Čilės teismas išdavė orderį areštuoti penkis buvusio karinio diktatoriaus Augusto Pinocheto vaikus ir našlę, - praneša "BBC".
Buvusio Lotynų Amerikos šalies valdytojo šeimos nariai kaltinami pinigų grobstymu. Be to, bylose dėl korupcijos, susijusios su valstybinės santaupomis, slepiamomis D. Britanijos bankų sąskaitose, išduota dar beveik 20 areštų.
Pinochetas, vadovavęs Čilei nuo 1973 iki 1990 m. mirė pernai metų gruodžio mėnesį, teismui nespėjus pateikti jam kaltinimus dėl žmogaus teisių pažeidimo ir korupcijos.
Jo karinio valdymo metu buvo nužudyti arba „dingo“ daugiau nei 3000 žmonių.
Pasak policijos atstovo Arturo Herreros, jau areštuota generolo našlė Lucia Hiriart, du jo vaikai ir keletas kitų įtariamųjų. Tarp įtariamųjų yra ir buvusi Pinocheto asmeninė sekretorė Monika Ananias bei jo advokatas Gustavo Collao. Įtariami ir mažiausiai trys buvę armijos generolai: Jorge Ballerino, Guillermo Garinas ir Hektoras Letelier.
Teisėjas Carlosas Cerda pasakė, kad esama rimtų įrodymų, kad įtariamieji „dalyvavo netinkamai naudojant iždo lėšas“.
Čilės vidaus reikalų ministras Felipe‘as Harboe teigė, kad orderis areštuoti buvo juridinis sprendimas, tačiau nuo tolimesnių komentarų atsisakė.
Teisėjas Cerda tiria bylą, kurioje įtariama, kad generolas Pinochetas nuslėpė 27 mln. dolerių, padedamas Vašingtone esančio „Riggs“ banko.
2004 m. JAV Senato tyrimo metu buvo atrasta šimtai bankų sąskaitų Pinocheto ir jo giminaičių vardu. Dėl jų buvo vykdomi tyrimai, įtariant mokesčių vengimu, sukčiavimu ir grobstymu.
Pinocheto neliečiamumas baigėsi 2000 m. ir jis imtas kaltinti dėl žmogaus teisių pažeidimo ir mokesčių vengimo. Pasak jo advokatų, generolas negalėjo apginti savęs dėl sveikatos problemų.
2006 m. Augusto Pinochetas mirė nuo širdies smūgio sulaukęs 91 m., būdamas namų arešte.