kailio šuns daryti vieno kailio – negalima“, – teigė J. Januškauskaitė-Plungė.

Daugiau apie šį špicų veislės kirpimą žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Laidą „Gyvūnų manija“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 9:00 per TV6 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV6 laidą „Gyvūnų manija“. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų