• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos teisėsaugininkai griebiasi už galvų – bankų plėšimų banga neslūgsta. Vien pernai įvykdyta arba bandyta įvykdyti 140 banko plėšimų. Nusikaltėliai taip suįžūlėjo, kad į bankus veržiasi vidury dienos.

REKLAMA
REKLAMA

Suėmė tą pačią dieną

Šiomis dienomis Ukrainos milicija sulaikė du vyrus, įtariamus pernai gruodžio 29-ąją Donecke apiplėšus „Privatbanką“. Per tą apiplėšimą buvo nušauti 5 žmonės – 4 banko tarnautojai ir vienas privačios saugos firmos apsaugininkas, dirbęs banke.

REKLAMA

Bandymas apiplėšti „Privatbanko“ filialą Donecko centre buvo įvykdytas dieną, trečią valandą. Plėšikai, nušovę 5 žmones, pinigų taip ir nepaėmė – dingo tik vaizdo stebėjimo kamera.

Už informaciją, kuri padėtų atskleisti nusikaltimą, „Privatbankas“ buvo pažadėjęs milijoną grivinų.

Kaip pranešė Ukrainos vidaus reikalų ministerijos Viešųjų ryšių departamento viršininkas Vladimiras Poliščiukas, po banko užpuolimo vidaus reikalų ministras Vitalijus Zacharčenka subūrė specialią operatyvinę tyrimo grupę. Operatyvininkai skubiai išvyko į Donecką ir tos pačios dienos vakare vienas įtariamasis jau buvo suimtas. Netrukus buvo areštuotas ir antrasis plėšikas.

REKLAMA
REKLAMA

Operacijoje dalyvavo 18 tyrėjų ir daugiau kaip 500 milicininkų – jie patruliavo keliuose, saugojo kitas finansines įstaigas, atliko kratas kai kurių milicijai žinomų asmenų butuose.

Šaudyti neketinę

Kaip paaiškėjo, plėšikai į banką įsibrovė ketindami tiesiog pagrobti pinigus, bet banko darbuotoja spėjo paspausti aliarmo mygtuką. Apimti panikos dėl netikėtai užkaukusios sirenos, piktadariai ėmė šaudyti kur pakliūva ir dingo iš nusikaltimo vietos, palikę banko apsaugininkų rankose didžiulę pinigų sumą.

Tuoj po nusikaltimo milicijos darbuotojai tikrino versiją, pagal kurią buvo įtariamas vienas buvęs banko apsaugininkas, bet šioji nepasitvirtino. „Vienas sulaikytasis puikiai išmanė, kaip banke veikia signalizacija“, – sakė V. Poliščiukas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paaiškėjo, kad į banką plėšikus įleido apsaugininkas – mat šie vyrai prieš kurį laiką buvo taisę skyriuje įrengtas vaizdo kameras.

Areštuoti plėšikai aiškino, jog šaudymą išprovokavusios banko tarnautojos, nes ėmusios jiems priešintis.

Abu nusikaltėliai teismo sprendimu suimti 2 mėnesiams, vyksta tyrimas. Įtariamieji teisėsaugai gerai žinomi. Vienas yra teistas už apysunkį kūno sužalojimą ir chuliganizmą, o antrasis – už nužudymą, plėšikavimą, transporto priemonės pagrobimą ir nelegalų šaunamojo ginklo laikymą.

REKLAMA

Dar vienas apiplėšimas

Kaip pranešė Vidaus reikalų ministerijos atstovas V. Poliščiukas, tą pačią gruodžio 29-ąją per patį vidurdienį Odesos srities Izmailo mieste buvo įvykdytas dar vienas panašus nusikaltimas. Į „Oščiadbanko“ filialą, esantį K. Ciolkovskio gatvėje, įsiveržė kaukėti pistoletais ginkluoti plėšikai. Paleidę keletą šūvių į lubas ir pagrasinę nušauti, jei banko darbuotojai priešinsis, jie pagrobė 2,2 milijono grivinų (apie 700 000 litų). Lankytojų banke tuo metu nebuvo. Keista, bet šiame banko skyriuje nebuvo ir stebėjimo kamerų.

REKLAMA

Iškelta baudžiamoji byla dėl plėšimo, vyksta tyrimas. Kriminalistai tvirtina, jog yra ir nemažas įtariamųjų ratas.

Suveikė signalizacija

Donecko srities operatyviniai darbuotojai ieško ir dar vienų banko plėšikų. Tų, kurie pernai gruodžio viduryje apiplėšė prancūzų banko „Credit Agricole“ filialo Donecke skyrių, sužeidė 3 banko lankytojus ir pagrobė įvairios valiutos už milijoną grivinų (maždaug 300 000 litų).

Pranešimas, kad užpultas banko filialas T. Ševčenkos gatvėje, milicijoje gautas prieš trečią valandą dienos. Kaukėti ir ginkluoti pistoletais plėšikai sunkiai sužeidė du 31 ir 36 metų vyrus, o vieną – 46 metų – šiek tiek lengviau. Visiems jiems kulkos, atskriejusios rikošetu, kliudė juosmenis ir sutriuškino dubens kaulus. Kol vienas plėšikas krovėsi pinigus iš kasos, kitas šaudė kur pakliuvę, kad aplinkiniai nejudėtų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viskas įvyko akimirksniu – kai kurie liudytojai net nesuprato, jog regi įžūlų plėšimą. „Kai ėmė šaudyti, aš išėjau į gatvę – maniau, fejerverkai. Tačiau banke suveikė signalizacija. Aš priėjau prie durų ir pamačiau viduje vyrą, veidą slepiantį po balta kauke – lyg siaubo filme“, – prisiminė gretimos parduotuvės savininkas.

Operatyvininkai tikisi, jog nusikaltėliai bus nustatyti peržiūrėjus banko skyriuje įrengtų stebėjimo kamerų vaizdo įrašus. Viena iš tiriamų versijų – plėšikai priklauso tokiai Chromo gaujai.

REKLAMA

Plėšė apsaugininkas?

Vienas stambiausių apiplėšimų, kurį įvykdė banko apsaugininkas, buvo įvykdytas pernai gegužę, naktį iš 24-osios. Iš „Eurogazbanko“ skyriaus, įsikūrusio Kijevo centrinėje gatvėje, plėšikui pavyko susišluoti įvairios valiutos už maždaug 1,5 milijono grivinų (apie 450 000 litų) ir pasičiupti nemažai aukso luitų. Bankas patyrė 10 milijonų grivinų (apie 3 mln. litų) nuostolį.

Tokio plėšimo Ukraina dar nebuvo patyrusi. Plėšimu buvo įtartas banko apsaugininkas Piotras Muchojedas (37 m.), kuris tą naktį banke kaip tik ir budėjo. Iš pradžių banko apiplėšimas dėl tam tikrų priežasčių buvo laikomas paslaptyje, tačiau tam pasipriešino įtariamojo sesuo, pareiškusi, jog milicija kažkodėl neieško jos brolio.

REKLAMA

„Šeštą valandą ryto mums paskambino persigandęs banko apsaugininkas ir pranešė, jog nustatytu laiku atėjęs pakeisti savo kolegos, jo nerado. Iš seifo buvo dingę pinigai ir aukso luitai“, – taip apie banko apiplėšimą papasakojo Vidaus reikalų ministerijos atstovas V. Poliščiukas.

Į įvykio vietą atvykę kriminalistai rado metalo pjūklu išpjautą seifo, kuriame buvo laikomi raktai nuo kito seifo, šoną. Nei raktų, nei pinigų ar aukso nebebuvo.

Operatyvininkai suskaičiavo, jog plėšikui teko tempti bent 4 sportinius krepšius, pilnus brangenybių. Tačiau banko darbuotojai apie vagystės mastą nekalba. Neva nuostolis – tik koks milijonas grivinų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Banko apsaugininko P. Muchojedo milicininkai namie nerado. Paskelbta tarptautinė jo paieška.

Užfiksavo kameros

Dingusysis P. Muchojedas gyveno kartu su tėvais ir seserimi Brovaruose. Kartu su įtariamuoju dingo ir jo automobilis „Daewoo Lanos“, kurį jis paprastai laikydavo prie banko. Kaip papasakojo P. Muchojedo sesuo Elena, jis banke pradirbo 5 metus. Pirmiausia jis dirbo banke, paskui perėjo į saugos tarnybą ir toliau dirbo tame banko skyriuje apsaugininku. Dvi paras budėdavo, o dvi – būdavo laisvas. Sesuo tvirtina, jog brolis nebuvo nei girtuoklis, nei narkomanas, stabilios psichikos.

REKLAMA

Tyrėjai prasitarė, kad tą naktį, kai buvo apiplėštas bankas, kai kurios stebėjimo kameros banke buvo išjungtos. Vis dėlto iš likusių vaizdo kamerų įrašų operatyvininkai atpažino apsaugininką, laužiantį seifą. Taip pat atsirado liudininkų, kurie tvirtino, jog P. Muchojedas internetinėje parduotuvėje pirko pjūklą metalui pjauti, o kurjeris prekę atvežė į banką.

Tyrėjai mano, jog versija, kad plėšikai apiplėšė banką ir pagrobė apsaugininką – mažai tikėtina. „Vyriškis buvo banko viduje, jokių įsilaužimo ar grumtynių žymių nėra. Neradome ir kitų žmonių pirštų atspaudų. Be to, apsaugininkas turėjo aliarmo mygtuką, kurį bet kada galėjo paspausti“, – aiškino įvykį tiriantys pareigūnai.

REKLAMA

Sesuo netiki

Banko vadovybė neatmeta versijos, jog plėšime galėjo dalyvauti gerai organizuota nusikaltėlių grupuotė. Banko stebėtojų tarybos nariai tvirtina, kad apsaugininkas negalėjo prieiti prie stebėjimo kamerų įrangos ir ją atjungti. „Be pašalinių pagalbos vienas jis nebūtų sugebėjęs išnešti ir tokio kiekio pagrobtų vertybių“, – tvirtina bankininkai.

P. Muchojedo sesuo įsitikinusi, jog brolis nekaltas. „Jei jis būtų ką nors planavęs, būtų nervinęsis ir aš būčiau pastebėjusi. Be to, jei žmogus ketina kažkur pradingti, jis tam ruošiasi. O iš namų nedingęs nei vienas brolio daiktas, nei vienas drabužis, – įsitikinusi Elena. – Aš tikiu, kad mano brolis nekaltas“.

Įdomu tai, kad metalo pjovimo pjūklą P. Muchojedas iš tikrųjų įsigijo, bet, sesers tvirtinimu, šį įrankį planavęs panaudoti darbams sodo namelyje. Brolis jai dar sakęs, jog tam, kad pjūklas veiktų, reikia papildomų detalių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų