Informacinių technologijų korporacija IBM imasi įgyvendinti ateities miesto viziją JAV Chesapeake gyvenvietėje, dydžiu prilygstančioje Klaipėdai.
Sumaniosios IBM technologijos ir centralizuotas valdymas iš esmės pakeis transporto, vandentiekio, viešosios tvarkos tarnybų, gyvenamųjų ir poilsio zonų administravimą.
Projektas, kurį IBM įgyvendina kartu su miesto savivaldybe, kainuos 1,2 milijardo dolerių ir pastebimai pakeis gyventojų kasdienybę.
IBM sukurta programinė įranga „Maximo“ leis apjungti skirtingas miesto infrastruktūras ir valdyti jas integruotai. Be to, institucijos galės nesunkiai dalintis naujausia informacija ir nuolat stebėti, kas vyksta mieste – tai leis efektyviau spręsti potencialias problemas.
Pasak projekto kūrėjų, „sumanusis“ miestas apims 7 pagrindines Chesapeake infrastruktūros sferas – pastatų administravimą, komunalines paslaugas, transporto ir kelių priežiūrą, miesto rekreacines zonas, policijos ir priešgaisrinės apsaugos darbą. Iki šiol miestas neturėjo jokių įrankių nuolatiniam išteklių stebėjimui ir procesų valdymui.
IBM Institute for Business Value neseniai paskelbė studiją „Sumaniųjų miestų vizija“ (angl. – A Vision of Smarter Cities), kurioje teigiama, kad jau netolimoje ateityje miestų savivalda galės stebėti žymiai daugiau procesų nei dabar. Tai leis savivaldybių vadovams priimti patikima informacija grįstus sprendimus.
Chesapeake miestas yra vienas didžiausių JAV Virdžinijos valstijoje, tačiau išsiplėtęs per gana trumpą laiką – mažiau nei 50 metų. Todėl jo atskirų sistemų valdymas tampa vis sudėtingesnis ir brangesnis.