• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV patvirtino daugiau nei 60 mlrd. dolerių (56 mlrd. eurų) paramą, kuri yra gelbėjimosi ratas nualintai Ukrainos kariuomenei. Tačiau vargu, ar parama savaime galės pakeisti situaciją fronte. Daug kas priklausys nuo to, kaip greitai JAV pagalba pasieks fronto liniją po to, kai balandžio 20-ąją Atstovų Rūmai patvirtino karinę ir ekonominę pagalbą Ukrainai.

12

JAV patvirtino daugiau nei 60 mlrd. dolerių (56 mlrd. eurų) paramą, kuri yra gelbėjimosi ratas nualintai Ukrainos kariuomenei. Tačiau vargu, ar parama savaime galės pakeisti situaciją fronte. Daug kas priklausys nuo to, kaip greitai JAV pagalba pasieks fronto liniją po to, kai balandžio 20-ąją Atstovų Rūmai patvirtino karinę ir ekonominę pagalbą Ukrainai.

REKLAMA

Portalas „Bloomberg“ skelbia, jog dėl Kongreso neveiksnumo priimant pagalbos paketą, Kyjivo kariuomenė kovoja su vis didėjančiu artilerijos ir karių trūkumu.

Respublikonai priešiškai nusiteikę

Pasak Kyjivo Nacionalinio strateginių tyrimų instituto mokslininko Mykola Bielieskovo, pagalba suteiks Ukrainos kariuomenei atokvėpį ir padės jai sulėtinti Kremliaus puolimą bei leis aktyviai gintis. Tačiau norint pasiekti daugiau, reikia daugiau pagalbos, o tai yra jautri tema Jungtinėse Valstijose, nes Kongrese tam priešinasi respublikonai.

„Kyla klausimas, ar 2025-aisiais bus teikiama pagalba ir kokia apimtimi. Nes Vladimiro Putino strategija yra laukti“, – teigė M. Bieleskovas.

REKLAMA
REKLAMA

Karui persiritus į trečiuosius metus, Rusija suintensyvino raketų ir bepiločių lėktuvų atakas, sunaikindama didelę dalį Ukrainos elektros energijos gamybos infrastruktūros ir sugriaudama gyvenamuosius pastatus miestų centruose. Prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad JAV parama turėtų padėti įveikti tolesnes kliūtis ir sustiprinti Ukrainos kariuomenę.

REKLAMA

„Mes praradome iniciatyvą, – NBC laidoje sakė V. Zelenskis. – Dabar turime visas galimybes stabilizuoti padėtį ir perimti iniciatyvą“.

Ginklų pristatymo klausimai

JAV gynybos departamentas galėtų „labai greitai“ pradėti gabenti ginklus į Ukrainą, sakė Pentagono atstovas Patas Ryderis.

Ukrainos ambasadorė JAV Oksana Markarova teigė, kad ginklų pristatymo logistikos klausimai buvo sprendžiami visą šį laiką.

„Pentagonas ir mūsų Gynybos ministerija nenustojo kasdien kartu dirbti ieškodami ginklų, juos identifikuodami, ir būtent tokie paketai yra ruošiami“, – sakė O. Markarova Ukrainos televizijai.

REKLAMA
REKLAMA

Dalis įrangos, tarp kurios greičiausiai bus ilgesnio nuotolio kariuomenės taktinių raketų sistemos, arba ATACMS, gali būti išsiųsta iki savaitės pabaigos, CBS laidoje „Face the Nation“ sakė Senato žvalgybos komiteto pirmininkas demokratas Markas Warneris.

Spaudimas Europoje

Vokietija šią savaitę toliau spaus Europos sąjungininkes, įskaitant Prancūziją ir Italiją, tiekti Ukrainai oro gynybos sistemas ir komponentus, teigia su tuo susipažinę neįvardinti asmenys. Berlynas, kuris taip pat ragino NATO šalis išsiaiškinti, ką jos gali atsiųsti, įsipareigojo suteikti Ukrainai trečią „Patriot“ bateriją, taip pat kitas sistemas ir šaudmenis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl didelio ir skaudaus ginkluotės ir žmonių trūkumo 1 200 km ilgio fronte, Ukrainos kovinės pajėgos atsidūrė ties lūžio tašku, todėl didėja Rusijos proveržio rizika. Maskva taip pat suintensyvino antro pagal dydį Ukrainos miesto Charkivo bombardavimą, kurį Ukrainos ir Vakarų pareigūnai laiko siekiu priversti evakuotis iš miesto, esančio mažiau nei už valandos kelio nuo Rusijos sienos.

Sunkiai apgadintas

Pasak JAV įsikūrusio Karo studijų instituto analitikų, net jei JAV materialinė pagalba bus gabenama greitai, dėl transporto logistikos tikėtina, kad pagalba „nepradės daryti įtakos padėčiai fronto linijoje dar kelias savaites“.

REKLAMA

„Todėl tikėtina, kad per tą laiką padėtis fronte toliau blogės, ypač jei Rusijos pajėgos suintensyvins atakas, kad pasinaudotų ribotu laikotarpiu iki atvykstant naujai JAV pagalbai“, – sakė analitikai.

Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino pajėgos, siekdamos pasinaudoti didėjančiu amunicijos tiekimo atotrūkiu, padidino savo ugnies galią visame fronte ir pasiekė nežymių laimėjimų nuo vasarį užimto rytinio Avdijivkos miesto.

Kremliaus pajėgos daugiausia dėmesio skiria strategiškai svarbiausioms vietoms, pavyzdžiui, Časiv Jaro miestui, esančiam į vakarus nuo Bachmuto Donecko srityje, nes šiuo metu mūšio lauke Kremliaus artilerija 10:1 lenkia Ukrainos kariuomenę.

REKLAMA

Po balsavimo JAV Atstovų Rūmuose, Škotijos Sent Endriuso universiteto strateginių studijų profesorius Phillipsas O‘Brienas teigė, jog didelė JAV pagalbos injekcija galės padėti ukrainiečiams stabilizuoti fronto liniją.

Priešingai nei prieš metus, kai pavasario orai teikė vilčių, kad gerai ginkluotos Ukrainos pajėgos surengs sėkmingą kontrpuolimą, šios kampanijos nesėkmė ir mažėjanti sąjungininkų pagalba per kelis mėnesius aptemdė visuomenės nuotaikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Zelenskis signalizavo, kad po to, kai bus išmokėtas paketas, laiko prarasti negalima, o Ukrainos ir JAV pareigūnai nuolat palaiko ryšius, kad užtikrintų, jog siuntos bus pristatytos.

„Laikas nuo politinio sprendimo iki realaus smūgio priešui fronto linijoje turi būti kuo trumpesnis, – sakė Ukrainos vadovas. – Dabar svarbi kiekviena diena“.

Su savo Ukraina, kiek atsidarai žinias, tai blondinės arba karas...
Korupcija auksciausiu lygiu
Korupcija auksciausiu lygiu
Aisku, kad bus streso kaip sekmingai isisavinti 60 mlrd. Bet ukrai manau sugebes, parlamento pirmininko boba net 4 lagaminus su 20 mln grynu per siena isnese, tai tokiu mulu daug pas juos
Daėdė jau visiems. Karas karas karas. Nėr kada gyvenimu džiaugtis. Jis ir taip trumpas. Kas pasiūlys zeliai derėtis, o ne ginklus tiekti ir karą tęsti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų