Dvasinis lyderis nepaminėjo nė vieno kandidato pavardės, bet manoma, jog jis pasisakė prieš 69-erių reformistų kandidatą Masoudą Pezeshkianą.
„Tas, kuris bent kiek prieštarauja revoliucijai [...] arba islamo sistemai, jums nėra reikalingas“, – sakė A. Khamenei.
„Asmuo, kuris saistosi su JAV ir įsivaizduoja, kad be jos pagalbos nėra įmanoma šalyje žengti žingsnio, nebus jums geras kolega“, – pridūrė jis.
M. Pezeshkianas, širdies chirurgas, vėliausiose kalbose skatino Iraną grįžti prie 2015 metų branduolinio susitarimo ir gerinti santykius su Vakarais.
Jis prieš prezidentinę kampaniją buvo mažai kam žinomas, bet pastarosiomis savaitėmis pritraukė dideles minias į savo kalbas Teherane ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose.
M. Pezeshkianas bando pritaikyti praėjusių populiarių reformistų, kurie siekė pakeisti teokratinę sistemą iš vidaus, prezidentinių kampanijų simbolius.
Jo kampanijos šūkis „Už Iraną“, labiau orientuotas ne į religiją, bet į nacionalizmą, atspindi buvusio reformisto prezidento Mohammado Khatami kampanijos lozungą.
Anksčiau šiais metais vykę parlamento rinkimai susilaukė rekordiškai mažo rinkėjų aktyvumo.
Sostinės Teherano rinkėjai, kalbėję su naujienų agentūra „The Associated Press“, išreiškė apatiją dėl rinkimų, nes Iranas susiduria su Vakarų sankcijų sužlugdyta ekonomika ir pastaraisiais metais vykusių plačių antivyriausybinių protestų.
Rinkimai įvyks penktadienį. Dėl prezidento posto susigrums šeši kandidatai. Jei nė vienas jų nesurinks daugiau kaip 50 proc. balsų, nugalėtojui išaiškinti gali prireikti antro turo.
Rinkimai rengiami po to, kai gegužę per sraigtasparnio katastrofą žuvo Irano prezidentas Ebraimas Raisi.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!