ISW analitikai pažymi, kad Kremlius planavo perduoti neįvardytas raketas ir kitą karinę įrangą hučių judėjimui Jemene, tačiau po JAV ir Saudo Arabijos diplomatinio spaudimo to nepadarė.
„Skelbiamas Rusijos planas pabrėžia jos stiprėjančią karinę partnerystę su Iranu ir rodo, kad Rusija tikriausiai siekia panaudoti Irano parankinius netiesioginei konfrontacijai su Vakarais ir daryti įtaką Vakarų priimamiems sprendimams“, – teigė ISW.
JAV pareigūnai, kaip pranešama, pareiškė, kad Rusija hučių apginklavimą ir konsultavimą laikė atsakomąja priemone už tai, kad JAV panaikino kai kuriuos apribojimus Ukrainai naudoti JAV perduotus ginklus smūgiams Rusijos teritorijoje.
Pasak ISW ekspertų, Vladimiro Putino noras svarstyti apie paramą hučiams, kurie atakuoja Izraelį ir tarptautinę laivybą, yra dalis gilėjančio Rusijos ir Irano karinio bendradarbiavimo ir vis didėjančios Rusijos priklausomybės nuo Irano dėl didelio tikslumo ginklų ir jų komponentų.
Padidėjęs Rusijos noras išnaudoti Iraną ir jo parankinius netiesioginei konfrontacijai su Vakarais sužlugdys Rusijos pastangas vaizduoti savo užsienio politiką Artimuosiuose Rytuose kaip subalansuotą ir gali dar labiau apsunkinti santykius su šalimis, kurioms kelia nerimą Rusijos ir Irano bendradarbiavimas, teigia ISW analitikai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!