Nepaisant Kyjivo ir jį remiančių Vakarų šalių prašymų, pagalbos Ukrainai teikimas Kongrese stringa jau kelis mėnesius.
JAV Senatas antradienį didele balsų persvara pritarė 95 mlrd. dolerių (88 mlrd. eurų) paketui Ukrainai, Izraeliui ir Taivanui, tačiau Atstovų Rūmų pirmininkas Mike'as Johnsonas (Maikas Džonsonas), Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) sąjungininkas, jau anksčiau nurodė, kad žemieji rūmai, kuriuose daugumą turi respublikonai, jį atmes.
Visos akys nukreiptos į JAV
Vizito Lenkijoje metu D. Cameronas pareiškė, kad „visos pasaulio šalys“ stebės JAV sprendimą, kad įsitikintų, ar Vakarų šalys yra patikimos sąjungininkės.
„Ir tai ne tik Europos problema. Kiti žmonės stebės, ką daro amerikiečiai. Juos stebės tiek Kinijoje, tiek Irane“, – žurnalistams sakė buvęs Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas.
Po vizito Lenkijoje D. Cameronas turėtų dalyvauti Miuncheno saugumo konferencijoje Vokietijoje.
Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis (Radoslavas Sikorskis) prisijungė prie šio raginimo ir teigė, kad asmeniškai kreipėsi į Atstovų Rūmų pirmininką M. Johnsoną, kad šis balsuotų dėl pagalbos Ukrainai paketo.
„Tai [...] epochos sprendimas, kuris turės įtakos, kaip bus vertinamas Amerikos patikimumas visame pasaulyje jos sąjungininkų akyse. Todėl raginame priimti šį pagalbos paketą“, – sakė R. Sikorskis.
Anksčiau Ukraina pranešė, kad nusiuntė daugiau karių į šalies rytuose esančią Avdijivką, Rusijai suintensyvinus atakas, kad užimtų iš trijų pusių apsuptą miestą.
Naujasis Ukrainos kariuomenės vadas trečiadienį įspėjo, kad padėtis prie fronto linijos yra itin sunki.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!