REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
9
Princas Philipas (nuotr. SCANPIX)

Princas Philipas mirė eidamas 100-uosius metus. Jis užgeso penktadienio rytą Vindzoro pilyje.

9

Princas Philipas mirė eidamas 100-uosius metus. Jis užgeso penktadienio rytą Vindzoro pilyje.

REKLAMA

Princas Philipas buvo mylimas britų, tačiau jo gyvenime netrūko ir įvairiausių skandalų. "Au.finance.yahoo.com" pateikia keletą didžiausių jo skandalų.

Gandai apie princą Philipą

Ilgus metus sklandė gandai apie princo Philipo romanus, tačiau niekada nebuvo patvirtinta, kad jis buvo neištikimas karalienei.

1957 m. JAV laikraštyje buvo aprašyta istorija su antrašte „Praneškite karalienei, kunigaikštis tarpeklyje su vakarėlių mergaite“ ir pasakojama apie tai, kaip princas Philipas tariamai buvo „romantiškai susijęs su neįvardijama moterimi, su kuria susipažino Vakarų draugijos fotografo apartamentuose“. Neįprasta, kad Bekingemo rūmai atsakė į šį straipsnį ir išleido pareiškimą: „Visiškai netiesa, kad tarp karalienės ir kunigaikščio vyksta nesutarimai“.

Knygoje „Karalienė Elžbieta II: jos gyvenimas mūsų laikais“ karališkoji biografė Sarah Bradford sakė: „Moterys, kuriomis jis žavisi, visada yra jaunesnės už jį, įprastai gražios ir labai aristokratiškos... Jis turi romanų ir karalienė su tuo sutinka“.

REKLAMA
REKLAMA

Princas Philipas neigė buvęs neištikimas: „Kaip aš galėjau? Detektyvą savo kompanijoje turiu naktį ir dieną, nuo 1947 m.“

REKLAMA

„Profumo byla“

„Profumo byla“ buvo vienas didžiausių XX a. Didžiosios Britanijos politinių skandalų. John Profumo buvo JK valstybės sekretorius, užmezgęs romaną su modeliu ir sekso sektoriaus darbuotoja Christine Keeler. Stephenas Wardas buvo osteopatas, menininkas ir tarybinis sąjungininkas, dirbęs su tarybiniu šnipu, norėdamas priversti Keelerį gauti informacijos iš „Profumo“.

Princas Philipas buvo Wardo draugas. Be to Wardas buvo nutapęs princo Philipo ir princesės Margaret portretus. Galų gale Wardas buvo apkaltintas „gyvenimu iš amoralaus uždarbio“ ir pardavė savo karališkuosius meno kūrinius, kad turėtų pinigui teismo procesams. Jis nusižudė nepasibaigus teismo procesui 1963 m. Buvo manoma, nors niekada nebuvo patvirtinta, kad Philipo bendradarbis Anthony Bluntas bandė nusipirkti paveikslus, kad išsaugotų karališkosios šeimos reputaciją.

REKLAMA
REKLAMA

Ar princas Philipas buvo nuogas padavėjas?

Princas Philipas buvo išskirtinio pietų klubo „Ketvirtadienis“ narys, kuris garsėjo laukinių vakarėlių rengimu. 60-ųjų pradžioje buvo padaryta nuotrauka, kurioje nuogas žmogus, apsijuosęs nėriniuotą prijuoste, patiekė gėrimus kitiems klubo nariams. Buvo kalbama, kad tai Philipas, ir nors nebuvo jokių konkrečių įrodymų, kad tai būtų jis, žurnalas „Private Eye“ ilgą laiką Philipą vadino „Nuogu padavėju“.

Ilga nesantaika su princo Andrew žmona

Kai Sarah Ferguson ištekėjo už princo Andrew, pranešama, kad ji buvo mėgstamiausia princo Philipo marti. Kai Fergie ir Andrew santuoka tapo įtempta, ji vis tiek atostogavo su karališkąja šeima. Bet viskas pasikeitė 1992 m.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Fergie viešėjo „Balmoral“ pas karalienę ir princą Philipą, kai britų laikraščio pirmajame puslapyje pasirodė nuotrauka, kurioje Fergie kojų pirštus čiulpė amerikiečių verslininkas Johnas Bryanas. Pranešama, kad princas Philipas nuėjo pas ją su laikraščio kopija, parodė Fergie ir pasakė: „Štai, tik dėl Dievo meilės, eik“.

Po to, kai Fergie ir Andrew išsiskyrė, Fergie buvo apkaltinta bandymu parduoti prieigą prie Andrew. Pranešama, kad visus karališkosios šeimos bandymus įsikišti į šį reikalą Philipas blokavo.

Pranešama, kad 2013 m. Fergie, buvo pakviesta atgal į Balmoral, su sąlyga, kad ji išvyks, kai tik atvyks princas Philipas. Kai princas Philipas dalyvavo princesės Eugenie vestuvėse 2018 m., jis sutiko nusifotografuoti šeimos nuotraukoje – pirmojoje, kurioje yra ir Fergie,

REKLAMA

Netinkami komentarai

Princas Philipas garsėjo ir dėl netinkamų komentarų. Apsilankęs Kinijoje 1986 m., jis britų studentui pasakė: „Jei pasiliksite čia ilgiau, namo grįšite siauromis akimis“.

1998 m. jis pasakė kitam britų keliautojui, kuris žygiavo per Papua Naująją Gvinėją: „Ar sugebėsi išbūti nesuvalgytas?“

2002 m. lankydamasis aborigenų kultūros parke Kvinslande, jis paklausė aborigenų lyderio Williamo Brino: „Ar jūs vis dar mėtote ietis vienas į kitą?“

„Jūs esate moteris, ar ne?“, – jis paklausė moters Kenijoje 1984-aisiais.

2000 m. vykusiame vakarėlyje jis pakomentavo darbo partijos parlamentarų moterų grupę, kurių vardo ženkliukuose buvo parašyta „Ms“, kad „tai tada feministinis kampas“. Kai 2010 m. jis susitiko su škotų „Tory“ lyderiu Annabel Goldie, jie žiūrėjo į popiežiui pagamintą tartaną (aut. pastaba – audinį): „Ar turite tos medžiagos megztinių“, – paklausė jis.

REKLAMA

Jis nemėgo daugybės įžymybių

Kai princas Philipas 2001 m. Eltonui Johnui kalbėjo apie jo automobilį „Aston Martin“, kuris buvo nudažytas „Watford“ futbolo klubo spalvomis, Philipas pasakė: „O tau priklauso tas baisus automobilis?“. Vėliau išgirdęs sero Eltono pasirodymą karališkoje parodoje, Philipas komentavo: „Norėčiau, kad jis išjungtų mikrofoną“.

Kai Philipui buvo pasakyta, kad 2002 m. Madonna atliks James‘o Bondo filmo dainą, jis paklausė: „Ar mums reikės ausų kištukų?“.

Kai 2008 m. jis susitiko su Cate Blanchett ir sužinojo, kad ji dirba „kino industrijoje“, paklausė: „Ar galite pataisyti mano DVD grotuvą? Iš užpakalinės pusės kyšo laidas. Ar galėtumėte pasakyti, kur jis eina?“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų