Cichanouskaja: iš Bideno tikimės veiksmingesnės politikos Baltarusijos atžvilgiu

Naujojo JAV prezidento Joe Bideno politika Baltarusijos atžvilgiu bus aktyvesnė ir veiksmingesnė, sako baltarusių opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos atstovas tarptautiniams reikalams Valeras Kavalevskis.

„Reiktų tikėtis, kad Bideno, kuris reiškė paramą baltarusių protestui prieš klastojimą rugpjūčio 9-osios rinkimuose, mūsų šalies nepriklausomybei ir suverenitetui, administracijos politika Baltarusijos atžvilgiu bus aktyvesnė ir veiksmingesnė“, – sakė V. Kavalevskis. Jo komentaras trečiadienį buvo paskelbtas oficialiu S. Cichanouskajos „Telegram“ kanalu.

JAV išrinktasis prezidentas Joe Bidenas bus prisaikdintas trečiadienį per inauguracijos ceremoniją JAV Kapitolijuje.

Minsko ir Vašingtono santykiai pašlijo po 2020 metų rugpjūtį Baltarusijoje įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų.

Opozicija ir Vakarų demokratijos tvirtina, kad šie rinkimai buvo suklastoti, ir jų nugalėtoja laiko politikos naujokę S. Cichanouskają, kovoje dėl prezidento posto pakeitusią savo įkalintą vyrą. Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų.

JAV nepripažino Baltarusijos rinkimų rezultatų, o vėliau paskelbė papildomus vizų ir finansinius suvaržymus virtinei Baltarusijos fizinių ir juridinių asmenų. Minskas savo ruožtu parengė atsakomąsias priemones.

JAV taip pat priėmė įstatymą dėl Baltarusijos demokratijos, žmogaus teisių ir suvereniteto. Baltarusijos užsienio reikalų ministerija šį dokumentą pavadino keistu ir nenaudingu, o tai, kad jį pasirašė JAV prezidentas – nedraugišku veiksmu.

Baltarusiją jau šeštą mėnesį krečia masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų.


Rašyti komentarą...
O
Otik
2021-01-20 15:42:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur kaukė visų pirma, dabar visokie bambukai lis į užpakalį Biden, svetochka ir mūsų iskrypes seimas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų