REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aiškėja daugiau detalių, kaip bus atsisveikinama su Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II vyro princu Philipu. Laidotuvės įvyks ateinančią savaitę, šeštadienio vakare pranešė Bakingamo rūmai.

Aiškėja daugiau detalių, kaip bus atsisveikinama su Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II vyro princu Philipu. Laidotuvės įvyks ateinančią savaitę, šeštadienio vakare pranešė Bakingamo rūmai.

REKLAMA

Pasak rūmų, dėl galiojančių koronaviruso apribojimų laidotuvių ceremonija bus ribota. Taip pat pranešta, kad laidotuvėse dalyvaus ir JAV gyvenantis princas Harry, tačiau jo žmonos Meghan nebus.

Apie laidotuvių detales pranešta po to, kai poros vyriausias sūnus ir sosto įpėdinis 72 metų princas Čarlzas išreiškė širdingą pagarbą savo „brangiam tėčiui“ ir sakė, kad karališkajai šeimai jo „be galo“ trūksta.

„Mano brangus tėtis buvo labai ypatingas žmogus, kurį, manau, labiausiai būtų nustebinusi ta reakcija ir tie jautrūs dalykai, kurie apie jį buvo pasakyti, ir šiuo požiūriu mes, mano šeima, esame be galo dėkingi už visa tai, – sakė princas Charlesas. – Tai palaikys mus šiuo ypač sunkiu ir liūdnu netekties metu.“

REKLAMA
REKLAMA

Edinburgo kunigaikštis, su kuriuo 94 metų Britanijos karalienė buvo susituokusi 73 metus, ramiai mirė penktadienį, iki jo šimtojo gimtadienio likus vos keliems mėnesiams. Dėl jo mirties šalyje paskelbtas aštuonių dienų gedulas.

REKLAMA

Karališkųjų rūmų pareigūnai pranešė, kad princo Philipo laidotuvės, kurios bus rodomos per televiziją, įvyks šeštadienį, balandžio 17 dieną, Šv. Jurgio koplyčioje, Vindzoro pilyje, 15 val. vietos laiku (17 val. Lietuvos laiku).

Prieš prasidedant laidotuvėms velionis bus pagerbtas tylos minute.

Pagal šiuo metu galiojančias vyriausybės gaires, laidotuvėse leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 30 žmonių. Todėl daug dėmesio buvo skirta dalyvių sąrašui, ypač tam, ar jose dalyvaus kunigaikščio anūkas Harry. Rūmų pareigūnai patvirtino, kad jis laidotuvėse dalyvaus, tačiau be savo žmonos, kuri laukiasi judviejų antrojo vaiko, kadangi gydytojai dėl medicininių priežasčių jai patarė nekeliauti iš Jungtinių Valstijų.

REKLAMA
REKLAMA

Laidotuvėse dėl galiojančių COVID-19 apribojimų nedalyvaus ir britų premjeras Borisas Johnsonas .

„Ministras pirmininkas visais atžvilgiais norėjo pasielgti taip, kaip yra geriausiai karališkajai šeimai, ir tam, kad galėtų dalyvauti kaip galima daugiau šeimos narių, jis laidotuvėse šeštadienį nedalyvaus“, – sakė jo atstovas.

Pabūklų salvės

Jungtinėje Karalystėje, Tautų Sandraugos šalyse ir jūroje šeštadienį aidėjo patrankų salvės, kariuomenės vadams pagerbiant ankstesnę dieną mirusį princą Philipą. Londone, Edinburge, Kardife, Belfaste ir kituose miestuose nuo vidurdienio vietos (14 val. Lietuvos) laiku buvo iššauta 41 salvė vienos minutės intervalu. Australijos gynybos pajėgos savo pagarbą saliutu pareiškė 17 val. vietos laiku prie Parlamento rūmų Kanberoje, o Naujoji Zelandija planuoja tokį pagerbimą surengti sekmadienį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Princo atminimas pagerbiamas ir per sporto renginius, įskaitant „Premier“ lygos rungtynes, kriketo varžybas bei žirgų lenktynes.

Visoje šalyje dėl gedulo iki pusės yra nuleistos vėliavos. Pirmadienį bus atšauktas parlamento posėdis, kad jo nariai galėtų išreikšti pagarbą princui. Tačiau princas iškilmingai šarvojamas nebus (toks buvo jo paties pageidavimas), nebus rengiamos ir karinės procesijos.

Penktadienį už kiekvienus princo nugyventus metus suskambėjo Vestminsterio abatijos varpai.

Žmonės ir toliau deda gėlių prie Bakingamo rūmų ir Vindzoro pilies, nepaisydami valdžios ir karališkosios šeimos raginimų nesiburti dėl koronaviruso pandemijos.

Kaip žinoma, princas Philipas visų viešų pareigų atsisakė 2017 metais, kai jam buvo 96 metai, pareiškęs, kad „savo darbą padariau“.

Karalienė su savo sutuoktiniu iš esmės iki šiol gyveno izoliacijoje Vindzoro polyje, nes dėl jų amžiaus jiems buvo didesnė rizika užsikrėsti koronavirusu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų