Visi 26 tūkst. į Darfūrą siunčiami taikdariai bus tik iš Afrikos valstybių, praneša „BBC“.
Pagal Jungtinių Tautų rezoliuciją taikos misiją Darfūre turėjo vykdyti bendros JT ir Afrikos Sąjungos (AS) pajėgos. JT ketino pasitelkti Indonezijos, Pakistano, Nepalo, Bangladešo ir kitų Azijos šalių karius.
Tačiau po susitikimo su Sudano prezidentu Omaru al-Bashiru AS vadovas pranešė, kad svetimų karių pagalbos nebeprireiks.
„Šiandien aš galiu patikinti, jog Afrikos šalys patvirtino suteiksią pakankankamas pajėgas ir dėl to karių iš kitų žemynų neprireiks.“, - teigė AS vadovas.
Planams siųsti į Darfūrą ne Afrikos karius jau senai priešinosi Sudanas. Šios šalies prezidentas tokį AS sprendimą priėmė palankiai.
Daugelis kritikų mano, kad Afrikos šalys užtektinai profesionalių taikdarių neturi. Be to, skirtingai nei pagal JT rezoliuciją, į misiją siunčiamus taikdarius galės kontroliuoti pats Sudanas.
Sudano vakaruose esančiame Darfūro regione yra įsikūrusios 4 atskiros etninės grupės - arabų klajokliai ir trys sėsliųjų žemdirbių tautos. Nesutarimai dėl žemės nuosavybės regione vyksta jau seniai, tačiau kruvini konfliktai pasidėjo 2003 metais, kai juodųjų afrikiečių grupuotės pradėjo atakuoti valdžios pastatus - jų tvirtinimu Sudano valdžia prieš juos vykdo priespaudą ir palaiko arabų klajoklius. JAV ir kai kurios žmogaus teisių gynėjų grupės tvirtina, kad Sudane prieš juoduosius Drafūro gyventojus yra vykdomas genocidas, rašo „BBC“.