Paskutiniais duomenimis, Bangladešo pakrantes praėjusią savaitę nusiabusio ciklono aukų skaičius jau pasiekė 2300. Baiminamasi, jog jis dar gali keliskart išaugti, kai tik bus įmanoma pasiekti visas nuniokotas vietoves, rašo „The Guardian“.
Šiuo metu Bangladešo laivynas ir kariniai sraigtasparniai toliau ieško aukų tose vietose, kur, kaip manoma, galinga stichija sulygino su žeme ne vieną kaimą.
Bangladešo pareigūnai sekmadienį patvirtino, kad nuo praėjusio trečiadienio, kuomet šalį užgriuvo ciklonas, žuvo per 2300 žmonių. Tačiau Jungtinių Tautų (JT) paskirta koordinatorė Renata Dessallien pranešė, jog ankstyvojo įspėjimo programa išgelbėjo dideli skaičių gyvybių - dėl jos apie 1,5 mln. pakrantėse gyvenančių žmonių galėjo pasiruošti artėjančiai stichijai.
JT paskelbė, jog iš savo pagalbos fondo skirs Bangladešui 7 mln. dolerių, o Pasaulio maisto programa pradės atskirą pagalbos kampaniją. Didžioji Britanija pranešė apie 12 mln. vertės svarų paramos paketą, tuo tarpu JAV dviem laivais ketina Bangladešui pristatyti 35 tonas būtiniausių atsargų, nesusijusių su maistu.
Ciklonas Sidras, kurio vėjai siekė 150 mylių per sekundę greitį, savo kelyje naikino namus, pasėlių laukus, medžius ir krevečių veisyklas. Pareigūnų duomenimis, buvo sugriauta per 750 tūkst. namų. Nors pagrindinis Chittagongo uostas atnaujino veiklą, daugybė laivų vis dar laikomi dingusiais.
Kaip anksčiau skelbė BBC, kad dauguma žmonių žuvo audros išrautiems medžiams griaunant gyventojų namus. Raudonojo pusmėnulio atstovai teigia, kad mažiausiai 3 kaimai visiškai sulyginti su žeme. Dauguma vargingai gyvenančių žmonių namai Bangladeše pastatyti iš nendrių, medžio bei skardos.
Po to, kai ciklonas 1970 metais Bangladeše pareikalavo 500 tūkst. žmonių gyvybių, šalyje įrengta išankstinė perspėjimų apie artėjančius ciklonus sistema bei suręstos specialios pastogės nuo stichijos bėgantiems žmonėms prisiglausti.