"Kataliko parlamentaro moralinė pareiga - aiškiai ir viešai išreikšti nepritarimą, ir balsuoti prieš (įstatymo projektą), kuris sudarytų prielaidas teisiškai pripažinti homoseksualų sąjungas", - rašoma vyskupų kreipimesi, remiantis Vatikano Tikėjimo doktrinos kongregacijos direktyva.
Pasak Italijos vyskupų Nuolatinės tarybos, tokių sąjungų įteisinimas "de facto" būtų "iš principo nepriimtinas ir keltų grėsmę socialiniu bei švietimo lygiu". Ganytojai priduria, jog "tos pačios lyties asmenų sąjungų įteisinimas (būtų) netgi dar rimtesnė problema".
Vasario 8 dieną Italijos vyriausybė pateikė įstatymo projektą, numatantį pripažinti nesusituokusias gėjų ir heteroseksualų poras teisėtomis - centristų ir kairiųjų vyriausybė tai padaryti pažadėjo per praėjusių metų balandį vykusius rinkimus, kuriuose jai teko smarkiai susigrumti su politiniais varžovais.
Vyskupų raginimams pritarė keli katalikybę praktikuojantys ministrai, išskyrus centristų deleguotą teisingumo ministrą Clemente Mastella (Klementę Mastelą).
Įstatymo projektą turi priimti pralamentas, kur tiek pozicijoje, tiek opozicijoje esama praktikuojančių katalikų.
"Krikščioniui būtų nesuderinama pritarti faktiniam (tokių) sąjungų įteisinimui", - teigiama vyskupų laiške.
Vatikanas ir popiežius Benediktas XVI jau ne sykį atvirai pasisako prieš Italijoje parengtą įstatymo projektą dėl civilinių sąjungų pripažinimo, ir tuo užsitraukia Italijos kairiųjų kaltinimus kišimusi į valstybės reikalus.
Kovo 13 dieną popiežius paskelbė ganytojišką paraginimą, kuriame kvietė "katalikus politikus ir įstatymų leidėjus <...> priimti ir remti įstatymus, įkvėptus prigimtinių žmogaus vertybių".
"Šios vertybės neginčijamos", - rašė popiežius ir tarp jų išvardino "pagarbą žmogaus gyvybei, jos gynimą nuo pradėjimo iki natūralios mirties, bei šeimą, sukurtą vyro ir moters santuokos pagrindu".