Ukrainoje pradėtas tyrimas dėl Trumpo skandale minimo buvusio prokuroro

Ukraina pradėjo tyrimą dėl buvusio generalinio prokuroro Jurijaus Lucenkos, figūruojančio informatoriaus skunde dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo.

J. Lucenka, kuris rugpjūtį buvo atleistas iš generalinio prokuroro posto, įtariamas „pagalba nelegaliam lošimo verslui“, antradienį naujienų agentūrai AFP sakė Ukrainos valstybinio tyrimų biuro atstovė Anželika Ivanova.

Tyrimas buvo pradėtas paprašius Ukrainos įstatymų leidėjams, sakė atstovė, bet įtarimų plačiau nekomentavo.

Naujienų agentūra „Interfax“ pranešė, kad tyrimas buvo pradėtas po įtakingo parlamentaro Davydo Arachamijos, priklausančio prezidento Volodymyro Zelenskio partijai, pareiškimo.

Pareiškimas viešai neskelbiamas, bet J. Lucenka, kuris šiuo metu yra Londone, bet kokius įtarimus neigia.

„Reikia turėti lakią vaizduotę kaltinti mane tuo, ką sako p. Arachamija“, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ parašė J. Lucenka.

Praėjusią savaitę J. Lucenka rašė, kad skundas dėl jo piktnaudžiavimo įgaliojimais, kurį pateikė vienas saugumo tarnybų darbuotojas, yra „manipuliacinis ir neteisingas“.

Tuo tarpu praėjusią savaitę paskelbtame JAV informatoriaus skunde teigiama, kad D. Trumpas liepos mėnesį telefonu kalbėdamasis su V. Zelenskiu bandė stumti savo asmeninius interesus, vadino J. Lucenką geru prokuroru ir siūlė palikti jį jo poste.

D. Trumpas ir jo sąjungininkai teigia, jog buvęs JAV viceprezidentas Joe Bidenas, vienas iš realiausių pretendentų varžytis su prezidentu 2020 metų rinkimuose, 2015–2016 metais spaudė Kijevą atleisti ankstesnį generalinį prokurorą Viktorą Šokiną, kad apsaugotų savo sūnų Hunterį (Hanterį), tuo metu dirbusį korupcija kaltinamos dujų kompanijos „Burisma“ valdyboje.

Europos Sąjungos šalys ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF) taip pat ragino nušalinti V. Šokiną.

REKLAMA

J. Lucenka yra sakęs, kad dėl Bidenų reikalo susitiko su D. Trumpo advokatu Rudi Giuliani, bet galiausiai nebuvę priežasties pagal Ukrainos įstatymus vykdyti tyrimą jų atžvilgiu.

JAV informatoriaus skunde sakoma, kad anksčiau šiais metais J. Lucenka pareiškė įtarimų dėl Bidenų veiklos Ukrainoje ir teigė, kad buvusi JAV ambasadorė Marie Yovanovitch trukdė Ukrainos teisėsaugai.

Panašiai kalba D. Trumpo šalininkai.

M. Yovanovitch gegužės mėnesį buvo atšaukta iš savo posto, o dabar buvo iškviesta liudyti JAV Kongreso komitetuose Atstovų Rūmams pradėjus D. Trumpo apkaltos tyrimą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų