Kova su globaline ekonomine krize viso pasaulio vyriausybėms jau kainavo 10 trilijonų dolerių, savo pranešime skelbia Tarptautinis valiutos fondas. TVF teigia, kad turtingų valstybių vyriausybės kovai su ekonomine krize metė 9,2 mlrd. dolerių, o besivystančios valstybės – 1,6 trilijonus.
1,9 mlrd. dolerių buvo buvo skirti aktyvų pirkimui finansiniame sektoriuje, o likę pinigai buvo išleisti valstybės garantijoms.
Vyriausybės veikiausiai atgaus išleistus pinigus, kai ekonomika atsigaus, tačiau dideli biudžeto deficitai išliks.
TVF prognozuoja, kad 20 turtingiausių pasaulio valstybių deficito biudžetas šiemet sieks apie 10,2 proc. BVP. Daugumai G-20 šalių tai bus didžiausias skaičius nuo pat Antrojo pasaulinio karo pabaigos. Prognozuojama, kad didžiausias biudžeto deficitas – 13,5 proc. BVP – bus JAV. Didžiojoje Britanijoje biudžeto deficitas turėtų siekti 11,6 proc. BVP, o Japonijoje – 10,3 proc. BVP.
Ekonominė krizė turės ir itin neigiamų ilgalaikių padarinių. Japonijos vyriausybės skola 2014 metais turėtų siekti 239 proc. BVP, Italijos – 132 proc., JAV – 112 proc, o Didžiojoje Britanijoje – 99,7 proc. BVP.