Pentagono gynybos žvalgybos agentūros ataskaitoje remiantis viešai prieinamais vaizdais patvirtinama, kad šių metų sausį Ukrainos Charkivo regione rastos nuolaužos yra Šiaurės Korėjoje pagamintos trumpojo nuotolio balistinės raketos liekanos.
„Analizės duomenys patvirtina, kad Rusija savo kare prieš Ukrainą naudojo Šiaurės Korėjoje pagamintas balistines raketas“, – teigiama kartu su ataskaita trečiadienį pasirodžiusiame žvalgybos agentūros pranešime.
„Raketų iš Šiaurės Korėjos nuolaužų rasta visoje Ukrainoje“, – nurodo agentūra.
Pietų Korėja kaltina Pchenjaną siunčiant į Rusija tūkstančius konteinerių su amunicija, tuo pažeidžiant aibę abiem šioms šalims nustatytų Jungtinių Tautų sankcijų.
Įtakingoji Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno sesuo šį mėnesį paneigė kaltinimus, kad Pchenjanas į Rusiją siunčia ginklus, šį teiginį pavadindama „absurdišku“.
Pchenjanas „neturi jokių ketinimų į kurią nors šalį eksportuoti mūsų karinius techninius pajėgumus“, – pareiškė Kim Yo Jong.
Tačiau ekspertai teigia, kad pastaruoju metu Šiaurės Korėjoje apsčiai vykę sparnuotųjų, balistinių ir kitokių raketų bandymai yra susiję būtent su naudoti mūšio lauke Ukrainoje skirta ginkluote.
Žvalgybos agentūros ataskaitoje palyginami Šiaurės Korėjos valstybinės žiniasklaidos paviešinti vaizdai ir sausį darytos nuotraukos, kuriose matyti raketų nuolaužos Ukrainos Charkivo regione.
Pietų Korėjos gynybos ministerija naujienų agentūrai AFP pasakė šios ataskaitos komentuoti negalinti.
Pchenjanas ir Rusija pastaraisiais mėnesiais nusprendė stiprinti savo ryšius.
Kim Jong Unas pernai lankėsi Rusijoje, kur susitiko su Vladimiru Putinu, kad dar labiau sutvirtintų vis stiprėjančius santykius. Tai buvo reta nuo viso pasaulio atsiskyrusio Šiaurės Korėjos lyderio išvyka į užsienį.
Šį mėnesį Kremlius pranešė Rusijos žiniasklaidai, kad „rengiamasi“ atsakomajam V. Putino vizitui į Šiaurės Korėją.
V. Putinas paskutinį kartą Pchenjane lankėsi 2000 m., dar iki tapdamas prezidentu. Tuomet jis susitiko su Kim Jong Uno tėvu ir pirmtaku Kim Jong Ilu.
Pagal JT nustatytas sankcijas Šiaurės Korėjai draudžiama atlikti balistinių technologijų bandymus.
Tačiau Maskva kovą JT Saugumo Taryboje pasinaudojo savo veto teise, kad iš esmės nutrauktų JT vykdomą pažeidimų stebėseną, už šį savo sprendimą sulaukdama išskirtinės Pchenjano padėkos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!