Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja per vizitą Airijoje planuoja aptarti su „Ryanair“ vadovu Michaelu O'Leary šios kompanijos keleivinio lėktuvo priverstinio nutupdymo Minske tyrimą.

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja per vizitą Airijoje planuoja aptarti su „Ryanair“ vadovu Michaelu O'Leary šios kompanijos keleivinio lėktuvo priverstinio nutupdymo Minske tyrimą.

REKLAMA

„Airija ketina palaikyti ICAO (Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos) tyrimą dėl... „Ryanair“ lėktuvo užgrobimo. Cichanouskaja susitiks su „Ryanair“ vadovu Michaelu O'Leary – jie aptars, kaip kompanija gali padėti tyrimui“, – antradienį pranešta S. Cichanouskajos kanalu socialiniame tinkle „Telegram“.

Be to, artimiausiomis dienomis S. Cichanouskaja susitiks su Airijos užsienio reikalų ministru Simonu Coveney, Europos reikalų ministru Thomas Byrne'u ir ministru pirmininku Michealu Martinu.

„Per kiekvieną susitikimą bus keliamas pagalbos politinių kalinių šeimoms klausimas ir [kalbama] apie spaudimo režimui dėl jų paleidimo didinimą. Cichanouskaja taip pat ragins kelti Baltarusijos klausimą Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje ir inicijuoti tarptautinius tyrimus bei tribunolą dėl nusikaltimų prieš baltarusius“, – sakoma pranešime.

REKLAMA

Gegužės 23 dieną Minsko oro uoste buvo nutupdytas iš Atėnų į Vilnių skridęs „Ryanair“ laineris. Oro bendrovė pranešė, kad lėktuvas nutūpė Minske, nes baltarusių skrydžių kontrolieriai pranešė apie galimą bombą lėktuve. Vėliau informacija apie bombą nepasitvirtino.

Lėktuvą priverstinai nutupdžius Minske buvo sulaikytas juo skridęs baltarusių opozicijos tinklaraštininkas Ramanas Pratasevičius ir jo draugė – Vilniuje studijuojanti Rusijos pilietė Sofija Sapega.

R. Pratasevičius kartu su bendražygiais platformoje „Telegram“ įkūrė baltarusių opozicijos kanalą „Nexta“, kuris suvaidino labai svarbų vaidmenį pernai po rugpjūtį įvykusių prezidento rinkimų organizuojant beprecedentes demonstracijas prieš Baltarusijos autoritarinį prezidentą Aliaksandrą Lukašenką.

REKLAMA
REKLAMA

Birželio pabaigoje Baltarusijos Tyrimų komitetas pranešė, kad R. Pratasevičius ir S. Sapega duoda „prisipažįstamuosius parodymus“ ir paprašė ikiteisminio susitarimo dėl bendradarbiavimo su tyrimu. Dėl to jiems buvo pakeista kardomoji priemonė ir vietoje kalėjimo skirtas namų areštas. 

S. Cichanouskaja dalyvavo pernai rugpjūčio 9 dieną įvykusiuose Baltarusijos prezidento rinkimuose. Kandidatūrą ji iškėlė rinkimų komisijai neįregistravus jos vyro Siarhejaus Cichanouskio iniciatyvinės grupės. Vėliau S. Cichanouskis buvo įkalintas.

Oficialiais duomenimis, S. Cichanouskaja per rinkimus gavo kiek daugiau nei 10 proc. balsų, o laimėtoju buvo paskelbtas nuo 1994 metų šalį valdantis A. Lukašenka. Vakarų šalys ir baltarusių opozicija rinkimus laiko suklastotais.

Virtinė Europos Sąjungos šalių S. Cichanouskają pripažįsta Baltarusijos opozicinių jėgų lydere, su ja, be kitų, susitiko Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

Balandžio pradžioje Baltarusijos Valstybės saugumo komitetas (KGB) įtraukė S. Cichanouskają, jos kolegą opozicionierių Pavelą Latušką ir dar 15 piliečių į terorizmo sąrašus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų