UNIAN, cituodama minėtą leidinį, rašo, kad Ukrainos mūšio laukuose karo ateitis virsta dabartimi, o tūkstančiai dronų skraido danguje.
Teigiama, kad tokie dronai, įskaitant ir juos valdančius asmenis, pasitelkia dirbtinio intelekto sistemas tam, kad būtų išvengta kliūčių ir pavyktų atpažinti taikinius.
Be to, atkreipiamas dėmesys, kad būtent dirbtinio intelekto pagrindu pagrįstos sistemos taip pat leidžia nuspėti, kur tiksliai reikia suduoti smūgį.
Tiek Rusija, tiek Ukraina bando naudoti pažangesnes technologijas, dėl kurių būtų galima atlaikyti priešo atakas ir galiausiai įveikti gynybos linijas.
Pasak autorių, stebėtis technologine pažanga nevertėtų, mat karas visuomet skatina griebtis inovatyvių sprendimų. O šiandieną, kaip teigiama publikacijoje, pokyčiai yra „itin greiti ir jie turės daug didesnį efektą“.
„Ateities karai nebus apie tai, kas turės daugiau žmonių ar geriausius lėktuvus, laivus ir tankus. Vietoje to vis labiau dominuos autonominės ginklų sistemos ir galingi algoritmai“, – sakoma leidinyje.
Tačiau, kaip teigiama publikacijoje, JAV šiuo metu nėra pasirengusi galimiems karams ateityje – esą tam nėra pasirengęs ne tik karinis šalies personalas, bet naudojama karinė technika, pavyzdžiui, tankai, taip pat nėra pritaikyti apsisaugojimui nuo bepiločių lėktuvų smūgių.
„Foreign Affairs“ rašo, kad jei JAV nori išlikti primaujančia valstybe, ji turi keisti dabartinį kursą ir reformuoti ginkluotųjų pajėgų struktūrą, taktiką, taip pat turėtų keistis ir vadovybės ugdymo ypatybės.
Pasak leidinio, JAV turi įsigyti naujo tipo įrangos, geriau apmokyti karius valdyti dronus ir naudoti dirbtinį intelektą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!