Egipte pirmadienį vyksta referendumas dėl konstitucijos pataisų, kurios padėtų vyriausybei išstumti opozicijoje esančius islamistus iš šalies politinio gyvenimo, tačiau rinkėjai balsuoja labai vangiai.
Visos didžiausios opozicinės partijos, tarp jų įtakinga Musulmonų brolija, paragino savo šalininkus boikotuoti referendumą, teigdamos, jog negali būti tikros, kad balsavimas bus sąžiningas.
Po sekmadienį vykusių nedidelių protestų pirmadienį sostinės Kairo centre buvo sutelkti šimtai policininkų su visomis riaušių malšinimo priemonėmis, kad būtų užkirstas kelias bet kokiems galimiems neramumams.
Vyriausybė sako, kad šis referendumas yra dalis laipsniškų reformų programos, kuria norima suteikti daugiau galių parlamentui.
Tačiau iš esmės šiomis permainomis siekiama suteikti valdžiai priemones, kurias pasitelkusi ji galėtų užkirsti kelią užsiimti politine veikla Musulmonų brolijai. Šis judėjimas 2005-aisiais laimėjo penktadalį vietų parlamente ir būtų pasirodęs dar geriau, jei rinkimuose būtų dalyvavę daugiau jos kandidatų.
Stebėtojai sako, kad Egipte į plebiscitus tradiciškai ateina itin mažai rinkėjų, tačiau valdžia, atsižvelgdama į tokią padėtį, organizuoja transporto priemones valstybės pareigūnams ir viešojo sektoriaus tarnautojams atvežti į balsavimo apylinkes.
Musulmonų brolija, didžiausia opozicinė politinė jėga ir pagrindinė valdančiosios Nacionalinės demokratų partijos varžovė, sekmadienį sakė, kad Egipto laukia niūri ateitis, jei referendume bus pritarta permainoms.
"Jie palaidojo visų mūsų viltis, - "Reuters" sakė Musulmonų brolijos lyderis Mohamedas Mahdi Akefas (Mohanedas Mahdis Akefas). - Visi, kurie turėjo nors dalelę vilties, dabar priversti jos atsisakyti".
Žmogaus teisių gynėjai Egipte ir kitose šalyse kritikavo konstitucijos pataisas, kurios įtvirtintų plačius vyriausybės valdžios įgaliojimus sulaikyti žmones kovos su terorizmu pretekstu.