• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Irakui vis dar reikalinga tarptautinė karinė parama, tačiau dar svarbesnis - tarptautinės bendruomenės indėlis į "posadaminės" epochos valstybės rekonstrukciją ekonominėje, socialinėje ir kultūrinėje sferoje.

REKLAMA
REKLAMA

Tai interviu BNS penktadienį Vilniuje apsilankęs sakė Irako ambasadorius Lenkijoje Walidas Hamidas Shiltaghas (Validas Hamidas Šiltagas). Ambasadoriaus teigimu, Irakas suinteresuotas plėtoti pernai užmegztus diplomatinius santykius su Lietuva. Planuojama, kad artimiausiais mėnesiais Irako ambasadorius Lenkijoje bus paskirtas atstovauti savo šaliai ir Lietuvoje.

REKLAMA

"Mūsų valstybėje, dalyvaujant daugianacionalinėms pajėgoms, intensyviai ruošiamos Irako saugumo pajėgos, kurios perima atsakomybę už saugumą šalies viduje. Mums svarbu, kad daugianacionalinės pajėgos, taip pat - ir Lietuvos kariai, ir toliau išliktų Irake, ypač mūsų kariuomenės mokymo misijose", - sakė ambasadorius W.H.Shiltaghas.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuva neseniai paskelbė, kad nebesiųs pamainos Pietų Irake, Basros regione tarnaujančiam 50-ies karių būriui, tačiau jos kariai toliau dalyvaus sąjungininkų organizuotose Irako kariuomenės mokymo misijose.

"Ne ką mažiau svarbi Vakarų valstybių politinė, moralinė ir praktinė parama, atkuriant Irako ūkį. Mes - turtinga šalis, turinti ne vien dideles naftos atsargas, bet ir naudingų iškasenų, ir galime sumokėti už savo šalies atkūrimą. Mums labai reikšminga Vakarų valstybių, taip pat ir Lietuvos specialistų patirtis tiesiant kelius ir tiltus, atkuriant vandens tiekimo ir energetikos sistemas, statant mokyklas ir sveikatos apsaugos įstaigas", - sakė Irako ambasadorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak W.H.Shiltagho, Iraką domina galimybė organizuoti studentų mainus, kuo daugiau jaunų žmonių atsiųsti studijuoti į Europą, taip pat - ir Lietuvą.

"Labai norėčiau pamatyti Lietuvos verslininkus ir investuotojus Irake, kur jau daugiau kaip 30 provincijų yra saugios ir stabilios. Dauguma žmonių Iraką mato tik per televiziją, ir regi neteisingą vaizdą. Vaizdai iš Bagdado neatspindi padėties visoje šalyje. Mes galime sudaryti saugias sąlygas jūsų bendrovių investicijoms ir veiklai Irake", - sakė W.H.Shiltaghas.

REKLAMA

Ambasadorius pabrėžė, kad visos šalies parlamente atstovaujamos partijos, etninės bei religinės grupės remia premjero Nourio al-Malikio vadovaujamos vyriausybės įgyvendinamą saugumo sustiprinimo planą. W.H.Shiltaghas sakė nepritariąs teiginiams, kad smurto proveržiai tarp įvairių etninių ir religinių grupių gali peraugti į pilietinį karą.

REKLAMA

"Teroristinių išpuolių visoje šalyje, nekalbant apie Bagdadą, pastaruoju metu sumažėjo 60-70 procentų. Teroristai - organizacijos "al Qaeda" smogikai, nuverstojo (diktatoriaus - red.) Saddamo Husseino šalininkai, kitų ekstremistinių grupuočių atstovai siekia būti matomi, todėl rengia vis žiauresnius išpuolius. Tačiau mūsų šalyje nuo neatmenamų laikų gyveno įvairių tautų ir religijų atstovai, ir jų nepavyks tarpusavyje sukiršinti", - kalbėjo Irako ambasadorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pabrėžė, kad dalyvaujant regiono valstybėms, Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nuolatinėms narėms ir tarptautinėms bei regioninėms organizacijoms, kovo 10 dieną Bagdade surengtas pirmasis nuo 1990 metų tarptautinis forumas, kuriame kalbėta apie Irake vykstantį smurtą, taikų konflikto sureguliavimą ir nacionalinį susitaikymą bei šalies atkūrimą.

REKLAMA

S.Husseino diktatūros metais W.H.Shiltaghas atsisakė stoti į valdančiosios "Baath" partijos gretas todėl buvo pašalintas iš studijų universitete, buvo priverstas emigruoti. Gyvendamas Maskvoje, jis įgijo tarptautinės teisės daktaro laipsnį, vėliau dirbo Kuveite teisininku. 1990 metais Irakui įsiveržus į Kuveitą, W.H.Shiltaghas dešimtmetį gyveno Švedijoje, o žlugus S.Husseino režimui, grįžo į Iraką.

W.H.Shiltaghas yra vienas Irako žmogaus teisių draugijos įkūrėjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų