Daugiau kaip ketvirtadalis Ukrainos piliečių mano, kad prezidento įgaliojimai turi būti iš dalies atkurti, ir maždaug du trečdaliai nesutinka, kad prezidento pareigos turi būti tik simbolinės, rodo sociologinė apklausa, kurią surengė kompanija "Research &Branding Group".
Apklausa buvo surengta šių metų sausio 29 - vasario 4 dienomis 24-iose Ukrainos ir Krymo srityse.
Kompanijos steigėjas sociologas Jevhenas Kopatka spaudos konferencijoje pirmadienį pranešė, kad 28 proc. respondentų sutinka, jog prezidento įgaliojimai turi būti dalinai atkurti, priešingos nuomonės yra 38 proc., o dar 34 proc. nežinojo, ką atsakyti. Tvirtinimui, kad prezidento pareigos turi būti simbolinės, pritaria 14 proc. respondentų, su juo nesutinka - 63 proc., neturi nuomonės 23 proc.
16 proc. respondentų mano, kad prezidento instituto Ukrainai nereikia, su tokiu tvirtinimu nesutinka 59 proc., nežino, ką pasakyti - 25 proc.
54 proc. teigia, kad opozicijos statusas, jos funkcijos, teisės ir pareigos turi būti įtvirtintos įstatymais. Su tuo nesutinka 11 proc. apklaustųjų, neturi nuomonės 35 proc.
Vertindami politinę padėtį Ukrainoje, 79 proc. pavadino ją nestabilia, 4 proc. - stabilia, 17 proc. neturėjo atsakymo.
Pasak J.Kopatkos, nuo 2006 metų spalio respondentų, politinę padėtį vertinančių kaip nestabilią, padaugėjo: pernai spalį jų buvo 69 proc., lapkritį - 75 proc.
Sumažėjo respondentų, kurie iš esmės patenkinti savo gyvenimu - 27 proc. (2006-ųjų lapkritį - 35 proc.), "ir patenkinti, ir ne" - 24 proc. (pernai lapkritį - 28 proc.), nepatenkinti - 47 proc. (lapkritį - 61 proc.).
Tuo pat metu šiek tiek sumažėjo respondentų, kurie šalies ekonominę būklę vadina bloga - 66 proc. (lapkritį - 67, spalį - 71 proc.). "Vidutiniška" ją laiko 31 proc. (pernai lapkritį - 31 proc., spalį - 22 proc.). Šiuo metu Ukrainos ekonominę padėtį "gera" laiko 3 proc. respondentų (lapkritį - 2, spalį - 8 proc.).