JAV palaiko siūlymą papildomai apmokestinti „Facebook“ ir „Google“ – taip pat ir Lietuvoje

Prancūzija trečiadienį pasveikino „tikrus pokyčius“ Vašingtone, kai išrinktojo JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) administracija išvakarėse pareiškė palaikanti siūlomą pasaulinį mokestį skaitmeninėms milžinėms, kuriam smarkiai priešinosi Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas). 

J. Bideno nominuota iždo sekretorė Janet Yellen (Dženet Jelen) antradienį palaikė mintį, kad tokios bendrovės kaip „Facebook“ ir „Google“ turėtų mokėti didesnius mokesčius nuo savo pajamų, gautų tose šalyse, kuriose jos veikia. Taigi, jie būtų taikomi ir Lietuvoje.

Per patvirtinimo posėdį Senate J. Yellen pasakė: „Tai leistų mums surinkti sąžiningą [mokesčių] dalį iš korporacijų, išlaikant mūsų įmonių konkurencingumą ir paragintų amerikiečių įmones neperkelti veiklos į užsienį.“

Toks J. Yellen komentaras smarkiai skiriasi nuo kadenciją baigiančios D. Trumpo administracijos pozicijos, kuri grasino Prancūzijai baudžiamaisiais prekybos muitais už skaitmeninio mokesčio įvedimą, kol laukiama naujo pasaulinio mokesčio. 

Prancūzijos finansų ministras Bruno Le Maire'as (Brunas Le Meras) pasveikino J. Yellen komentarus kaip „tikrus pokyčius pozicijoje dėl skaitmeninių milžinių apmokestinimo“. 

„Tai gera žinia, tai pirmas žingsnis“, – teigė jis televizijos kanalui BFM duotame interviu. 

Jis taip pat išreiškė įsitikinimą, kad sulaukusi naujosios JAV prezidento administracijos paramos, Paryžiuje įsikūrusios Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) vedamose derybose netrukus bus pasiektas susitarimas dėl naujo pasaulinio skaitmeninio mokesčio. 

Technologijų milžinės yra kaltinamos siekimu mokėti mažiau mokesčių, deklaruodamos didžiąją dalį savo pelno mažesnių mokesčių šalyse.

Lapkritį maždaug 75 didelės technologijų įmonės, įskaitant „Google“ ir „Facebook“, parėmė Prancūzijos iniciatyvą, įpareigojančią jas „sumokėti teisingą mokesčių dalį“ veiklos šalyse.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų