naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį sakydamas kalbą Lenkijoje paskelbė, kad Jungtinės Valstijos rengs kitų metų NATO viršūnių susitikimą, pranešė JAV transliuotojas CNN.

JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį sakydamas kalbą Lenkijoje paskelbė, kad Jungtinės Valstijos rengs kitų metų NATO viršūnių susitikimą, pranešė JAV transliuotojas CNN.

REKLAMA

„Kitais metais priimsiu visas NATO nares į mūsų 2024 metų viršūnių susitikimą Jungtinėse Valstijose. Kartu švęsime stipriausio pasaulio istorijoje gynybinio aljanso NATO 75-ąsias metines“, – sakė J. Bidenas gausiai Varšuvoje susirinkusiai miniai.

Jis pakartojo, kad JAV remia NATO ir 5 straipsnį – grupės pagrindinį principą, pagal kurį vienos narės užpuolimas yra visų narių užpuolimas.

„Neabejokite: Jungtinių Valstijų įsipareigojimas mūsų aljansui ir 5 straipsniui yra tvirtas it uola. Tai žino kiekviena NATO narė, tai žino ir Rusija: puolimas prieš vieną yra puolimas prieš visus. Tai šventa priesaika“, – sakė jis.

JAV prezidentas pažadėjo, kad Vašingtonas, jo sąjungininkai ir partneriai „ir toliau palaikys Ukrainą jai ginantis“.

JAV prezidentas Varšuvos miniai: Ukraina išlieka „laisva“ 

J. Bidenas, antradienį lankydamasis Lenkijoje, pareiškė, kad Kyjivas išlieka „laisvas“.

REKLAMA

„Kyjivas išlieka stiprus, Kyjivas išlieka išdidus, išlieka aukštas ir, svarbiausia, išlieka laisvas“, – sakė J. Bidenas prie Varšuvos karališkosios pilies susirinkusiai miniai.

REKLAMA

J. Bidenas taip pat sakė, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino karas prieš Ukrainą yra išbandymas visoms demokratinėms šalims.

„Kai Rusija įsiveržė, buvo išbandyta ne tik Ukraina. Visas pasaulis patyrė amžių išbandymą. Buvo išbandoma Europa. Buvo išbandoma Amerika. Buvo išbandoma NATO. Buvo išbandomos visos demokratijos“, – sakė jis.

JAV lyderis pridūrė, kad sąjungininkai tvirtai stovi prieš Rusijos agresiją, o parama kariaujančiai Ukrainai „nesvyruos“.

REKLAMA

„Neturėtų būti jokių abejonių: mūsų parama Ukrainai nesvyruos, NATO nebus susiskaldžiusi ir mes nepavargsime“, – teigė J. Bidenas.

Jis taip pat sakė, kad Vakarai neplanuoja pulti Rusijos.

„Vakarai neketina pulti Rusijos, kaip šiandien sakė Putinas. Milijonai Rusijos piliečių, kurie tik nori taikiai gyventi su savo kaimynais, nėra priešai“, – sakė J. Bidenas.

Pasak jo, Rusijos prezidentas manė, jog yra „kietas“, bet tada susidūrė su „geležine Amerikos valia“.

„Jis manė, kad tokie autokratai, kaip jis pats, yra kieti, o demokratijos lyderiai – minkšti, o tada jis susidūrė su geležine Amerikos ir viso pasaulio tautų, kurios nesutiko su baimės valdomu pasauliu, valia“, – sakė J. Bidenas prieš pirmąsias Maskvos invazijos į Ukrainą metines.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų