REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs Lenkijos nacionalinio saugumo biuro vadovas Stanislavas Kozei įvardijo, kokiu atveju Putinas galėtų pulti Lenkiją ir Baltijos šalis. Jis taip pat nurodė, kad Lenkija gali perimti oro gynybą virš Vakarų Ukrainos, jei tęsis tam tikrų teritorijų apšaudymai.

Buvęs Lenkijos nacionalinio saugumo biuro vadovas Stanislavas Kozei įvardijo, kokiu atveju Putinas galėtų pulti Lenkiją ir Baltijos šalis. Jis taip pat nurodė, kad Lenkija gali perimti oro gynybą virš Vakarų Ukrainos, jei tęsis tam tikrų teritorijų apšaudymai.

REKLAMA

Tai interviu wiadomosci.onet.pl pareiškė brigados generolas, buvęs Lenkijos nacionalinio saugumo biuro vadovas Stanislavas Kozei.

Jei Rusija ir toliau apšaudys su Lenkija besiribojančius Ukrainos regionus, tai Varšuva gali perimti oro gynybą virš vakarinių regionų, mano lenkų generolas.

Kalbėdamas apie Ukrainos ir Rusijos Federacijos techninę įrangą, lenkų generolas pažymėjo, kad, palyginti su karo pradžia, ukrainiečiai turi daug modernios karinės technikos iš Vakarų. Rusai šiuo atveju pralaimi, nes naudoja pasenusią, sovietinę ar posovietinę techniką. Tačiau kiekybiškai, akivaizdu, Rusijos Federacija vis dar kelia rimtą grėsmę.

Apibūdindamas oro saugumo situaciją Ukrainoje, Kozei neatmeta priešraketinės gynybos galimybės vakariniuose regionuose, atsižvelgiant į tai, kad raketų smūgiai yra arti Lenkijos sienos.

REKLAMA
REKLAMA

„Turime argumentų, kad galėtume suteikti prevencinį apsaugą ir informuoti apie tai Rusiją. Jei ji nenustos atakuoti mūsų sienos tolimojo nuotolio raketomis, tai vieną dieną galime įvesti priešraketinę gynybą virš Vakarų Ukrainos", – sakė jis.

REKLAMA

Jis pabrėžė, kad Rusija jau pralaimėjo karą politiniu ir strateginiu lygmeniu. Kartu S. Kozei neabejoja, kad Rusija paliks karą Ukrainoje aiškiai susilpnėjusi.

„Sumažės jos strateginiai pajėgumai, smarkiai pablogės pozicijos tarptautinėje arenoje, o rusų pragyvenimo lygis smarkiai kris. Šia prasme galime sakyti, kad Rusija pralaimi šį karą“, – sakė Kozei.

Putino puolimas prieš Lenkija ir Baltijos šalis – ne fikcija

Kozei taip pat pažymėjo mūšio dėl Donbaso svarbą.

„Jo rezultatas gali būti lemiamas tiek Ukrainos, tiek Baltijos šalių ir Lenkijos ateičiai. Galimas Putino karių puolimas prieš Lenkiją ir Baltijos šalis nėra politinė fikcija, labai tikėtina situacija, kuri gali susidaryti.

REKLAMA
REKLAMA

Bet tik tuo atveju, jei Rusijos Federacija iškovos visišką pergalę prieš Ukrainą. Kremlius pergalę mato taip: pergalė Donbase, sėkmingas Odesos puolimas, visų pietų užkariavimas, Zelenskio pašalinimas ir prorusiškos vyriausybės sukūrimas (pagal Lukašenkos pavyzdį). Jei Rusijos Federacijai pavyktų, situacija būtų labai pavojinga. Euforijos dėl pergalės bangoje Rusijos žmonės atkakliai neš naštą, ypač susijusią su sankcijomis. Ir jis bus pasirengęs „pribaigti Vakarus“, – sako Kozei.

Vasario 24 dieną Rusija pradėjo bombarduoti Ukrainos miestus. Ukrainos civiliai masiškai žūsta, tarptautiniu lygmeniu Rusijai pritaikytos iki šiol neregėto masto sankcijos. Dėl jų Rusijos rublis „nukrito į dugną“, įskaitant valiutos prekybos apribojimus ir prekybos ryšių nutrūkimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo atžvilgiu Ukrainos sąjungininkai pradėjo aktyviai padėti tiek humanitarinėje, tiek karinėje srityse. Lenkija ir Baltijos šalys aktyviai remia Ukrainą kare su Rusija.

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda birželio 8 d. pradėjo kelionę po Europos šalis, siekdamas paremti Ukrainos integraciją į ES. Pasak jo, Varšuva, teikdama karinę pagalbą, į Kijevą išsiuntė daugiau nei 240 tankų ir beveik 100 šarvuočių.

Savo ruožtu Maskva bando pabloginti Ukrainos ir Lenkijos santykius skleisdama melagienas. Rusijos Saugumo Tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas pareiškė, kad Varšuva tariamai pereina prie teritorijų Vakarų Ukrainoje užgrobimo.

REKLAMA

Anksčiau Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pakartojo melagieną apie esą Lenkijos vykdomą Ukrainos teritorijos užgrobimą.

„Lenkijai ir tiems lyderiams, kurie leidžia tokias sentencijas, turbūt reikėtų patarti studijuoti istoriją, savo istoriją ir tuos įvykius, kurie yra Lenkijos istorijos pagrindas. Kol kas matome, kad už kalbų apie dialogo su Rusija nepriimtinumą Lenkijos kolegos pradeda aktyviai savintis Ukrainos teritoriją“, – sakė diplomatas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų