JAV patvirtino, kad Sirijos prezidento pajėgos gegužę panaudojo cheminį ginklą

Jungtinės Valstijos patvirtino, kad Sirijos prezidento Basharo al Assado  pajėgos gegužę panaudojo cheminį ginklą, ketvirtadienį pranešė JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo ir pažadėjo į tai atsakyti.

„Jungtinės Valstijos padarė išvadą, kad Assado režimas panaudojo chlorą kaip cheminį ginklą“, – sakė žurnalistams M. Pompeo ir pridūrė, kad į tą ataką „neliks neatsakyta“.

Pasak JAV, gegužės 19 dieną per puolimą paskutinėje sukilėlių tvirtovėje Idlibe B. al Assado pajėgos panaudojo chlorą.

„Jungtinės Valstijos neleis, kad į šias atakas liktų neatsakyta, ir netoleruosime tų, kurie pasirenka slėpti šiuos žiaurumus, – kalbėjo M. Pompeo, – Jungtinės Valstijos ir toliau spaus klastingą Assado režimą nutraukti smurtą, nukreiptą į Sirijos civilius, ir dalyvauti JT vadovaujamame politiniame procese.“

Kiek anksčiau JAV skelbė, kad įtaria, jog gegužės mėnesį per puolimą Idlibe buvo panaudotas cheminis ginklas, bet tam patvirtinti joms reikėjo daugiau informacijos.

Tarptautiniai tyrėjai sako, kad Rusijos remiamos B. al Assado pajėgos, bandydamos brutaliai užbaigti pilietinį karą, nekart yra panaudojusios cheminį ginklą prieš civilių taikinius.

Buvęs JAV prezidentas Barackas Obama yra pavadinęs cheminių ginklų panaudojimą raudona linija, bet taip ir neleido imtis karinio atsako.

Tuo metu dabartinio šalies vadovo Donaldo Trumpo įsakymu 2017 metais Jungtinės Valstijos smogė vienai Sirijos bazei 59 sparnuotosiomis raketomis – tai buvo padaryta po įtariamos zarino atakos sukilėlių kontroliuotame Chan Šeichūno mieste Idlibo provincijoje, per kurią žuvo daugiau kaip 80 žmonių.

Tačiau ketvirtadienį paskelbtos išvados rodo, kad B. al Assado režimo tai neatgrasė, o M. Pompeo nepatikslino, kokių tolesnių žingsnių planuojama imtis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų