Iranas gali panaudoti naftą kaip politinį ginklą konflikto, susijusio su šalies branduoline programa, atveju, pareiškė Irano energetikos ministras Rostamas Kasemi.
Įtampa dėl Teherano branduolinės programos sustiprėjo po to, kai Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) pranešė, kad Iranas kuria atominę bombą.
Iranas perspėjo, kad jo atsakas į sankcijas bus smūgis Vakarų interesams Persijos įlankoje. Analitikų nuomone, gali būti uždarytas Ormūzo sąsiauris, per kurį transportuojama nemaža dalis naftos į pasaulinę rinką.
Kartu R. Kasemi pareiškė, kad Irano ekonomika priklauso nuo naftos, transportuojamos per Ormūzo sąsiaurį, eksporto, ir pabrėžė nemanąs, kad gali kilti sunkumų dėl eksporto.
JAV energetikos informacijos valdybos prognozėmis, 2009 metais per sąsiaurį transportuota 15,5 mln. barelių naftos, arba apie trečdalį visos naftos, transportuojamos jūra.
Per 6,4 km pločio sąsiaurį tarp Irano ir Omano teka pagrindinė dalis naftos, eksportuojamos iš Saudo Arabijos, Irano, JAE, Kuveito ir Irako, ir beveik visos suskystintos gamtinės dujos iš Kataro. Apie 75 proc. naftos iš Persijos įlankos patenka į Azijos šalis, visų pirma, į Japoniją, Indiją, Pietų Korėją ir Kiniją.
Taip pat skaitykite:
Iranas: Izraelis per silpnas ir niekada mūsų neužpuls
ES neapsisprendžia dėl sankcijų Iranui