REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Williamas Hague'as (Viljamas Heigas) pirmadienį įspėjo Rusiją, kad Europos Sąjunga yra pasirengusi įvesti daugiau sankcijų dėl krizės Ukrainoje, jei tai bus būtina.

REKLAMA
REKLAMA

 

W.Hague'as tai pareiškė atvykęs į Liuksemburgą dalyvauti Bendrijos šalių užsienio reikalų ministrų pasitarime, kuriame prieš penktadienį numatytą ES lyderių susitikimą ketinama aptarti papildomų sankcijų Rusijai klausimą.

REKLAMA

„(Rusijos prezidentas Vladimiras) Putinas neturėtų abejoti tuo, kad mes Europos Sąjungoje esame pasirengę imtis tų priemonių“, - sakė žurnalistams W.Hague'as.

„Buvo daug dirbta rengiant platesnes sankcijas Rusijai“, - pridūrė jis.

„Tai bus nuspręsta penktadienį. Manau, iki penktadienio pamatysime, kaip Rusija reaguoja į taikos planą“, - sakė britų diplomatijos vadovas.

Į Liuksemburgą atvykęs Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas (Karlas Biltas) savo ruožtu apkaltino Rusiją, kad ji „visu greičiu tęsia propagandinį karą, ir nėra jokių ženklų, kad ji uždaro sieną“.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ministro, jei Rusija nepakeis kurso, ji turi sulaukti griežtesnių sankcijų.

ES keliais etapais jau yra įvedusi tam tikras sankcijas Rusijai dėl jos vaidmens Ukrainos krizėje, tačiau delsia prieš ją imtis griežtesnių ekonominių priemonių, nes kai kurios Bendrijos narės būgštauja, kad tai smarkiai pakenks santykiams su pagrindine energijos išteklių tiekėja.

 

Ukrainos krizė dominuos ES užsienio reikalų ministrų susitikime

Europos Sąjungos (ES) šalių užsienio reikalų ministrai pirmadienį rengia susitikimą, kuriame neabejotinai dominuos Ukrainos klausimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susitikimas vyks tvyrant nežiniai dėl tikrųjų Rusijos ketinimų ir likus kelioms dienoms iki numatyto istorinės asociacijos sutarties su Kijevu pasirašymo.

Sutelkusios dėmesį į vieną krizę, ES narės taip pat turi susitarti dėl politikos Irako atžvilgiu. Ši šalis atsidūrė prie subyrėjimo slenksčio, veikiama konflikto Sirijoje, kuris destabilizuoja padėtį Artimuosiuose Rytuose ir provokuoja pabėgėlių egzodą į ES.

Asociacijos sutartis, kurią penktadienį Briuselyje pasirašys ES lyderiai ir naujasis Vakarų remiamas Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, yra būtent tas dokumentas, kuris išprovokavo dabartinę krizę, Maskvai dedant visas pastangas, kad ši buvusi sovietinė respublika neištrūktų iš jos orbitos.

REKLAMA

Bendrijos lyderiai vis dar mėgina išsiaiškinti, kokie yra tikrieji Kremliaus šeimininko Vladimiro Putino, kuris praėjusią savaitę sukąstais dantimis pasveikino Kijevo paskelbtas paliaubas ir tuo pat metu nurodė kariuomenei pradėti iš anksto neskelbtas didžiules pratybas, ketinimai.

Ar V.Putinas nori derybomis pasiekto susitarimo ar visgi ketina toliau destabilizuoti padėtį Ukrainoje, kad išlaikytų ten savo įtaką? Galbūt jis netgi rengiasi aneksuoti daugiau Ukrainos teritorijų, kaip nutiko Kryme?

Rusijos veiksmai „pateikia prieštaringą vaizdą“, sakė vienas ES pareigūnas.

Ir V.Putinas, ir P.Porošenka sekmadienį pasisakė už dialogą siekiant užbaigti prorusiškų separatistų sukilimą, kuris sukėlė grėsmę Ukrainos išlikimui, o Europą nustūmė prie karo slenksčio.

REKLAMA

Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas dalyvaus pirmadienį Liuksemburge vyksiančiame ministrų susitikime, kuriam pirmininkaus ES užsienio politikos vadovė Catherine Ashton (Ketrin Ašton), ir bus įdėmiai išklausytas, nurodė Bendrijos pareigūnai.

Penktadienį Vašingtonas paskelbė sankcijas dar septyniems Ukrainos separatistams. Jis nori, kad griežtesnių baudžiamųjų priemonių imtųsi ir neryžtingumą šiuo klausimu demonstruojanti ES, kur grupė valstybių, tarp jų Prancūzija ir Vokietija, labai nerimauja, kad dėl tokių žingsnių gali nukentėti labai svarbūs jų prekybiniai ryšiai su Rusija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

ES dėl krizės Ukrainoje jau taiko kelionių draudimą ir turto įšaldymą daugiau nei 60 asmenų, tarp jų grupei žmonių iš artimiausios V.Putino aplinkos. Šios sankcijos įvestos kaip „antroji baudžiamųjų priemonių fazė“. Tačiau Bendrija kol kas delsia imtis baudžiamųjų priemonių, kurios būtų nukreiptos prieš konkrečius sektorius - tai trečioji sankcijų fazė, nuo kurios nukentėtų abi pusės.

Klausimas dėl tolesnių sankcijų „labai priklauso nuo to, kaip toliau klostytis situacija vietoje“, pabrėžė vienas Bendrijos pareigūnas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų