• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kino filmų žvaigždės iš Honkongo Jackie Chano (Džekio Čano) planai perkelti senovinio stiliaus Kinijos pastatus į Singapūrą sulaukė prieštaringų vertinimų šalyje, kuri labai jautriai reaguoja į savo istorinių paminklų praradimą, antradienį pranešė žiniasklaida.

REKLAMA
REKLAMA

Pekinas darė spaudimą užsienio aukcionams, kad jie atšauktų antikvarinių daiktų, kurie, pasak jo, buvo pagrobti XIX amžiuje per įvykius, kuriuos dabartinė valdžia laiko pažeminusiais visą tautą.

REKLAMA

Įdomiausia, kad naujajame filme Pekiną palaikančiais pareiškimais garsėjantis kovos menų meistras J.Chanas vaidina žmogų, kuris pavagia bronzines statulas iš Prancūzijos, kad sugrąžintų jas Kinijai.

Tačiau dabar J.Chanas ketina perduoti keturis iš dešimties hujų stiliaus sandalmedžio pastatus, kuriuos įsigijo prieš 20 metų, Singapūro universitetui.

REKLAMA
REKLAMA

"Manau, kad tai nuostolinga, jeigu žmonės negali jais grožėtis", - rašo J.Chanas savo interneto svetainėje.

Pasak jo, tokį sprendimą jis priėmė po to, kai Honkongo vyriausybė nesugebėjo rasti vietos minėtiems namams, tuo tarpu Singapūro Technologijų ir dizaino universitetas jais susidomėjo ir parodė norą priimti šiuos senus pastatus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu valstybinė naujienų agentūra "Xinhua" cituoja pareigūnus ir socialinių tinklų vartotojus, tvirtina, kad šie 200-400 metų senumo pastatai, išardyti ir laikomi sandėlyje, turi likti Kinijoje, konkrečiai rytinėje Anhujaus provincijoje, kurioje ir atsirado šis architektūros stilius dar Mingų ir Čingų dinastijų laikais.

REKLAMA

"Jeigu šie pastatai yra istoriniai paminklai, negalima leisti, kad jie iškeliautų iš Kinijos", - cituodama provincijos Kultūros paveldo priežiūros institucijos pareigūną Zhaną Hongminą ((Džaną Hongminą) skelbia "Xinhua".

Vienas į "Twitter" panašaus Kinijos socialinio tinklo "Sina Weibo" narys rašo: "Juk tai kinų pastatai, kodėl jiems neatsiranda vietos?"

REKLAMA

Kultūros paveldo ekspertas, nenorėjęs skelbti savo pavardės, agentūrai sakė, jog vyriausybė skyrė nepakankai dėmesio hujų stiliaus pastatams ir todėl jie galėjo būti išgabenami į užsienį.

Tačiau tokiais pastatais garsėjančios Anhujaus provincijos kitas pareigūnas žadėjo "parūpinti geriausią vietą, didžiausią patirtį turinčius meistrus ir finansavimą, kad šie pastatai sugrįžtų namo".

Kinija priešinasi savo senienų pardavimams užsienio aukcionuose ir tvirtina, kad juos per Antrąjį opiumo karą 1860 metais pavogė britų ir prancūzų kariai, išplėšę Senuosius vasaros rūmus Pekine.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų