Iš Baltųjų rūmų – Trumpo keiksmai ir užuominos apie lyties organų apsaugas

Trečiadienis buvo keista diena būti vizito atvykusiu Suomijos prezidentu Baltuosiuose rūmuose: iškilmingas sutikimas, pokalbis Ovaliajame kabinete ir... Donaldo Trumpo keiksmai priešams bei užuominos apie lyties organų apsauginius raiščius.

Sėdėdami priešais puošnų Ovaliojo kabineto židinį, prezidentas Sauli Niinisto ir D. Trumpas išoriškai priminė bet kokius du lyderius, pradedančius dvišalį susitikimą.

Tačiau dėl galimos D. Trumpo apkaltos ūžiančiame Vašingtone ir, ypač, Baltuosiuose rūmuose normalūs dalykai baigėsi.

S. Niinisto nejudėdamas sėdėjo visas 17 minučių, kol truko D. Trumpo monologai reporteriams apie „gėdingą“ jo prezidentavimo puolimą.

Tačiau svečias iš Europos negalėjo suvaldyti savo akių: jos mirksėjo ir vartėsi, regis, išreikšdamos visas emocijas nuo sumišimo iki akivaizdaus skausmo D. Trumpui pozavimą fotografams pavertus improvizuota ir išties įsimintina spaudos konferencija.

Gal net ne spaudos konferencija, o įtūžio šauksmu.

„X raištis“

Pagrindinis D. Trumpo įniršio strėlių taikinys buvo jo apkaltos tyrimui Kongrese vadovaujantis demokratas Adamas Schiffas.

„Gudrus, nedoras žmogus“, – pareiškė D. Trumpas.

Lygindamas „prastuolį“ A. Schiffą su savo valstybės sekretoriumi Mike'u Pompeo, D. Trumpas sakė, kad šis Atstovų Rūmų narys „negalėtų nešioti jo X raiščio“.

„Suprantat?“ – pridūrė D. Trumpas.

Daugelis suomių žurnalistų, atlydėjusių savo prezidentą į Vašingtoną, akivaizdu, nesuprato.

Aiškindamas, ką turėjo galvoje, D. Trumpas užsiminė ieškojęs subtilesnio būdo pasakyti, kad A. Schiffas negalėtų nešioti M. Pompeo lyties organų apsauginio raiščio. Tokius raiščius nešioja sportininkai vyrai, o visas posakis reikštų, kad A. Schiffas negali dirbti taip gerai kaip M. Pompeo.

D. Trumpas skundėsi, kad turėjo ieškoti švelnesnio žodžio, nes antraip „korumpuota, apsimetėliška, apgavikiška“ žiniasklaida užsipultų jį dėl pavartotos vulgarybės.

REKLAMA

Ir nesvarbu, kad vos prieš valandą D. Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“ apkaltos procesą apibūdino didžiosiomis raidėmis parašytu žodžiu „Š...“.

Laimės paieškos

D. Trumpas kaltinamas tuo, kad vasarą per pokalbį telefonu spaudė Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį ištirti tai, ką vadina vieno realiausių pretendentų varžytis su juo 2020 metų prezidento rinkimuose, demokrato Joe Bideno korupcija.

Pasakyti, kad respublikonų prezidentas manosi nepadaręs nieko bloga, būtų labai santūri frazė.

„Tai buvo labai geras pokalbis, – pareiškė D. Trumpas. – Tobulas.“

O A. Schiffo pateikiamas šio pokalbio apibūdinimas esąs „sufabrikuotas, baisus, gėdingas“.

„Tai turėtų būti nusikalstama, tai turėtų būti išdavikiška, – sakė D. Trumpas. – Jie turėtų tirti jį dėl išdavystės.“

Vėl ir vėl D. Trumpas liejo pyktį dėl A. Schiffo ir Atstovų Rūmų lyderės demokratės Nancy Pelosi, o suglumęs Suomijos prezidentas ir Ovaliajame kabinete susirinkęs žurnalistų būrelis klausėsi tylėdami.

Kartkartėmis D. Trumpo protas nuklysdavo prie džiugesnių minčių.

Du kartus jis ilgesingai užsiminė apie matytus Kinijos karinio parado, skirto 70-osioms komunistų valdymo metinėms, vaizdus.

D. Trumpas dažnai reiškia susižavėjimą kariniais paradais, o šįkart pasakė: „Kai žiūriu į tą paradą su kariškiais, milijonais žmonių ir visais kitais dalykais, [galvoju, kad] mums geriau susiprotėti.“

Tačiau galiausiai prezidento dėmesio sulaukė ir Suomija.

Vienam suomių reporteriui paklausus, ko būtų galima pasimokyti iš Suomijos, kuri, kaip rodo Jungtinių Tautų tyrimas, yra laimingiausia šalis pasaulyje, D. Trumpas atsakė: „Na, atsikratai Pelosi ir atsikratai gudraus Schiffo.“

Ši mintis buvo paini, kaip ir daugeliu kitų atvejų, bet aiškiai atspindi kažką panašaus į didžiausią D. Trumpo svajonę.

„Suomija yra laiminga šalis“, – pasakė JAV lyderis ir, atsigręždamas į kone visai pamirštą S. Niinsto, pridūrė: „Jis taip pat yra laimingas lyderis.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų