REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
4
Izraelio menininkas sukūrė 120 „D. Trumpo atspalvių“ (nuotr. SCANPIX)

Veidas neryškus ir paniuręs, bet šviesi ševeliūra ir kaklaraištis nedviprasmiškai rodo, kad daugybėje atvaizdų Izraelio dailininko Iddo Markuso studijoje nupieštas būtent Donaldas Trumpas.

4

Veidas neryškus ir paniuręs, bet šviesi ševeliūra ir kaklaraištis nedviprasmiškai rodo, kad daugybėje atvaizdų Izraelio dailininko Iddo Markuso studijoje nupieštas būtent Donaldas Trumpas.

REKLAMA

„Pradėkime nuo to, kad man jis nepatinka“, – pabrėžė menininkas.

Vis dėlto trumpą barzdą nešiojantis, skvarbių juodų akių I. Markusas pridūrė, jog žavisi šia dabar jau „tragiška figūra“.

Jo studijos šiauriniame Haifos uostamiestyje sienas ir grindis dengia buvusio Amerikos prezidento portretai. 

Kai milijardierius iškėlė savo kandidatūrą 2016 metų prezidento rinkimuose, I. Markusas „negalėjo tuo patikėti“. Vėliau, kai D. Trumpas buvo išrinktas, menininkas pasibaisėjo tuo, kaip šis respublikonas „elgiasi su žmonėmis ir mažumomis“.

Tačiau I. Markusas negalėjo atplėšti akių nuo žmogaus „oranžiniu veidu ir geltonais plaukais“, kurio atvaizdai ir lakoniškos kalbos daugiau kaip ketverius metus tvindė televizijas ir socialinę žiniasklaidą.

REKLAMA
REKLAMA

Po pirmo, paskubomis I. Markuso nupiešto D. Trumpo portreto atsirado dar maždaug 120 aliejiniais dažais atliktų darbų ant drobės ir medžio.

Juose vaizduojamas vyras deformuotu veidu, bet akimirksniu atpažįstamu siluetu.

„Tragiška“ mūza 

„Pirmieji paveikslai buvo daug spalvingesni ir greičiau nutapyti“, – sakė I. Markusas, kuris studijavo meno mokyklose savo gimtosiose JAV ir Izraelyje, kur gyvena dabar.

REKLAMA

Tačiau, pasak dailininko, po D. Trumpo pralaimėjimo demokratui Joe Bidenui ir po sausio 6-osios incidento, kai dabar jau buvusio prezidento šalininkai siautėjo JAV Kongrese, ši figūra tapo „graudesnė“.

„Dabar man atrodo, kad jis yra tarsi kokia tragiška figūra, – sakė I. Markusas. – Jis tapo sudėtingu asmeniu, o ne atvaizdu, ne simboliu.“

„Po pralaimėjimo jis laikosi kitaip“, tai perteikia, kad „jis yra žmogiškoji būtybė ir supranta, kad kažkas pasikeitė“.

„Anksčiau man tikrai atrodė, kad jis mano esąs dievas“, – pridūrė I. Markusas.

Portretų seriją jis pavadino „Mokinys“ (The Apprentice) – pagal realybės televizijos šou, nemenkai prisidėjusį prie D. Trumpo populiarumo.

Pasak I. Markuso, vieną šių darbų įsigijo amerikietis, norėjęs priminimo, „kaip žemai“ gali pulti JAV politika.

„Kad tapyčiau, man nereikia dramos, – sakė dailininkas. – Man nereikia karo, meilės... Man reikia kelionės.“

O D. Trumpo piešimas „buvo įdomi kelionė“, pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų