Prezidentas paskelbė apie 25 mlrd. dolerių (22,24 mlrd. eurų) pradinį plano finansavimą. Bendrai, pasak jo, sistema galėtų kainuoti maždaug 175 mlrd. dolerių (155,68 mlrd. eurų).
„Per rinkimų kampaniją pažadėjau Amerikos žmonėms, kad pastatysiu moderniausią raketinės gynybos skydą, – Baltuosiuose rūmuose sakė D. Trumpas. – Šiandien su malonumu pranešu, kad oficialiai atrinkome architektūrą šiai moderniausiai sistemai.“
„Visiškai užbaigtas „Auksinis kupolas“ galės perimti raketas, net jei jos būtų paleistos iš kitų pasaulio pusių ir net jei jos būtų paleistos iš kosmoso. Tai labai svarbu mūsų šalies sėkmei ir net išlikimui“, – pabrėžė D. Trumpas.
Jis pranešė, kad šioms pastangoms vadovaus JAV kosmoso pajėgų generolas Michaelas Guetleinas ir kad Kanada išreiškė susidomėjimą dalyvavimu, nes „taip pat nori turėti apsaugą“.
Nors D. Trumpas kaip bendrą kainą nurodė 175 mlrd. dolerių, Kongreso biudžeto biuras yra apskaičiavęs, kad kosmose dislokuotos gaudomosios raketos, galinčios perimti kažkiek tarpžemyninių balistinių raketų, per 20 metų gali atsieiti nuo 161 mlrd. dolerių (143,23 mlrd. eurų) iki 542 mlrd. dolerių (482,16 mlrd. eurų).
„Auksinio kupolo“ tikslai yra platesnės apimties. D. Trumpas sakė, kad pagal planą „naujos kartos technologijos bus dislokuotos sausumoje, jūroje ir kosmose, įskaitant kosmose dislokuojamus jutiklius ir gaudomąsias raketas“.
Šalia D. Trumpo buvęs gynybos sekretorius Pete'as Hegsethas sakė, kad šia sistema siekiama apsaugoti JAV teritoriją nuo sparnuotųjų raketų, balistinių raketų, hipergarsinių raketų ir dronų, nesvarbu ar šios raketos ir dronai būtų įprastiniai, ar branduoliniai ginklai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!