• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Latvijoje karjerą pradėjo nauja televizijos pokalbių laidos vedėja, kuri gal ir nėra Oprah Winfrey, bet užtat yra buvusi šalies prezidentė.

REKLAMA
REKLAMA

„Man visada patiko dialogas su visuomene, - sakė atvirumu garsėjanti 70-metė Vaira Vykė-Freiberga. - Gerai jaučiausi būdama prezidentė, nes galėjau bendrauti su žmonėmis ... O televizija yra puikus įrankis didelei auditorijai pasiekti“.

REKLAMA

Jos laida vadinasi „Mes esame“. Buvusi universiteto dėstytoja V.Vykė-Freiberga, kuri prezidento poste dirbo dvi kadencijas nuo 1999 iki 2007 metų, sako, kad su šia laida Latvijos valstybinėje televizijoje tik „tęsia švietimo darbą“, kuris yra jos „gyvenimo misija“, siekiant dalytis su kitais „žiniomis ir patirtimi“.

REKLAMA
REKLAMA

Vasarį pradėta laida pasirodo kartą per mėnesį geriausiu laiku. Raudonplaukė jos vedėja kontroliuoja visiškai viską ir stebina netikėtumais.

„Tai lyg pokalbių laidos intriga, turinti sužadinti smalsumą dėl to, ką aptarinėsiu paskui“, - sakė ji. Pirmojoje jos laidoje kaip Latvijos identiteto metafora buvo panaudotas Pelenės įvaizdis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Latvija, kurioje gyvena 2,3 mln. žmonių, kaip ta Pelenė nuėjo sunkų kelią iki triumfo - 1991-aisiais atgavo nepriklausomybę, o dabar yra Europos Sąjungos (ES) ir NATO narė.

„Pasinaudojau šiuo simboliu norėdama parodyti, kad pasaulinėje arenoje nesame vargšai našlaitėliai - priešingai, kad ir koks buvo tavo likimas anksčiau, tu gali jį pakeisti“, - sakė V.Vykė-Freiberga. Tokie įkvepiantys žodžiai verti ir JAV pokalbių laidų karalienės O.Winfrey.

REKLAMA

Antroji V.Vykės-Freibergos laida buvo skirta moterų vaidmeniui visuomenėje, kurį apibrėžti padėjo ir jos pačios įspūdinga karjera.

V.Vykė-Freiberga gimė Rygoje 1937 metais, o 1945-aisiais jos šeima emigravo iš tėvynės. Jie kaip pabėgėliai gyveno Vokietijoje, vėliau išvyko į Maroką, o iš ten - Kanadą, kur V.Vykė-Freiberga baigė universitetą, įgijo eksperimentinės psichologijos daktaro laipsnį ir nuo 1965-ųjų dėstė Monrealio universitete.

REKLAMA

Ji dėstė Latvijos kultūros ir paveldo kursą ir griežtai kritikavo sovietinę okupaciją. Be to, ji yra liaudies dainų tyrinėtoja ir atlikėja, neseniai išleidusi savo pačios kompaktinę plokštelę.

Iš Kanados V.Vykė-Freiberga grįžo tik 1998-aisiais, kai buvo paskirta naujai įsteigto Latvijos instituto direktore, o po metų įėjo į istoriją kaip pirmoji moteris, išrinkta į Latvijos prezidento postą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors šis postas yra didele dalimi reprezentacinis, ji sugebėjo pasinaudoti juo savo vizijai dėl Latvijos ateities ir padėjo šaliai įstoti į ES ir NATO.

Pernai gruodį V.Vykė-Freiberga buvo paskirta ES „apmąstymų grupės“, kuri turi svarstyti ilgalaikes bloko perspektyvas, vicepirmininke.

REKLAMA

„Platono „Valstybę“ skaičiau nuo 18 metų ir visada domėjausi valstybės reikalais filosofiniu požiūriu, - sakė ji. - Mane žavi mūsų bendros ateities idėja“.

Paklausta, ar ją domintų ES prezidentės darbas, ji atsakė: „Niekada gyvenime neatsisakydavau rimtų pasiūlymų“.

V.Vykė-Freiberga, kuri yra ištekėjusi ir turi du suaugusius vaikus - dukrą ir sūnų, sakė, kad ilsėtis neketina. „Būna dienų, kai jaučiuosi labai apkrauta darbais ir ilgiuosi ramesnio gyvenimo, tačiau pensija nesvarstytina“, - pareiškė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų